Eπιχείλιος έρπης;


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
Καλησπερα!!! Μολις χθες γυρισα απο ταξιδι,ελειψα για δεκαπεντε μερες ,η μικρη μολις ειδε βαλιτσες να ετοιμαζονται,καταλαβε οτι φευγαμε,αλλα δεν φανταστηκε οτι εκεινη αυτη την φορα θα εμενε πισω...φυγαμε για Γερμανια,και την αφησα στα παιδια μου(ενηλικα).Θα μας ελειπε πολυ,αλλα δεν θελαμε να την ταλαιπωρησουμε με αλλαγη κλιματος ,κλπ...Απο το τηλεφωνο τα παιδια με ενημερωναν,ολα πηγαιναν καλα,παρτυ στο σπιτι,επισκεψεις λογω γιορτινων ημερων,η μικρη μες στην καλη χαρα...γενικα...Γυριζουμε σπιτι,και η κορη μου ,μου λεει,οτι Η Λινα εχει βγαλει σπυρακι στο πανω χειλος..:eek:...:(το κοιταζω κι εγω,ενα κοκκινο φουσκωτο σπυρακι,σαν ψιλη φακη...υπαρχει το ενδεχομενο λοιπον να στρεσσαριστηκε απο την απουσια μας,και να ξεσπασε ετσι?:confused::confused::confused:
Την Δευτερα θα την παω στον γιατρο,θα ηθελα ομως να το μοιραστω πρωτα παζι σας βρε παιδια...στο μεταξυ της σταζω λιγο μηλοξυδο ,και το μωρακι μου καθεται και το δεχεται...μονο που μετα το γλυφει...:p
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ποσο εναι η ηλικια του σκυλου??

Πολλα νεαρα σκυλια βγαζουν κατι κρεατοελιες. Παπιλλοματα. Δες εδω-εαν ειναι καπος ετσι Canine Viral Papillomas
Εαν ναι, μην αφησεις τον ιατρο να τα κοψει απλα- επειδη θα ξανα φυτροσουν.
Πρεπει να κανουν "τον κυκλο τους" . Μετα ξεραινονται και πεφτουν.

Πολυ καλο υποτειρικτηκο αποτελεσμα εχω δει με ομοιοπαθητικα. Thuja σε Χ12- 2 φορες την ημερα και δειαλλημα Τhuja επανω στης ελιες και σε πολυ λιγες μερες ειναι παρελθον.
 
  • Like
Reactions: Iryna


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
η Λινα ειναι τριων χρονων σχεδον...αμαν...δεν το πιστευω...παπιλλωμα ειναι η "μυρμηγκια"?κι αυτο σχετικο με ιο εκαι με στρες ειναι συσχετισμενο,σιγουρα...ευχαριστω...θα τοχω υπ'οψιν...θα ποσταρω και φωτο μολις μπορεσω!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
εκτος οτι η φωτογραφια δεν ειναι και παρα πολυ καλη- δεν μου φαινεται για Παπιλλομα.

Τα παπιλλοματα ειναι πιο χοντρα- σαν κρεατοελιες.
Αυτο στην Λινα σου, σαν μια φλεγμονουλα σε θυλακιο τριχας μου φαινεται.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
εχεις δικιο,ηδη δυσκολευτηκα για αυτην την "καλη" φωτο,αρκετα...μοιαζει ομως να μαραινεται ηδη,ο,τι κι αν ειναι αυτο...τι να πεις..οταν λειπει η μανα,τοτε συμβαινουν ολα!;)...για θα δω πως θα παει τις επομενες μερες ...
 




marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
...ακριβως..και υποτιθεται οτι προσπαθησα να το παιξω ανετη και χαλαρη οταν εφευγα...ψυχουλες ειναι,αναρωτιουνται γιατι δεν επιστρεφει ο κυρης με τα καλουδια , το βραδυ στην αγελη:p
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Τελικα ειναι καλα η κουκλα σου? Γιατι κι εμενα εβγαλε αυτο στο στομα. Απο οτι φαινεται στην εικονα ειναι ιδιο με αυτο που ειχε η δικια σου. Χτες το ειδα αλλα δεν εδωσα σημασια στην αρχη γιατι δεν το καταλαβα και μετα σημερα καταλαβα οτι κατι εχει....
 


frida3

Member
28 Απριλίου 2012
16
0
Thessaloniki
καλησπερα!και μενα το εβγαλε η frida μου...σαν κρεατοελια ειναι...η γιατρος μου ειπε να της βαλω dactarin αλλα δεν κανει τιποτα..το εχει εδω και καμια εβδομαδα...
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
ilektra-akis συγνωμη για την υπερβολικη καθυστερηση,μολις τωρα ειδα το ποστ σου...Μια χαρα ειναι η Λινα...λιγες μερες μετα ,μαραθηκε εντελως η κυστουλα...εμενα δεν μου το βγαζετε απο το μυαλο,πως ο,τι και να ηταν ,προκληθηκε απο το στρες της απουσιας μας...το δικο σου ειναι οκ τωρα παρεπιπτοντως?..και η frida στο χειλακι το εχει?
 


frida3

Member
28 Απριλίου 2012
16
0
Thessaloniki
ilektra-akis συγνωμη για την υπερβολικη καθυστερηση,μολις τωρα ειδα το ποστ σου...Μια χαρα ειναι η Λινα...λιγες μερες μετα ,μαραθηκε εντελως η κυστουλα...εμενα δεν μου το βγαζετε απο το μυαλο,πως ο,τι και να ηταν ,προκληθηκε απο το στρες της απουσιας μας...το δικο σου ειναι οκ τωρα παρεπιπτοντως?..και η frida στο χειλακι το εχει?
ναι ακριβως εκει,απ'οτι βλεπω ειναι σαν κρεατοελιτσα και φουσκώνει λογικα θα πεσει απο μονο του.το παρακολουθω και θα ενημερωσω!
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Εμενα ειναι ροζ οπως στην φωτο της δικια σου που ειχες βαλει. Σιγα σιγα καλυτερευει που το βλεπω :D Δεν φαινετε να την ενοχλει κι ολας. Δεν πειραζει καλε για την καθυστερισει εγω αναροτιομουνα αν θα το δει ποτε κανεις. :p Περαστικα και στον δικο σου φριντα.
 


frida3

Member
28 Απριλίου 2012
16
0
Thessaloniki
Εμενα ειναι ροζ οπως στην φωτο της δικια σου που ειχες βαλει. Σιγα σιγα καλυτερευει που το βλεπω :D Δεν φαινετε να την ενοχλει κι ολας. Δεν πειραζει καλε για την καθυστερισει εγω αναροτιομουνα αν θα το δει ποτε κανεις. :p Περαστικα και στον δικο σου φριντα.

ευχαριστω πολυ!κ εμενα ροζ ηταν αλλα τωρα μαραινεται!
 




marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
253
KORYDALLOS
Kαι στην Λινα αυτο που απομεινε στο κατω χειλακι δεξια ,ειναι μια μαυρη ελια!Περαστικα ολονων,αν και την δικαιη κατσαδα του οτι εχω ξεχασει να την δειξω στον κτηνιατρο κατα την τελευταια μας επισκεψη ,δεν την γλιτωνω παιδες:eek::(
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Εμεις σημερα πηγαμε και ειπε οτι δεν ειναι κατι :D Μονο κατι στο δερμα ειχε (μαλλον καπου ακουμπησε και την πειραξε μας ειπε ) και τις εδωσε μια αλιφη. Κατα τα αλλα καλα. :D Και ενα αλλο σκυλακι ειδαμε χτες που ειχε βγαλει αυτο στο χειλος. Επιδιμια επεσε μαλλον :p Παντως εμας δεν εχει γινει μαυρο, ροζ ειναι ακομα απλα φευγει σιγα σιγα.
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Ποσο εναι η ηλικια του σκυλου??

Πολλα νεαρα σκυλια βγαζουν κατι κρεατοελιες. Παπιλλοματα. Δες εδω-εαν ειναι καπος ετσι Canine Viral Papillomas
Εαν ναι, μην αφησεις τον ιατρο να τα κοψει απλα- επειδη θα ξανα φυτροσουν.
Πρεπει να κανουν "τον κυκλο τους" . Μετα ξεραινονται και πεφτουν.

Πολυ καλο υποτειρικτηκο αποτελεσμα εχω δει με ομοιοπαθητικα. Thuja σε Χ12- 2 φορες την ημερα και δειαλλημα Τhuja επανω στης ελιες και σε πολυ λιγες μερες ειναι παρελθον.

Αχα!!!
... ωστε αυτο ηταν.... βγαλαν και τα 2 σκυλια μου στην ιδια χρονικη περιοδο...
εγω υστεριασα.... καρκινοοοος!!!!
Ευτυχως εχουμε και ενα ψυχραιμο στην οικογενεια.. και μας βαζει στην θεση μας...
εφυγαν μονα τους...
ουφ!
:)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Και εγώ είχα δει κάτι παρόμοιο στα χειλάκια του Σανού..ένα μικρούλι σαν σπυράκι..αλλά μέσα σε ένα 3ήμερο απ΄την ημέρα που το είχα παρατηρήσει είχε φύγει..δεν έχει ξαναεμφανιστεί τίποτα από τότε..
Ξέρουμε από τι προκαλείται???
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981