greenisland


Status
Κλειδωμένο θέμα

Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ναι, βρε Jana μου, το καταλαβαίνω, αλλά αν θες να κάνεις εκτροφείο, θα πρέπει να αρχίσεις να δείχνεις σκυλιά σε εκθέσεις...
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Οποιος ζευγαρωνει σκυλια χωρις χαρτια (διαβαζε, δε γνωριζει τις γραμμες) και τα κουταβια του δεν εχουν χαρτια και πωλουνται χωρις χαρτια, για μενα δεν ειναι σωστος εκτροφεας.-
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Πρέπει να βρεις πάντως έναν τρόπο να κατεβάζεις τα σκυλιά σε εκθέσεις!
Στο κάτω κάτω...πόσες εκθέσεις γίνονται στην Ελλάδα...


Με συμμετοχή σε εκθέσεις, επιλογή των ζευγαρωμάτων με στόχο την ποιότητα κι όχι την ποσότητα κι έκδοση πάντα pedigree για τα κουτάβια θα τα κάνεις όλα τέλεια!!!!
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
ΣΤΗΝ ΤΣΕΧΙΑ ΕΙΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΟΠΙΑ ΠΛΕΙΡΟΝΗΣ, ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΕΨΑΞΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΑ ΔΕΝ ΒΡΕΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΙΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ (ΛΑΔΙ, ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΛΙΓΜΑΤΑ, ΚΑΛΕΣ ΧΤΕΝΕΣ ΜΕ 60 ΕΥΡΩ ΚΤΛ) www.profikosmetika.cz ΜΙΠΟΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΗ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και στην ελλαδα υπαρχουν χειρηστες για εκθεσεις!

Η Κορη μου (εδω σαν cocker fan) εχει δειξει αρκετες φορες ξενα σκυλια ( αφου την εχει γνωρησει ο κοσμος σαν πετυχημενη νεαρη χειρηστρια).
Και σαν αυτην υπαρχουν και ακρετοι αλλοι.

Αλλα δεν θα στον φτιαξουν τον σκυλο καιολας- απο αποψη κομμοτηικης.
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Kiki_pet Συνεπως εννοειται οτι ακομα και τα μαλτεζ στην πρωτη σελιδα εχουνε χαρτια απλα δεν τα εχετε αυτη τη στιγμη εξαιτιας οσων αναφερατε(ΟΡΙΖΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΕΚΤΡΟΦΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΚΤΙΣΑΜΕ. ΟΡΙΖΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΚΟΕ ΓΙΑ ΔΕΙΛΟΣΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΚΟΕ ΠΙΣΟ) οποτε δεν μπορειτει και να βαλετε φωτογραφια απο τα pedigree?
Συγνωμη που επαναλαμβανομαι αλλα ειναι σημαντικο αυτο διοτι εκτροφεας που αναπαραγει κουταβια χωρις χαρτια pedigree δεν ειναι λογικο.Υποτιθεται οτι ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα πραγματα που πρεπει να εξετασει ο αγοραστης.Και επειδη ενδιαφερομαι για μαλτεζ θελω να γνωριζω σχετικα με το συγκεκριμενο.
Πουλατε και μαλτεζ χωρις pedigree (αυτα στη 1η σελιδα) ή απλα δεν εχετε ακομα τα χαρτια τους για να τα βαλετε στο site?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα.. γιατί πήρατε τόσα σκυλιά και δεν πήρατε ένα άντε δυο από πολύ καλά εκτροφεία και να ξεκινήσετε σιγά σιγά και πολύ επιλεκτικά..
Καταλαβαίνω τις άλλες πρακτικές δυσκολίες τις καθημερινότητας..αλλά όπως στρώσατε θα κοιμηθείτε.. Ποιος είπε ότι το να είσαι εκτροφέας είναι εύκολο.., απλά υπάρχουν δύο οδοί..ο εύκολος και γρήγορος ..αλλα αναξιόπιστος και ο δύσκολος ο αργός που δίνει πολλά και παίρνει λίγα ..αλλά σε βάθος χρόνου δίνει την ποιότητα που ονειρεύεται.. Ο εκτροφέας θα αναγκαστεί να αποκτήσει γνώσεις..πρέπει να έχει γνώσεις.. Το να έχεις παραπάνω από μια άντε δύο φυλές ενώ είσαι νέος στον χώρο δεν έχεις προλάβει να γνωρίσεις καλά την φυλή..δεν μπορείς δεν προλαβαίνεις να αποδόσεις καλά κουτάβια..
Εκτροφέας που δεν κατεβαίνει στις εκθέσεις είναι μπακάλης και όχι εκτροφέας..συγγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι είναι.. Μηδέν εκτροφικό πλάνο.. Ελάχιστες διαφοροποιήσεις από έναν byb..τουλάχιστον ως προς την ποιότητα των κουταβιών..
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
Kiki_pet Συνεπως εννοειται οτι ακομα και τα μαλτεζ στην πρωτη σελιδα εχουνε χαρτια απλα δεν τα εχετε αυτη τη στιγμη εξαιτιας οσων αναφερατε(ΟΡΙΖΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΕΚΤΡΟΦΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΚΤΙΣΑΜΕ. ΟΡΙΖΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΚΟΕ ΓΙΑ ΔΕΙΛΟΣΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΚΟΕ ΠΙΣΟ) οποτε δεν μπορειτει και να βαλετε φωτογραφια απο τα pedigree?
Συγνωμη που επαναλαμβανομαι αλλα ειναι σημαντικο αυτο διοτι εκτροφεας που αναπαραγει κουταβια χωρις χαρτια pedigree δεν ειναι λογικο.Υποτιθεται οτι ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα πραγματα που πρεπει να εξετασει ο αγοραστης.Και επειδη ενδιαφερομαι για μαλτεζ θελω να γνωριζω σχετικα με το συγκεκριμενο.
Πουλατε και μαλτεζ χωρις pedigree (αυτα στη 1η σελιδα) ή απλα δεν εχετε ακομα τα χαρτια τους για να τα βαλετε στο site?
ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΣΤΟ www.greenislandspuppies.com/ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ PEDIGREE ΑΠΛΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΟΛΛΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΟΤΕΡΙΚΟ (ΓΙΑ ΤΟ MICKEY KAI ΓΙΑ ΤΟ FREDO) EXPORT PEDIGREE ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ 4 PEDIGREE ΣΤΟ ΚΟΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΒΕΚ. ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ.
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Οποτε με τα σκυλακια αυτα http://magicpuppies.webnode.com/maltez/ τι σκοπευετε να κανετε,θα συνεχισετε να τα αναπαραγετε αφου δεν εχουν χαρτια?Γιατι οταν ειχα επικοινωνησει μαζι σας με παραπεμψατε να δω τους γονεις απο αυτο το site για τα κουταβακια που επροκειτο να γεννηθουν χωρις πεντικρι.Για αυτο και η τιμη ηταν χαμηλη.
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
Οποτε με τα σκυλακια αυτα http://magicpuppies.webnode.com/maltez/ τι σκοπευετε να κανετε,θα συνεχισετε να τα αναπαραγετε αφου δεν εχουν χαρτια?Γιατι οταν ειχα επικοινωνησει μαζι σας με παραπεμψατε να δω τους γονεις απο αυτο το site για τα κουταβακια που επροκειτο να γεννηθουν χωρις πεντικρι.Για αυτο και η τιμη ηταν χαμηλη.
ΑΝ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΕΙΘΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΗ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΗ.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
ΑΝ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΕΙΘΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΗ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΗ.
Η δεν καταλαβαινω- η μαλλον δεν πιστευω αυτα που διαβαζω εδω και τωρα???????????
Δεν μπορεις να σοβαρολογεις τωρα- να συνεχιζεις να αναπαραγεις σκυλια χωρις Pedigree?

Και μιας που νομιζαμε οτι εχεις καλες προθεσεις και εχεις μαθει απο τα λαθοι σου.

Πραγματικα λυπαμε- που πιστεψα εστο και λιγο, οτι δεν εισαι και εσυ απλα αλλος ενας κερδοσκοπος κουταβοπαραγογος, που δεν τον ενδιαφερει τιποτα αλλο, παρα μονο να πουλαει κουταβια!!
 




eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
Οντως και εγω στεναχωρηθηκα με την απαντηση που εδωσε.Κριμα....Ισως πρεπει να δωσουμε ενα τελος στο θεμα γιατι απο οτι καταλαβα σκοπος της ειναι η διαφημιση η οποια γινεται σε καθε ποστ της με καθε τροπο...Οποτε μην προωθουμε και ενα εκτροφειο που ειναι λαθος.
Σνιφ και ειχα ελπιδες για το μαλτεζακι μου:(:(
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
νομίζω οτι ημαστε λιγο υπερβολικοι.περιμενετε να δουμε το γιατι
Σε τι είμαστε υπερβολικοί; Που λέμε πως ο σωστός εκτροφέας πρέπει να ζευγαρώνει σκυλιά με πεντιγκρί, και πρέπει να δηλώνει τις γέννες του; Που λέμε πως 22 σκυλιά για αναπαραγωγή είναι πολλά; Που λέμε πως τα σκυλιά πρέπει να κατέβουν σε εκθέσεις; Η κυρία μπορεί να ζευγαρώνει κάλλιστα 2 μαλτεζο-ειδή και να τα πουλάει 800-1000-1500 ευρώ, αξίζουν τόσο; Και πώς θα ξέρει ο αγοραστής αν αξίζουν;
Το ότι έχει τα σκυλιά της στην τρίχα σε 2-3 φωτογραφίες ποσώς με πείθει πως είναι αξιόπιστη και σοβαρή εκτροφέας (κάνει μπαμ πως δεν είναι).
 




kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
Η δεν καταλαβαινω- η μαλλον δεν πιστευω αυτα που διαβαζω εδω και τωρα???????????
Δεν μπορεις να σοβαρολογεις τωρα- να συνεχιζεις να αναπαραγεις σκυλια χωρις Pedigree?

Και μιας που νομιζαμε οτι εχεις καλες προθεσεις και εχεις μαθει απο τα λαθοι σου.

Πραγματικα λυπαμε- που πιστεψα εστο και λιγο, οτι δεν εισαι και εσυ απλα αλλος ενας κερδοσκοπος κουταβοπαραγογος, που δεν τον ενδιαφερει τιποτα αλλο, παρα μονο να πουλαει κουταβια!!
ΓΙΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟ ???? ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΒΩ ΟΤΙ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ ΖΩΑ, ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΤΑΙΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΚΙΝΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΣΩ ΑΛΟΥ ΤΑ ΖΩΑ??? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ??? ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ (3 ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ, ΘΑ ΤΑ ΔΟΣΩ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΠΙΟΝ ΑΛΟΝ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΕΡΕΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ????
ΟΧΙ, ΛΙΠΑΜΕ ΠΟΛΙ, ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΑΖΗ ΜΑΣ ΜΕΧΡΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ!!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.708
3.864
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
ΓΙΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟ ???? ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΒΩ ΟΤΙ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ ΖΩΑ, ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΤΑΙΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΚΙΝΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.
!
Αγαπητή,
κερδοσκοπικός αναπαραγογός είναι αυτός που δεν τον νοιάζει τι σκυλιά ζευγαρώνει, που δεν τον νοιάζουν οι γραμμές των γεννητόρων, που δεν τον νοιάζει να διατηρήσει το επίπεδο της φυλής. Εχετε 22 σκυλιά για αναπαραγογή, δηλαδή πόσα κουτάβια το χρόνο, πόσες μη-δηλωμένες γέννες.
Έλα πες την αλήθεια, δεν ήρθες εδώ για να ακούσεις τις συμβουλές μας να γίνεις σωστός εκτροφέας που νοιάζεται για τη φυλή/φυλές που εκτρέφει.
 


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
ΓΙΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟ ???? ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΒΩ ΟΤΙ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ ΖΩΑ, ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΤΑΙΖΗ, ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΚΙΝΟΝΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΣΩ ΑΛΟΥ ΤΑ ΖΩΑ??? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ??? ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ (3 ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ, ΘΑ ΤΑ ΔΟΣΩ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΠΙΟΝ ΑΛΟΝ Η ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΕΡΕΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ????
ΟΧΙ, ΛΙΠΑΜΕ ΠΟΛΙ, ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΑΖΗ ΜΑΣ ΜΕΧΡΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ!!!
Συγνωμη αναφερθηκαμε εμεις σε κατι τετοιο?Νομιζω οτι θελετε να δημιουργησετε εντυπωσεις και απαντατε επιλεκτικα...Εμεις ειπαμε οτι δεν ειναι σωστο για ενα καλο εκτροφεα να ζευγαρωνει σκυλια που δεν εχουν pedigree και επειτα να τα πουλαει σαν καθαροαιμα σκυλια.
Επισης εκτροφεα δεν σε κανει να εχεις ενα ματσο κουταβια σπιτι σου ,να τα φροντιζεις, να τα αγαπας και να τα εμβολιαζεις γιατι τοτε και η κουτση Μαρια θα ηταν εκτροφεας!!
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU