Fila Brasileiro


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Ενα άρθρο του Paulo Santos Cruz (πατέρας της φυλής κατα ορισμένους) στο περιοδικο "Κυνήγι και Ψάρεμα" σχετικά με το χαρακτήρα του Fila Brasileiro.
 




Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Ιστορική φωτογραφία και σπάνιο υλικό (μπράβο omarock!) που εικονίζει τυπικό fila -μιγά με Γερμανικό Μολοσσό.Είναι κόρη του Bororo do ABC, εκτροφείο που επανηλειμμένα κατηγορήθηκε για χρήση άλλων φυλών στην εκτροφή.Τετράγωνη σκύλα (το μήκος πρέπει να είναι 10% μακρύτερο του ύψους) με εντελώς λάθος κεφάλι και αυτιά.
 




Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Έτσι.Ο κύριος αυτός είχε το κεφάλι του σκύλου μου στη συλλογή με τα καλύτερα κεφάλια ολων των εποχών.Μάλιστα είπε οτι ο σκύλος αυτός ζεί στην Ελλάδα και εχει αίματα 3 Naranjos.Οταν του εξήγησα πως όχι...αφαίρεσε τις φωτογραφίες.Σε ερώτησή μου αν του αρέσει τωρα λιγότερο το κεφάλι...ο κύριος αυτός δεν απάντησε...:D:confused::rolleyes:.
 




Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Ασφαλώς!Επειδή δεν ξέρεις πρόσωπα και πράγματα δεν καταλαβες τι εννοώ.Γιαυτο και τα 3 χαμόγελα:)
Σε κάθε περίπτωση δεν είναι και μικρό πράγμα να βλέπεις το σκύλο σου σε μια τετοια συλλογη.;)
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Πλακιτσα εκανα,λες να μην καταλαβαινω?ειπα να σε τσιγκλισω λιγο.
Μεγαλη υποθεση να ειναι ο σκυλος σου σε τετοια λιστα.
Οπως εχω ξαναπει υπαρχουν λομπυ,η κλικες οπως θες πεστο,η οποιες ειναι κλειστες,και για αυτο βλεπουμε μονο συγκεκριμενα ονοματα στην πιατσα.
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
:) Elio Quiros!Τέλος πάντων.Αξίζει να κατεβάσει κανείς ΟΛΕΣ του τις φωτογραφίες..
Πολύ καλη συλλογή!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95