dogue de bordeaux


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ο μακάκας το αφήνει να σαπίζει στην πανσιόν μέχρι να το δώσει στο φίλο που το υποσχέθηκε? Τι να πω...
 


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
είναι από τους λόγους που με θυμώνουν πολύ.
Εγω mareco θεωρω οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι ο λογος αλλα η αφορμη για ενα σκυλι που δεν ειναι πια κουταβι και
(δεν) εχει την ιδια χαρη.

Πως γινετε και δεν αγαπουν ενα πλασμα που το ειδαν να μεγαλωνει??

Δεν μπορω να το καταλαβω.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Εγω mareco θεωρω οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι ο λογος αλλα η αφορμη για ενα σκυλι που δεν ειναι πια κουταβι και
(δεν) εχει την ιδια χαρη.

Πως γινετε και δεν αγαπουν ενα πλασμα που το ειδαν να μεγαλωνει??

Δεν μπορω να το καταλαβω.
μαλλον στο ποστ με το φριζε θελεις να απαντησεις
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ασε γιατί παρεπιπτόντως, κάνω την ίδια "συζήτηση" και σε άλλο thread.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Βρε τον πανηλίθιο ιδιοκτήτη...ελπίζω και ο φίλος του να μην είναι το ίδιο μακάκας...
Δείξε μου τον φίλο σου να σου πω ποιός είσαι...ένα πράγμα...
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
με τοσα σκυλιά που βλέπω να παρατιούνται στους δρόμους.......μάλλον υπάρχει μεγάλη γκάμα "λόγων" πλήν της εγκυμοσύνης και του "δεν είναι πια κουτάβι"

...
όσο για το Πως γινετε και δεν αγαπουν ενα πλασμα που το ειδαν να μεγαλωνει??
Και σιγά που το είδαν.......
αυτός που νοιάζεται βλέπει...οι άλλοι μεχρι και να μην έχουν δεί ότι είναι έγκυος η σκύλα τους ή ότι τα νύχια έχουν γυρίσει δυό στροφές μπορούν...

ασε ρε-πολύ σκληρότητα

τώρα επι της εγκυμοσύνης ειδικά,
κι αν ο σκύλος δεν είναι σωστά επιλεγμένος αρχικα και σωστά κοινωνικοποιημένος αργότερα
τείνει να γίνεται πολύ μεγάλο βάρος το να έχεις σκύλο ενώ περιμένεις μωρό
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
ναι κοκονι εχεις δικιο...και παλι φυσικα ειναι υποχρεωση του ιδιοκτητη να φερει το σκυλι "στα ισα του" εστω μια στοιχειωση εκπαιδευση λιγο πριν την εγκυμοσυνη..δεν μπορεις ομως να εχεις προβληματα με το σκυλι,να τα αφησεις να γιγαντωνονται και ξαφνικα οταν μεινεις εγκυος να σκεφτεις "α πως θα δεχτει το μωρο,πως θα τα βγαλω περα με μωρο και σκυλι μαζι??
εγω με τον φιλο μου σκεφτομαστε να κανουμε παιδι σε 4-5 χρονια και ηδη εχουμε βγαλει ενα γενικο πλανο για το πως θα τα βγαζουμε περα...
 


Andag

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2009
80
0
Αθήνα
επανέρχομαι στο θέμα μετά απο λίγο καιρό καθώς σκέφτομαι να κάνω μια έρεθνα αγοράς στους διαθέσιμους στην ελλάδα εκτροφείς. δυστηχώς γνώριζα μόνο έναν στην πάτρα που μου είπαν κάποια μέλη να αποφύγω. έχουμε αξιόπιστες και όχι οικονομικά ακραίες επιλογές στην ελλάδα ή να στραφώ σε μια "κοντινή" φυλη που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου και να είναι πιο δημοφυλής?
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
επανέρχομαι στο θέμα μετά απο λίγο καιρό καθώς σκέφτομαι να κάνω μια έρεθνα αγοράς στους διαθέσιμους στην ελλάδα εκτροφείς. δυστηχώς γνώριζα μόνο έναν στην πάτρα που μου είπαν κάποια μέλη να αποφύγω. έχουμε αξιόπιστες και όχι οικονομικά ακραίες επιλογές στην ελλάδα ή να στραφώ σε μια "κοντινή" φυλη που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου και να είναι πιο δημοφυλής?
Τα bull mastiff τι σου λενε ? Προσωπικα , θα τα προτιμουσα σε σχεση με τα DdB
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
επανέρχομαι στο θέμα μετά απο λίγο καιρό καθώς σκέφτομαι να κάνω μια έρεθνα αγοράς στους διαθέσιμους στην ελλάδα εκτροφείς. δυστηχώς γνώριζα μόνο έναν στην πάτρα που μου είπαν κάποια μέλη να αποφύγω. έχουμε αξιόπιστες και όχι οικονομικά ακραίες επιλογές στην ελλάδα ή να στραφώ σε μια "κοντινή" φυλη που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου και να είναι πιο δημοφυλής?
Στην Πατρα υπαρχουν 2 εκτροφεια DDB...
 




Andag

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2009
80
0
Αθήνα
Τα bull mastiff τι σου λενε ? Προσωπικα , θα τα προτιμουσα σε σχεση με τα DdB
πολύ ωραία τα bullmastiff αλλά μου ταιριάζουν περισσότερο άλλες φυλές

Στην Πατρα υπαρχουν 2 εκτροφεια DDB...
και εγώ έναν ξέρω... μπορείς φίλε solco να με διαφωτίσεις αν έχεις υπ'όψιν σου κάποιον καλό??
 










Andag

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2009
80
0
Αθήνα
De Tatouage & De Alan Vautre
θεωρείς πως και τα δύο είναι το ίδιο αξιόπιστα? σε ένα search που έκανα στο dbg βρήκα άλλο ένα που λέγεται "caneguardiano". απο ποιό να ξεκινήσω?
 




Andag

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2009
80
0
Αθήνα
δεν βιάζομαι ιδιαίτερα... αρκεί να κάνω τη σωστή επιλογή. απο το Internet (dbg) είδα για το caneguardiano που το ανέφερε σαν εκτροφέα και των δύο φυλών.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf