HACHIKO: A DOG’S STORY. (Πέμπτη 22:00 στο Star)


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Κριτική στην ταινία δεν θα κάνω , έτσι και αλλιώς ότι συναισθήματα μας δημιούργησε τα εξωτερικέψαμε ο καθένας με τον τρόπο του .
Δεδομένου όμως ότι επρόκειτο για πραγματική ιστορία το μόνο που έχω να πω είναι ότι αυτή η πίστη, αυτή η αφοσίωση και αυτό το μεγαλείο ψυχής ονομάζεται .
ΣΚΥΛΟΣ
 




Makis77

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2009
146
0
46
www.speedtest.me
Δυστυχώς δεν πρόλαβα να δω τη ταινία στο star.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει το ιαπωνικό με αγγλικούς υπότιτλους?
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
ναι αυτο ελεγε και ο αντρας μου.. δεν με νοιαζει!!!
να πηγαινανε σε ενα εκπαιδευτη , να πηγαιναν να κανουν agillity.. να του μαγειρευε! να δεθουν πιο πολυ!!
ασε με τα εχω παρει σου λεω!!
και καλα αντε η κορη... ειχε το μωρο να ασχοληθει.. λεμε τωρα..
η γυναικα? ποτε νοιαστηκε?!

οχι..οχι...
αδικια! αφησαν τον σκυλο στον πονο του!

παιδια χωρις πλακα τωρα.. ημουν και μονη σπιτι.. νομιζα θα παθω τιποτα απο τους λυγμους..
απαπαπαπαπα!!!!! μακρυααα!!!
απαραδεκτη!! :mad:
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Το Σιμπα με το Ακιτα μοιαζουν πολυ αν κ το Σιμπα εχει πιο φαρδυ κρανιο, ομως απο την τηλεοραση δεν μπορω εγω τουλαχιστον να πω πως δεν ηταν Ακιτα το μικρο. Το μεγαλο θα μου εκανε πιο πολυ σε Σιμπα αν υποθεσουμε οτι καποιο τελικα δεν ηταν Ακιτα.. Οπως κ να'χει ομως "ευχαριστηθηκα" κλαμα..
Κ να σκεφτει κανεις οτι μηνες απεφευγα να δω την ταινια γιατι ηξερα...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Αν καποιος θελει να παθει πραγματικα ζημια ας δει και το Ιαπωνικο. Εχει τιτλο Hachiko Monogatari και υπαρχει και ολοκληρο στο youtube.
ναι καλα! ουτε να με πληρωναν...
παρολαυτα.. για ανθρωπους που "αντεχουν" θα ηταν πραγματικα ενδιαφερον!

vagelis_ras μιλαμε για την απολυτη αφοσιωση και πιστη.. λεμε σαν την μανα σου κανενας.. αλλα υπαρχουν μαναδες που παρατησαν τα παιδια τους...
αυτο το δεσιμο ειναι το πιο αληθινο, .... το πιο... δεν υπαρχουν λογια που μπορουν να εγκλωβισουν την δυναμη του... δεν εχει τιποτα να κερδισει και δεν περιμενει ανταλλαγμα.. και μονο αυτο ειναι το αληθινο.....
δεν εχει φυλη.. δεν εχει πεντιγκρι.. δεν εχει τιποτα.. ειναι η ιδεα του σκυλου! ο σκυλος οπως ακριβως λες..
και οποιος δεν μπορει να το αντιληφθει απλα δεν ιεναι αξιος τετοιας αφοσιωσης και αγαπης.

(αστα εχω παθει την πλκακα μου... παω να βρω κανα αδεσποτο να σωσω να ισωσω.. :p )
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
... παω να βρω κανα αδεσποτο να σωσω να ισωσω.. :p )
Αν σε βγάλει ο δρόμος, δεν έρχεσαι μέχρι την γειτονιά μου; Ετοιμο στο 'χω :mrgreen:
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Όταν έχεις το ζωντανό πράγμα δίπλα σου δεν σε ενδιαφέρουν αυτά τα Hollywood... :D
χαχα!! ναι σωστο.. ευτυχως εχω "ξεμεινει" αυτο τον καιρο...
Μαρακι... ναι .. ναι.. ερχομαι.. στανταρ!!!!!! ετοιμασε τις βαλιτσες του.. :p
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Πάντως εγώ την ταινία την είδα αγκαλιά στον καναπέ με τη chanell , αλλά μόνο εγώ έκλαιγα αυτή η μουλάρα χαμπάρι δε πήρε:)
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
ναι αυτο ελεγε και ο αντρας μου.. δεν με νοιαζει!!!
να πηγαινανε σε ενα εκπαιδευτη , να πηγαιναν να κανουν agillity.. να του μαγειρευε! να δεθουν πιο πολυ!!
ασε με τα εχω παρει σου λεω!!
και καλα αντε η κορη... ειχε το μωρο να ασχοληθει.. λεμε τωρα..
η γυναικα? ποτε νοιαστηκε?!

