H Kίρα στο Σπίτι!


Status
Κλειδωμένο θέμα


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Είναι μεγάλο που%@νί. Με κοροϊδεύει! 20 λεπτά μετά το φαϊ κλαψούριζε. Σηκώνεται, πάει στην πόρτα, κλαψούριζε. Α ρε, λέω, θέλει βόλτα για πιπί κλπ. Εν ολίγοις με έβγαλε έξω για την πλάκα της, τίποτα δεν έκανε!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Λοιπόν αυτά είναι τα ευχάριστα!!!!! Να σου ζήσει και να την χαίρεστε!!!!
Και όσο σκέφτομαι το άγχος της Βίκυς προχθές που την βρήκε !!! Να Βίκυ όλα καλά...τυχερή η μικρούλα και η οικογενειά της :)
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Αυτά και αν είναι ωραία νέα!!!!!

Να σας ζήσει Ράνια το κορίτσι και Βίκη επίσης χίλια μπράβο!!!

Ακόμα ένα μαυρόσκυλο στην παρέα! :)
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Ευχαριστώ. Είμαστε πλέον στη φάση ουίσκι με σολωμό. Η μαύρη σκύλα πήρε μεζέ και αράζει στην κουβερτούλα της. Την έχω βγάλει 4 βόλτες ώς τώρα για να κοιμηθεί και δεν πάει στο κρεβάτι της, θέλει εδώ που είμαστε όλοι! Κάτι κόλπα μου έκανε να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου και με έλιωσε... Μωρό είναι ρε γμτο! Δεν την άφησα να την κοιμηθεί και πολύ επάνω μου. Απ' τη μια λέω, έλα να σε πάρω αγκαλιά τώρα που είσαι μόνο 8 κιλά, γιατί μετά... κι από την άλλη φοβάμαι μην τη σκατομάθω!

Αχ ρε παιδιά, αχ!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Ράνια...βόλτες διαβάζω...τι εννοείς;
Μην ξεθαρρεύεις και μην θεωρείς δεδομένο ότι έχει κάνει εμβόλια.
Λάβε τα μέτρα σου, μη γίνει καμμιά στραβή και πικραθείς :?

Κατά τα λοιπά...να σου ζήσει :)
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Εχεις δίκιο, Mareco. Θα κοιτάξω να βρω τον γιατρό αύριο να δω πότε θα μπορεί. Είπε ότι θα γίνει ένα τριπλό εμβόλιο. Ελπίζω να μπορεί όσο πιο γρήγορα.
Ευχαριστώ για τις ευχές!
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θα σου πω τι έκανα εγώ, δεν ξέρω αν ήταν σωστό. Κουφαινόμουν αλλά δεν αδιαφορούσα. Έπαιρνα την καρεκλίτσα μου και το laptop και καθόμουν δίπλα του και έτσι ηρεμούσε και κοιμόταν. Δεν τον χάιδευα ούτε του μιλούσα απλά ένοιωθε την παρουσία μου.
 




Haska

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2011
52
0
59
athens greece
Προσωπικη μου αποψη, την αφηνεις εκει, της μιλας με χαμηλη φωνη και την καθησυχαζεις και καθεσαι καπου να σε βλεπει για λιγο. Μετα φευγεις για λιγο και αν δεις ηρεμια την αφηνεις, αν δεις οτι επιμενει επιστρεφεις παλι, της πιανεις την κουβεντα και καθεσαι λιγο και μετα..... με ελαφρα και παει λεγοντας. Η πρωτη νυχτα ειναι παντα δυσκολη.
Α, αν εχεις κανενα λουτρινο ζωακι να της βαλεις μεσα ισως βοηθησει.
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Δεν έχω λαπτοπ, και το crate της είναι στο άλλο δωμάτιο.

Αύριο βράδυ 11 η ώρα που θα βγούμε πρέπει να το ξέρει ήδη το έργο (γενικώς βγαίνουμε σπάνια και στο μπαράκι που πάμε συνήθως τα σκυλιά είναι ευπρόσδεκτα. Αύριο είναι απλώς η εξαίρεση της χρονιάς.

Δυο βράδια κοιμήθηκε μόνη της στο crate και θεώρησα σωστό να της το συνεχίσω. Είναι ταϊσμένη, χαϊδεμένη πολύ, από τουαλέτα κομπλέ και με λίγο νερό στο crate της. Ελπίζω να κάνω το σωστό (σα να σώπασε λιγάκι...).
 


Ranja

Well-Known Member
28 Νοεμβρίου 2010
254
0
Athens downtown
Προσωπικη μου αποψη, την αφηνεις εκει, της μιλας με χαμηλη φωνη και την καθησυχαζεις και καθεσαι καπου να σε βλεπει για λιγο. Μετα φευγεις για λιγο και αν δεις ηρεμια την αφηνεις, αν δεις οτι επιμενει επιστρεφεις παλι, της πιανεις την κουβεντα και καθεσαι λιγο και μετα..... με ελαφρα και παει λεγοντας. Η πρωτη νυχτα ειναι παντα δυσκολη.
Α, αν εχεις κανενα λουτρινο ζωακι να της βαλεις μεσα ισως βοηθησει.
Αυτό κάναμε ήδη δυο τρεις φορές. Έχει και το παπί της μέσα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Μη σε πιάνει πανικός.
Θα σταματήσει. Μην της δίνει καμμία σημασία.
 










Status
Κλειδωμένο θέμα