Hank Van Tiekerhook (ήρθε η ώρα νομιζω να γράψω και εγω)


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μπράβο βρε Δημήτρη, κάθε καλό εύχομαι!:)(y)

Μα καλά τι όνομα είναι αυτό το Μητης;  :p:DΈτσι την φωνάζουν;;;
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Μπράβο βρε Δημήτρη, κάθε καλό εύχομαι!:)(y)

Μα καλά τι όνομα είναι αυτό το Μητης;  :p:DΈτσι την φωνάζουν;;;
Ευχαριστω πολυ Μιχάλη!Ναι Μητιδα,Μητης, και καποια αλλα ποιο ερωτικα που δεν γραφονται!!χααχ
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Τέτοια να γίνονται... μπράβο.... με το καλο... αυτο και αλλα εκατό...
λενε στο χωριό μου :D
Ευχαριστω!Κατσε να δουμε πως θα πανε αυτα τα 4 και βλεπουμε!
Ας συγκεντρωθει ο κυριος να παρει κανα Ipo και εχει καιρο για τις αλλες 100 :D xaxa
 
  • Like
Reactions: zenio


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μπράβο, πολύ προσεγμένη γέννα! Να σας ζήσουν τα κουταβάκια και να βρουν τα καλύτερα σπίτια. Τα εργασιακά ΓΠ πολύ έρωτας και δικό μου και του άντρα μου, δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε :(
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
Να σας ζήσουν !

Μια ερώτηση καθότι άσχετος. Λίγα δεν είναι τα 4 κουτάβια? Συνήθως ακούω για 6,7,8+
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Nα σας ζησουν τα μικρα και τα μεγαλα πολυ ομορφα σκυλια (ακου τι λεω για τις νυχτεριδες :p )
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Μπράβο, πολύ προσεγμένη γέννα! Να σας ζήσουν τα κουταβάκια και να βρουν τα καλύτερα σπίτια. Τα εργασιακά ΓΠ πολύ έρωτας και δικό μου και του άντρα μου, δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε :(
Ευχαριστούμε!Γενικα και εγω και ο Βασιλης(με την θυληκια)ειμαστε πολυ αυστηροι με τις εξετασεις υγειας,π.χ και αυτο γιατι περα οτι ειναι σωστο,οταν εμεις ψαχναμε τα δικα μας,κοιτουσαμε καποια πραγματα,ε αυτα τα πραγματα θα ηταν τραγικο να μην τα "εχουμε"και εμεις.
Οι ανεκπληρωτοι ερωτες ειναι ασχημοι παντως!χαχαχα

Να σας ζήσουν !

Μια ερώτηση καθότι άσχετος. Λίγα δεν είναι τα 4 κουτάβια? Συνήθως ακούω για 6,7,8+
Ευχαριστουμε,δεν ξερω να σου πω τι ειναι το συνηθες,παντως ειχαμε δυσκολη γεννα ειναι η αληθεια.


Nα σας ζησουν τα μικρα και τα μεγαλα πολυ ομορφα σκυλια (ακου τι λεω για τις νυχτεριδες :p )
Ευχαριστούμε,φτιαχνει το γουστο σου σιγα σιγα!!αχαχχα
 
  • Like
Reactions: zenio and Asmodeus


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Να τον χαιρεσαι φιλε και την οικογενεια του! Πανεμορφα και τα δυο, ο σκυλος σου μου θυμιζει εντονα τον λυκο που ειχαμε και εζησε μεχρι 16 χρονων..Απιστευτα σκυλια.
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Μπράβο Μητσαρα μου , να σας ζήσουν φίλε !!! Ωραία θηλυκιά βρήκες και με φοβερό βιογραφικό για Ελλάδα !! Θα κρατήσεις κουτάβι ;;;
 
  • Like
Reactions: Dimi_21


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Μπράβο Μητσαρα μου , να σας ζήσουν φίλε !!! Ωραία θηλυκιά βρήκες και με φοβερό βιογραφικό για Ελλάδα !! Θα κρατήσεις κουτάβι ;;;
Ευχαριστούμε,η θηλυκιά όντως έχει πολύ καλό βιογραφικό,αλλά είναι εξαιρετικό σκυλί έτσι και αλλιώς,την ξέρω από κουτάβι,και την έχω ζήσει και εντός και εκτός στίβου!Εγω με τον αρσενικό δεν μπορώ να "βρω"αλλά ευτυχώς με βρήκε αυτός :)Χαχα
Όχι δεν θα κρατήσω!
 
  • Like
Reactions: ripper2.1








sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
καλησπερα παιδια... θελω τοσο καιρο να ρωτησω και παντα ξεχναω(η και ντρεπομαι αχαχα ) τι εννουμε σκυλος εργασιας? και τι ειδους βραβειο πηρε σαν σκυλι εργασιας? σε φαση τα τσοπανοσκυλα προσεχουν το κοπαδι αρα παραγουν εργασια?
 


