Fish4dogs




kat-indefix

Well-Known Member
3 Ιανουαρίου 2011
92
0
Αγ.Παρασκευή
Τα διάβασα αυτά που γράφουν τα παιδιά....και αν δεν συντρέχουν λόγοι ιδιαίτεροι στην υγεία τότε είναι από έλλειψη στοιχείων όπως λες....Είδα όμως ότι και σε διατροφή με τροφές όπως η orijen παρουσιάζεται τέτοιο φαινόμενο...τυχαίο...; ή απλά οι ξηρές τροφές τελικά δεν δίνουν τα απαραίτητα συστατικά....;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Τι να σου πω, προσωπικά δεν τις εμπιστεύομαι τις ξηρές. Η συγκεκριμένη στην ιστοσελιδα της δεν αναφέρει τα μεταλλικά στοιχεία.

Plus a full complement of over 30 vitamins and trace minerals needed for a daily, healthy diet for dogs.
Αλλά και να περιέχει ότι χρειαζεται, αμφιβάλω αν ο οργανισμός του σκύλου τα αφομοιώνει. Το πεπτικό σύστημα το σκύλου δεν είναι σχεδιασμένο για τέτοιου είδους διατροφή.
 


martha_aris

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
179
0
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Την δοκιμάσαμε και ενώ σε γεύση μας έκανε τα κακά μας ήταν χάλια!!!Λίγο μαλακά και τριπλάσια ποσότητα από την dog lovers που τρώγαμε και θα συνεχίσουμε να τρώμε από ότι φαίνεται!
 


PrincePapillon

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
142
1
11
Την δοκιμάσαμε κι εμείς, χάλια αναπνοή, πολλά και βρωμερά αέρια και κακά σαντιγή και δεν την τρώει με όρεξη...
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εγώ δοκίμασα 1,5 κιλό δηλαδή περίπου 2 εβδομάδες - χάλια !!!! Περάσαμε σε Acana παπια με αχλάδι, καλό αποτέλεσμα αλλά δύσκολα τη βρίσκω. Από την έκθεση πήραμε δείγμα Pronature πάπια με πορτοκάλι - για 5 μέρες έφτασε αλλά πολύ καλό αποτέλεσμα-τέλεια κακάκια, γυαλιστερή και την τρώει σαν ηλεκτρική σκούπα. Μάλλον θα μείνουμε σε αυτήν.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Που τη βρηκες την ακανα παπια? εχουν αρχισει να την εισαγουν? γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο δεν υπηρχε


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
την είχε ένα e-shop (δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω link) αλλά μόνο μικρές συσκευασίες (δείγματα) και 13 κιλά. Η δικιά μου είναι μικρόσωμη οπότε δεν παίζει. πήρα μια φορά δείγμα - της άρεσε και μετά πήρα 10 μικρές συσκευασίες, φτάνει γιά πάνω από ένα μήνα αλλά βγαλινει πολύ ακριβά. Αν είχε 2,7 ή 7 κιλά θα το συνέχιζα γιατί ήμουν ευχαριστημένη. Μέτα δοκίμασα αυτή PRONATURE που είναι ολιστική, την έχει και ένα pet shop στη Θεσσαλονίκη οπότε με βολεύει πιο καλά.
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Υπάρχει και συσκευασία των 6 κιλών.Πάρε τηλ κ ζήτα να στη φέρει,ο αντιπρόσωπος τις φέρνει κανονικά.
 








Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Πήρα τρία πακέτα fish4dogs solomon και είμαι στο μεταβατικό στάδιο απο royal canin puppy. Εντυπώσεις σε λιγες μέρες.. Πολυ βρωμάει πάντως

Powered by Nexus 4
 


kiriakos22

Well-Known Member
26 Μαϊου 2012
224
0
Πήρα τρία πακέτα fish4dogs solomon και είμαι στο μεταβατικό στάδιο απο royal canin puppy. Εντυπώσεις σε λιγες μέρες.. Πολυ βρωμάει πάντως

Powered by Nexus 4
Καποιοι δινουν δωρο ενα μεγαλο κουβα της fishfordogs για να μην μυριζει η τροφη στο τσουβαλι που δεν κλεινει αεροστεγως.
 




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Το πρόβλημα με το ψάρι είναι πως κι εγώ αν δεν φάω παράλληλα μισό κιλό ψωμί, μισό κιλό πατάτες κι έναν κουβά χόρτα ή μία γενναιόδωρη χωριάτικη δεν χορταίνω... κι ας φάω δύο κιλά ψάρι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα σκυλιά μας... και τους αρέσει το ψάρι το άτιμο!
 




elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Εχει και πατατα αλλα αμα δεν λιγδωσει^^ το εντερακι που λεμε δεν...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είναι η μόνη φορά που χάρηκα που δεν το ηθελε η σκατού μου.... δεν θα αντεχα αυτή τη μποχα κάθε μέρα! Με τίποτα.... χιλιες φορές να καθαρίσω και να ξεντεριάσω εγώ ψάρι, παρά να πρεπει να το ζω κάθε μέρα αυτό το πράγμα.