Japanese Akita-American Akita


TheDog

Member
6 Αυγούστου 2012
15
0
Athens-Greece
Γεια σας,
Θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι διαφορες αναμεσα στο Ιαπωνικο και στο Αμερικανικο Ακιτα.Εκτος απο την εμφανιση δηλαδη στην οποια υπαρχουν καποιες διαφορες ως προς τη μορφολογια.
Ο χαρακτηρας ειναι ιδιος γιατι εχω 2 βιβλια με ακιτα στα οποια δεν αναφερει το αμερικανικο,αλλα και στο νετ που εχω ψαξει δεν βρηκα και πολλα.Εαν μπορειται απαντηστε μου.Ευχαριστω.
 


Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Η μέρα με τη νύχτα είναι, τα μορφολογικά τα έχεις ψάξει απ ότι λες οπότε θα το διαπιστώσες και μόνος σου. Για τον χαρακτήρα των αμερικανικών δεν γνωρίζω πολλά έχουμε όμως εκτροφέα εδω στο forum, akitaman τον λένε αν θυμάμαι καλά.
 




Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Oι διαφορες αναμεσα σε Ιαπωνικο και Αμερικανικο δεν ειναι μερα με την νυχτα .Δεν μιλαω για εμφανιση..Αυτο βεβαια ειναι ολθαμοφανες..
Ο χαρακτηρας τους και το ταπεραμεντο τους ειναι πανομοιότυπος με λιγους να λενε οτι απλα τα Αμερικανικα δεν ειναι τοσο ξεροκεφαλα..Εχω ρωτησει και εκτροφεις των δυο φυλων αλλα και πολλα αρθρα το αναφερουν.
 




TheDog

Member
6 Αυγούστου 2012
15
0
Athens-Greece
Oι διαφορες αναμεσα σε Ιαπωνικο και Αμερικανικο δεν ειναι μερα με την νυχτα .Δεν μιλαω για εμφανιση..Αυτο βεβαια ειναι ολθαμοφανες..
Ο χαρακτηρας τους και το ταπεραμεντο τους ειναι πανομοιότυπος με λιγους να λενε οτι απλα τα Αμερικανικα δεν ειναι τοσο ξεροκεφαλα..Εχω ρωτησει και εκτροφεις των δυο φυλων αλλα και πολλα αρθρα το αναφερουν.
Αρα δεν εχουν μεγαλες διαφορες περα απο την εμφανιση και μικρα σημεια στο χαρακτηρα,ευχαριστω