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
καλησπερα παιδια... θελω τοσο καιρο να ρωτησω και παντα ξεχναω(η και ντρεπομαι αχαχα ) τι εννουμε σκυλος εργασιας? και τι ειδους βραβειο πηρε σαν σκυλι εργασιας? σε φαση τα τσοπανοσκυλα προσεχουν το κοπαδι αρα παραγουν εργασια?
θα ήθελα κ γω να δω τι θ απαντήσουν καθώς και γω είμαι μπερδεμένος.
Νόμιζα οτι τα BH/ipo κλπ δεν εργασία αλλά είναι κοινάθλημα. Η φύλαξη κοπαδιού είναι σίγουρα εργασία αλλά δεν υπάρχει σχετικός διαγωνισμός. Μόνο σε herding παίζει που κ αυτό νομίζω θεωρείται εργασία.
Ίσως σε κάποιο άλλο ποστ να μην χαλάμε αυτό της παρουσίασης του σκύλου
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
καλησπερα παιδια... θελω τοσο καιρο να ρωτησω και παντα ξεχναω(η και ντρεπομαι αχαχα ) τι εννουμε σκυλος εργασιας? και τι ειδους βραβειο πηρε σαν σκυλι εργασιας? σε φαση τα τσοπανοσκυλα προσεχουν το κοπαδι αρα παραγουν εργασια?
θα ήθελα κ γω να δω τι θ απαντήσουν καθώς και γω είμαι μπερδεμένος.
Νόμιζα οτι τα BH/ipo κλπ δεν εργασία αλλά είναι κοινάθλημα. Η φύλαξη κοπαδιού είναι σίγουρα εργασία αλλά δεν υπάρχει σχετικός διαγωνισμός. Μόνο σε herding παίζει που κ αυτό νομίζω θεωρείται εργασία.
Ίσως σε κάποιο άλλο ποστ να μην χαλάμε αυτό της παρουσίασης του σκύλου
H ερωτηση ειναι ως προς τα Γερμανικα ποιμενικα?η γενικα?
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
τι εννουμε σκυλος εργασιας?
και τι ειδους βραβειο πηρε σαν σκυλι εργασιας?
Στη συγκεκριμένη φυλή υπάρχει ένας άτυπος διαχωρισμός ανάμεσα σε "εργασιακούς" και "μορφολογικούς" Γερμανικούς Ποιμενικούς.
"Εργασιακός" θεωρείται από τους μεν αυτός ο οποίος έχει εκτραφεί με βάση τον χαρακτήρα και το ταμπεραμέντο του και όχι τόσο την εμφάνισή του. Οι ικανότητές του αξιολογούνται σε εξετάσεις εργασίας.
Οι διακρίσεις που ανέφερε ο Δημήτρης αφορούν αυτές τις εξετάσεις.

"Μορφολογικός" από την άλλη, θεωρείται από τους "άλλους" αυτός που έχει εκτραφεί με βάση την εμφάνιση που περιγράφεται στο πρότυπο της φυλής και όχι τόσο τον χαρακτήρα του.
Η μορφολογία του κρίνεται στις εκθέσεις μορφολογίας.

Επίσημα υπάρχει ΜΙΑ φυλή, με ΕΝΑ πρότυπο και κανονικά πρέπει να δίνεται έμφαση σε όλο το πακέτο: Υγεία - Χαρακτήρας - Μορφολογία.

Αυτό επιτυγχάνεται πρακτικά όταν ένας ΥΓΙΗΣ σκύλος διακριθεί ΚΑΙ σε εξετάσεις εργασίας αλλά ΚΑΙ σε εκθέσεις μορφολογίας.

Εδώ μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά τις απαιτήσεις του ομίλου φυλής για να μπει ένας σκύλος στην αναπαραγωγή στο άρθρο 4 με τίτλο " ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ"
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Η ερωτηση ειναι γενικη..απλα δεν καταλαβα τι ειδους εξετάσεις εργασιας παιρνανε ? και οταν λεμε εργασια..τι εργασια εννοουμε? π.χ. ενασ σκυλος φυλακας ασκει εργασια? καπως ετσι?
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Στη συγκεκριμένη φυλή υπάρχει ένας άτυπος διαχωρισμός ανάμεσα σε "εργασιακούς" και "μορφολογικούς" Γερμανικούς Ποιμενικούς.
"Εργασιακός" θεωρείται από τους μεν αυτός ο οποίος έχει εκτραφεί με βάση τον χαρακτήρα και το ταμπεραμέντο του και όχι τόσο την εμφάνισή του. Οι ικανότητές του αξιολογούνται σε εξετάσεις εργασίας.
Οι διακρίσεις που ανέφερε ο Δημήτρης αφορούν αυτές τις εξετάσεις.

"Μορφολογικός" από την άλλη, θεωρείται από τους "άλλους" αυτός που έχει εκτραφεί με βάση την εμφάνιση που περιγράφεται στο πρότυπο της φυλής και όχι τόσο τον χαρακτήρα του.
Η μορφολογία του κρίνεται στις εκθέσεις μορφολογίας.

Επίσημα υπάρχει ΜΙΑ φυλή, με ΕΝΑ πρότυπο και κανονικά πρέπει να δίνεται έμφαση σε όλο το πακέτο: Υγεία - Χαρακτήρας - Μορφολογία.

Αυτό επιτυγχάνεται πρακτικά όταν ένας ΥΓΙΗΣ σκύλος διακριθεί ΚΑΙ σε εξετάσεις εργασίας αλλά ΚΑΙ σε εκθέσεις μορφολογίας.

Εδώ μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά τις απαιτήσεις του ομίλου φυλής για να μπει ένας σκύλος στην αναπαραγωγή στο άρθρο 4 με τίτλο " ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ"
Mιχαλη συμφωνω σε ολα,αν μου επιτρεπεις απο την μικρη μου εμπειρια αλλα πραγματικα αρκετη για να τα δεις αυτα που θα πω.
Ο ατυπος διαχωρισμος δεν ειναι και τοσο ατυπος!Μιλαμε στην ουσια για δυο διαφορετικες φυλες.
Μονο κοινο ονομα εχουν και εχουν και τα δυο σηκωμενα αυτια :D
Αλλο ενα λαθος ειναι το: στα εργασιακα δεν κοιτανε την μορφλογια,δεν ισχυει!Εντος προτυπου ειναι!
Το:Υγεία - Χαρακτήρας - Μορφολογία υπαρχει και βρισκεται στα "εργασιακα".
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU