Gr.Ch.Hollywood Dream of Ray of Light - Αμερικάνικος Κόκερ Σπάνιελ


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Όνομα:Dreamy(και άλλα πολλά)
Ράτσα:Αμερικάνικο Κόκερ Σπάνιελ
Ηλικία:4 χρονών
Όπως είχα γραψει και παλαιότερα στο φόρουμ,απο όταν ήμουν μικρή ειχα ερωτευτεί τα Αμερικάνικα Κόκερ και ήταν το όνειρό μου να αποκτήσω ένα..Αλλά λογω του οτι ήμουν πολυ μικρή και διάφορων άλλων προβλημάτων ,δεν μπορούσα να αναλάβω την εξ ολοκλήρου φροντίδα ενός σκυλου...Μετά απο δέκα χρόνια-περίπου- υπομονής καταφερα να κάνω πραγματικότητα το όνειρο μου...Το όνομά της-συμπτωση ειναι ?-τυχαιο ειναι ?-δεν ξερω..!

Η μικρή μου λοιπόν,όταν ήρθε σπιτι,είχε να αντιμετωπίσει 3 μπουλντογκ που της κανανε την ζωή δύσκολη...Αλλά με λίγη υπομονή και την σωστή καθοδήγηση απο εμάς ,καταφέραμε να αποκαταστήσουμε την σχέση τους...

Παρ'ολο που ήταν ενηλικη όταν μας ήρθε ,φερόταν σαν κουτάβι,γιατι πολλά πραγματα δεν τα ήξερε και ήταν αρκετα φοβισμένη...Έχει μεγάλη θέληση όμως να τα μάθει όλα...
Γενικα σαν κόκερ είναι πολυ ησυχη και ήρεμη...Τα παει καλα με όλους στην οικογένεια αλλα εμεις είμαστε κολλητάρια...

Της αρεσει να ξαπλώνει στο κρεβάτι μου,αλλά το κάνει μονο με την συναίνεσή μου...


Τρελαίνεται να τρέχει στο δάσος και να φερνει κουκουναρια....

Οταν της δίνω εγώ καποιο κουκουνάρι που εχω διαλέξει εγώ για εκείνη,είναι ικανή να κάνει τα πάντα για να το κρατησει...(το τι τραβάω εγώ μετά απο κάθε βόλτα ,είναι άλλο θέμα)


Μορφολογικα η Dream ειναι ενα πολύ σωστο δείγμα της φυλης...Είναι πρωταθλήτρια Ελλάδος και έχει κερδισει επανειλημμένα τον τιτλο του 'Καλυτερου Φυλης' και έχει κερδισει και τον τιτλο του ''Καλύτερου Έκθεσης''




Τον τιτλο 'Καλύτερος Καρδιάς' τον κέρδισε απο την πρώτη στιγμή που την πήρα στην αγκαλιά μου.!!
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μπράβο υπέροχες φωτογραφίες και πανέμορφο σκυλί!Τα κοκεράκια είναι η κρυφή μου αδυναμία.....παιδικό μου όνειρο γαρ....
 










vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Επίσης ξέχασες να γράψεις ότι είναι το "καλύτερο παιδί" και η μόνη σοβαρή μέσα στην αγέλη με τις άλλες τις ημίτρελλες!!! :D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Tα κατάφερες τελικά!!!!:):)

Άξιζε μου φαίνεται η υπομονή..;)
Να την χαίρεσαι είναι μια κούκλα!!:)
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Σας ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια..

Επίσης ξέχασες να γράψεις ότι είναι το "καλύτερο παιδί" και η μόνη σοβαρή μέσα στην αγέλη με τις άλλες τις ημίτρελλες!!! :D
Ε δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς..Από το βλέμμα της και μόνο,καταλαβαίνεις! :p
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Σας ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια..



Ε δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς..Από το βλέμμα της και μόνο,καταλαβαίνεις! :p

ναιναι
το βλέμμα
"τι τραβάω θεε μου με αυτούς τους γάλλους κλόουν εγώ μια αριστοκράτισσα του Μέιν μια λαίδη του Νιού Χάμσαιρ"
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@