Eπιλογή Γερμανικού Ποιμενικού


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Εφοσον ειχες βρει εκτροφεα που να εμπιστευτεις , απλα θα περιμενες αλλο λιγο καιρο μεχρι την επομενη γεννα ή την επαναληπτικη αν γινοταν βεβαια μετα απο ενα χρονο. Τουλαχιστον αυτο θα εκανα εγω αμα εβρισκα ανθρωπο να εμπιστευτω
Nαι και εγω αυτο θα εκανα, απλα επειδη δεν κανει πολλες γέννες και καμια φορα κανει με επιβητορες απο εξωτερικο, γι αυτο θα επρεπε να πειμενω πολύ για να γίνει επαναληπτικη γέννα.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Vas δεν ισχύει αυτό, προς το παρόν. Σε αυτή τη φάση(κι αν δεν έχω χάσει κανένα επεισόδιο, που είναι πολύ πιθανό) δεν μας ακούει επειδη δεν την ακούμε, τη συμβουλεύει ένας φίλος της και περιμένει το κουτάβι γ.π. της.
εεε;
 


glukos

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2013
80
0
Αθηνα, Αργυρουπολη
Και καπου τωρα εχοντας τελειωσει πλεων τις πανελληνιες και την σχολικη μου καριερα, ξεκιναω την αναζητηση...
Λογω αποστασης θα ξεκινησω απο αυτο :
LAZAROS KENNEL :: Εκτροφείο Σκύλων, Πανσιόν & Ξενοδοχείο Σκύλων

To μονο που με κανει να κραταω πισινες και να εχω αμφιβολιες ειναι οτι εκτρεφει πολλα ειδη..
Θα προτιμουσα κατι πιο εξειδικευμενο.
Με χαλαει καπως οτι εκτρεφει τοσα ειδη, αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη..

Εχει καποιος απο εσας?
Θα με ενδιεφερε πολυ να την ακουσω...
 






swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Πάρε ένα τηλ τον ΚΟΕ και μάθε τους Έλληνες εκτροφείς ΓΠ και πάρε μετά αυτούς και ρώτα για ό,τι σε ενδιαφέρει πάνω στην φυλή.Μπορείς να στραφείς και σε εκτροφείς του εξωτερικού.Έτσι ξεκινάς την αναζητηση.Μα το κυριότερο πράγμα πριν την αναζήτηση είναι να διαβάσεις αρκετά για την φυλή που επιθυμείς καθώς και για τους σκύλους γενικότερα.
 


glukos

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2013
80
0
Αθηνα, Αργυρουπολη
καλα το να κατσω να διαβασω και να μαθω εχει γινει καιρο τωρα..
Λες να τον θελω επειδη μου αρεσει εξωτερικα?
Για να εχω ξεκινησει αναζητηση προφανως και γνωριζω τα παντα ;p

Eκτροφεα του εξωτερικου δεν θα επιλεξω απο την στιγμη που στην Ελλαδα υπαρχουν τοσα και μαλιστα αρκετα αναγνωρισμενα..
 


koncha1981

Active Member
1 Απριλίου 2013
31
13
Νίκαια
καλή αναζήτηση και προσοχή στα λαμόγια . Είχα απογοητευτεί τόσο πολύ όταν έψαχνα που παρατρίχα να τα παρατήσω ( σιχάθηκα που ακόμα και εκεί υπάρχει εκμετάλλευση )
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Τότε θα σου διέφυγε από το διάβασμα το lazaros kennel(υπάρχουν θέματα που έχουν αναφερθει σε αυτό καιρό τώρα :p ) και το τι είναι εκτροφειο.Γιατί αλλιώς δεν θα ρωταγες :p Α και πάντα θα υπάρχει κάτι να μάθεις ,πάντα εξακολουθεις να μαθαίνεις κατά συμβίωση και την ενασχοληση με τους σκυλους .
 
Last edited:




swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Να διαβασεις και γενικά για τους σκυλους.Γιατί πρώτα απ όλα πρέπει να μάθεις για το σκυλοσαν οντότητα,τρόπο σκεψης και συμπεριφορας .