H Σύλβια η γαλλίδα


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
καλώς σας βρήκαμε!!Συγχαρητηρια για τη σελιδα σας, εχετε ξεστραβωσει πολυ κοσμο αναμεσα σ'αυτους και εμενα!Αυτη ειναι η τεταρτη προσπαθεια εγγραφης μου στο forum...να σας ενημερωσω οτι πολλοι δεν μπορουμε να εγγραφουμε και δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο!Ας σταματησω ομως την γκρινια και να αρχισω την παρουσιαση!Γαλλικο μπουλντογκ ονοματος Συλβια.Εδω και λιγες μερες εγινε 5 ετων...Μας συντροφευει με τον πιο ομορφο τροπο!Σας στελνω και μια φωτο(ετοιμαζω και καλυτερες)
 

Attachments

  • Like
Reactions: d-friend


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

Εχει τύχει να διαβάσεις, όσα γράφουμε συχνά-πυκνά, για τα γαλλάκια;
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
καλως σας βρηκα!εχω διαβασει,ηξερα ομως καποια προβληματα της ρατσας..δεν ηξερα το μεγεθος αυτων ομως!εφοσον εμαθα κατι περισσοτερο προσεχω περισσοτερο και εχω το νου μου για να προλαβω αν ειναι δυνατον ο'τι εμφανιστει.μεχρι τωρα δεν εχει δειξει καποιο δειγμα,αν και οσο διαβαζω,οσο υγιειες και να φαινεται το ζωο δεν μπορεις να ξερεις τι ενδεχεται να εμφανιστει.
 








stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Καλώς τες τις Σαμιώτισσες γαλλίδες!!
(που μένεις Σάμο ? να βρεθούμε....:D )
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Καλώστηνε την όμορφη!
Έχουμε και την ίδια ηλικία (οι σκύλες μας εννοώ!) :)
Θα κάνω εγώ την ερώτηση του εκατομμυρίου - από που την έχεις; :D
 










συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ωραιο το γαλλακι σου!Λατρευω τα μαυρα!Απο εκτροφειο εξωτερικου ειναι.Απο ουγγαρια συγκεκριμενα...
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
να τον χαίρεσαι και ενημερωτικά αν είναι απο πετ σοπ που είπανε ότι τον φέρανε απο εκτροφέα δεν ισχύει αλλά πέρα απο τις κακές φήμες και στην ουγγαρία υπάρχουν καλοί εκτροφείς αν και δεν ξέρω κανέναν.:p
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Και εγω δεν ηξερα...Υπαρχουν ομως. το σκυλι ηρθε τοτε 3,5 μηνων με pedigree ,βιβλιαριο κλπ..Θελω ομως να ρωτησω κατι σε οσους ξερουν απο γαλλικα.Οταν τρεχει η Συλβια, η πισω μερια της εχει την ταση να μη ειναι σε ευθεια με το υπολοιπο σωμα.Αυτο το εκανε παντα δεν ειναι κατι που προεκυψε τωρα...Και οι ακτινογραφιες δεν δειχνουν κατι. τι μπορει να ειναι?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Καλοσορισες!

Το ασυμετρο περπατημα, ειδικα στον χαλαρο τροχασμο, ειναι κατι πολυ συνηθησμενο στους σκυλους. Ειδικα σε σκυλους με κοντη ραχη!
Ετσι αποφευγουν να αγγιζουν με τα πισω ποδια τα μπροστινα- και περπατανε πιο ανεμελα και ξεκουραστα.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Καλοσορισες!

Το ασυμετρο περπατημα, ειδικα στον χαλαρο τροχασμο, ειναι κατι πολυ συνηθησμενο στους σκυλους. Ειδικα σε σκυλους με κοντη ραχη!
Ετσι αποφευγουν να αγγιζουν με τα πισω ποδια τα μπροστινα- και περπατανε πιο ανεμελα και ξεκουραστα.
Δεν ειχα σκεφτει αυτη την εκδοχη!ευχαριστω!Ειχα αρχισει να ανησυχω ,ειδικα με οσα διαβαζω στο φορουμ για δυσπλασιες και ολα αυτα.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθες :)
Να χαιρεσαι την μικρη σου ειναι απο τα πιο ομορφα γαλλακια που εχω δει μπορω να πω...ελπιζω να ειναι και απο τα πιο υγιη :D Καλο ειναι να μαθεις οτι καθαροαιμο σκυλο περνουμε μονο απο εκτροφεα οποτε το pedigree που σου ειχε ερθει ηταν πλαστο. Λιγη σημασια εχει τωρα πια βεβαια απλα για να ξερεις την επομενη φορα που να απευθυνθεις. Ευχομαι να εχει παντα υγεια η γαλλιδουλα σου και να περνατε παντα ομορφα και ανεμελα :D Βαλε μας και καμια φωτο ακομα ντεεεεε :cool:
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Ουγγαρία βρίσκονται και μερικά παρα πολύ καλά εκτροφεία... Μην ακούμε Ουγγαρία και σκεφτόμαστε αμέσως puppymills!

Να σου ζήσει η μικρή! Τα γαλλάκια είναι ιδιαίτερα σκυλιά!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95