Dolce con spirito westies - τα κουτάβια της Toya








Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
28-01-13

Μεγαλώνουμε!

Στις 27-01-13 άνοιξε και το δεύτερο μάτι και αντιδρά σε ήχους, αλλά δεν τους εντοπίζει.
Από χθες γρυλίζει που και που όταν την πλένει η μαμά της, ψιλογαβγίζει στον ύπνο της, απολαμβάνει τα χάδια και της αρέσει να κοιμάται στην αγκαλιά μου.

Δεν μετακινείται πλέον έρποντας αλλά περπατάει.

Κουνάει την ουρά της.

Από την πρώτη ήδη εβδομάδα την αφήνω να μυρίσει διάφορα πράγματα.

28-01-13 (1).JPG 28-01-13 (3).JPG 28-01-13 (4).JPG 28-01-13 (6).JPG 28-01-13 (7).JPG
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Η οικογένεια που την περιμένει μένει Βέλγιο αλέξια;;
Δεν σου κρύβω ότι τους ζηλεύω αν και δεν θα έπρεπε στην κατάσταση μου με τρία τέρατα!!
 




νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Τι όμορφη που γίνεται όσο μεγαλώνει. Αυτές τις άσπρες βλεφαρίδες δεν τις χορταινω.
Μακάρι να την κρατήσεις για να την βλέπουμε και εμείς

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Update για όσους δεν έχουν δει τις φωτο στο fb

Η μικρή μεγαλώνει, εδώ είναι 21-23 ημερών. 18 ημερών έσκασαν τα πρώτα δόντια.

Επειδή περιμέναμε επισκέπτες (τον Oliver, τον Σκοτσέζο της εκτροφέα της Toya και την Linne, το θιβετιανό του συναδέλφου μου) έβαλα το πάρκο γύρω από το γεννιστρα πιο νωρίς απ΄ότι συνήθως. Λοιπόν η μικρή είναι πανέξυπνη, από 21 ημερών πηγαίνει συχνά στην πάνα της (όχι, δεν είμαι κουκουβάγια...)

Η Toya έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στον Oliver και καθόλου στην Linne

31-01-13 (1).JPG 31-01-13 (2).JPG 1-02-13 (3).jpg 5-02-13 (3).jpg 2-02-13 (1).jpg
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Ρε συ Αλέξια, πρέπει οικογενειακώς να πάσχετε από ζάχαρο έτσι;
Απίστευτα γλυκό μωρό !!!!!!!!!!!!!!!

Το soft crate, γιατί το έχεις μέσα στο πάρκο; Να μπορεί να απομονώνεται η Toya και να ησυχάζει;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Το soft crate, γιατί το έχεις μέσα στο πάρκο; Να μπορεί να απομονώνεται η Toya και να ησυχάζει;
Αρχικά το έβαλα για την Toya, για να πηγαίνει όταν ζεσταίνεται από την λάμπα. Αλλά τελικά εκεί κοιμάται και η μικρή. Βέβαια αν αρχίσει να το δαγκώνει θα το βγάλω. Τη γεννιστρα θα την βγάλω, μόνο χώρο πιάνει.
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Πραγματικα γινεται ολο και πιο υπεροχη οσο μεγαλωνει *agapoylas**agapoylas**agapoylas*

Είσαι σίγουρη; Για ρώτα και τον "συνάδελφο" johnk :rolleyes:
Ναι ναι ειμαι σιγουρη. Αν μιλας για την ενεργεια που εχουν δεν με χαλαει καθολου :p Εδω θελω μπορντερ κολλιε λογο ενεργειας!!!
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Αν εξελιχθεί όπως ελπίζω θα την κρατήσω.
Εννοεις μορφολογικα? εαν ναι και καταλαβα καλα , στις ποσες εβδομαδες ενα κουταβακι μπορει να δειξει τις δυνατοτητες μορφολογικα ? ( χωρις βεβαια να ειμαστε απολυτοι) , ρωταω καθαρα απο περιεργεια
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εννοεις μορφολογικα? εαν ναι και καταλαβα καλα , στις ποσες εβδομαδες ενα κουταβακι μπορει να δειξει τις δυνατοτητες μορφολογικα ? ( χωρις βεβαια να ειμαστε απολυτοι) , ρωταω καθαρα απο περιεργεια
Ναι, μορφολογικά εννοώ.
Είναι αναλόγως τη φυλή και πολλές φορές τις γραμμές. Στα westie έχεις μια ιδέα γύρω στις 6-8 εβδομάδες, ενώ στα scottish γύρω στις 12. Με βεβαιότητα μετά τους 6 μήνες.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Σε ευχαριστω για τα ινφος:D και ευχομαι να σου βγει η ζιζελ των westties !! Για να την κρατησεις εννοειται!! Αλλη μια ερωτηση που μου ηρθε στο μυαλο , η πιτσιρικα χωρις αδερφακια να παιξει και να συναγωνιστει δεν θα εχει προβλημα σε θεμα κοινωνικοποιησης κτλπ?
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Είναι σίγουρα κάτι που θέλει προσοχή, αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Θα μάθει τη σκυλίσια συμπεριφορά από τα ενήλικα και θα την φέρω σύντομα σε επαφή με κουτάβια.