οχι..οχι...
αδικια! αφησαν τον σκυλο στον πονο του!

παιδια χωρις πλακα τωρα.. ημουν και μονη σπιτι.. νομιζα θα παθω τιποτα απο τους λυγμους..
απαπαπαπαπα!!!!! μακρυααα!!!
Εκπαιδευτής κ agility στν Ιαπωνία του '35 που πέθανε ο Χατσικο απο χλωμο εώς πεθαμενο... Εγω πιστευω ότι το σκυλάκι ειχε άστρο κ γεννήθηκε για να δώσει μαθήματα... Ταιριάζει κ με τη φιλοσοφία της χώρας του
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Πωπω κλαμα!

Η γυναικα του Γκιρ μου την εσπασε λιγο, και (λιγοτερο) η κορη του. Τοσα χρονια δε τις δειχνει να ασχολουνται με τον σκυλο.
 


Makis77

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2009
146
0
46
www.speedtest.me
Ωραία ξεκίνησα, τα πρώτα λεπτά δείχνει το akita να γεννάει κ να "κλαίει", δεύτερα μετά ξυπνάει η δικιά μου κ αρχίζει τα μουγκρητά!
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Εκπαιδευτής κ agility στν Ιαπωνία του '35 που πέθανε ο Χατσικο απο χλωμο εώς πεθαμενο... Εγω πιστευω ότι το σκυλάκι ειχε άστρο κ γεννήθηκε για να δώσει μαθήματα... Ταιριάζει κ με τη φιλοσοφία της χώρας του
;)
ναι σωστο...
ουtε που μου περασε απο το μυαλο!! ντροπη.. 8-ο

ουφ!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
ναι αυτο ελεγε και ο αντρας μου.. δεν με νοιαζει!!!
να πηγαινανε σε ενα εκπαιδευτη , να πηγαιναν να κανουν agillity.. να του μαγειρευε! να δεθουν πιο πολυ!!
ασε με τα εχω παρει σου λεω!!
και καλα αντε η κορη... ειχε το μωρο να ασχοληθει.. λεμε τωρα..
η γυναικα? ποτε νοιαστηκε?!

οχι..οχι...
αδικια! αφησαν τον σκυλο στον πονο του!

παιδια χωρις πλακα τωρα.. ημουν και μονη σπιτι.. νομιζα θα παθω τιποτα απο τους λυγμους..
απαπαπαπαπα!!!!! μακρυααα!!!
Βασικά υπήρχε σκηνή που έδηξε ότι ενώ πήγαν και το πήραν από το σταθμό το σκυλί ήθελε να είναι μόνο εκεί και να περιμένει ,
Σε κάποιο σημείο δείχνει την κόρη που του ανοίγει την πόρτα κατανοώντας την επιθυμία του σκύλου και τον άφησε να πράξει έτσι όπως αυτός νόμιζε .
και αν το δούμε και αντικειμενικά αν τον είχαν μαζέψει αν τον είχαν μαντρώσει , τότε ποτέ δεν θα μαθαίναμε την ιστορία αυτού του σκύλου.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ναι...
να χαμε να λεγαμε ... (εμεις οι υστερικα kai συναισθηματικα φιλοζωες..)
ξερεις βλεπουμε αδεσποτο και παθαινουμε ρε παιδι μου.. βιωνουμε τον ξεριζωμο μεσα μας :D

θα μπορουσα να ζησω και χωρις να το ειχα δει ολο αυτο.. το οποιο πιστεψε με εκτιμω οσο δεν φανταζεσαι!!
απο την αλλη.. γιναν ψιλομοδα και τα ακιτα... ηρθε μια περιοδος μετα την ταινια και (ξαναρχεται βλεπω..) ζητησης τους.. καλα μας μυαλα!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Κ αυτή η σονάτα πιάνου που έπαιζε να πούμε, σε βούρκωνε από την αρχή που δεν είχε κάτι μελαγχολικό η ταινία ..
Πολύ κλάμα,ρόμπα έγινα ..
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
(εμεις οι υστερικα kai συναισθηματικα φιλοζωες..)
Όσο για αυτό το ξέρω καλά , έχω τη χαρά να είναι η πεθερά μου κάπως έτσι , 4 σκυλιά έχει στο σπίτι και όλα τα μάζεψε σε κακό χάλι , για αυτό και την αγαπάω , βέβαια είναι και το ότι όταν χρειάζεται κρατάει και παιδί και σκυλί:p