Joybull Diabesica - bullmastiff






Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πανέμορφο!
Πόσα κιλά είναι;
Πες μας λίγα περισσότερα για τον χαρακτήρα του.

Δες εδώ πως πρέπει να είναι οι παρουσιάσεις
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Έχω διαβάσει το συγκεκριμένο θέμα. Είναι η τρίτη παρουσίαση που κάνω. Στην τέταρτη και τελευταία ελπίζω να το κάνω σωστά. :rolleyes:

Επειδή πρόκειται για κουτάβι δεν έχω βάλει ύψος-βάρος γιατί αλλάζουν σχεδόν κάθε μέρα. Όσο για τον χαρακτήρα του… Είναι πολύ εξωστρεφής και με αυτοπεποίθηση. Παιχνιδιάρης και τέλειος με τα παιδιά.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Xεχε.
Μην ανυσηχείς, καλά είναι,
μια λίγο πιο αναλυτική παρουσίαση του χαρακτήρα και θα είναι super!
:)
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Να σου ζησει Θοδωρη και να τον χαιρεσαι και παντα επιτυχιες στην εκθεσιακη του καριερα!!!

μια λίγο πιο αναλυτική παρουσίαση του χαρακτήρα και θα είναι super!
:)
Ακομα ειναι πολυ κουταβι για να εχει ολοκληρωμενη αποψη ο Θοδωρης, τοσο για τον χαρακτηρα του οσο και για το μεγεθος του.
Υπομονη και στο μελλον θα εχει πολλα να μας πει.
 




toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Σας ευχαριστώ!

Αντε και πρωταθλητής:)
Αυτό δεν είναι το πιο σημαντικό για μένα. Αν πάει καλά στις εκθέσεις θα χαρώ πολύ βέβαια. Μωρό είναι ακόμα και θα δούμε πως θα εξελιχθεί…

Το κουτάβι με έχει εντυπωσιάσει με την συμπεριφορά του. Αναγκαστικά η κοινωνικοποίηση του ξεκίνησε κάπως απότομα με μεγάλο ταξίδι (οδικός απο Ουαλία) , πολλά σκυλιά κλπ. και δεν τον έχω δει να κωλώσει πουθενά. Στην πρώτη του έκθεση τα πήγε πολύ καλά και έμεινε απόλυτα συγκεντρωμένος στην χειρίστρια του. Στην βόλτα είναι το κλασσικό κουτάβι που θέλει να φιλήσει όλο τον κόσμο και να παίξει με όλα τα σκυλιά
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Ελπίζω να μην έχετε αντίρρηση να σας παρουσιάσω μερικούς απο τους προγόνους του. Ξεκινάω με τους παππούδες.

CH Bunsoro Bymesen - CC BOB Crufts 2000, Res CC Crufts '99, BIS British Bullmastiff League




CH Green Dragon Aragon at Rockverne - World Winner 2006 , Crufts 2007



 




nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ωραιος ο μικρος.Να ειναι υγειης και καλοτυχος με πορεια αναλογη των προγονων του.
Toshko ασχολεισαι και σαν εκτροφεας η απλα εισαι και εσυ τρελλαμενος με αυτην την απιστευτη φυλη.Τα 2 παιδια μας εχουν ξετρελαθει με τον δικο μας οπως σωστα αναφερεις οτι η σχεση τους με τα παιδια ειναι εξαιρετη.
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Toshko ασχολεισαι και σαν εκτροφεας η απλα εισαι και εσυ τρελλαμενος με αυτην την απιστευτη φυλη.
Και τα δύο…Η τρέλα για την φυλή είναι δεδομένη. Για την ώρα προτιμώ να μην δηλώσω εκτροφέας. Είμαι στη φάση που τρέχω σε εκθέσεις, μιλάω με ανθρώπους και μαθαίνω…Σύντομα θα έχω και γέννα, τον Bono τον επέλεξα με σκοπό την εκτροφή μελλοντικά αλλά αυτα δεν νομίζω ότι είναι αρκετά για να πω πως είμαι εκτροφέας. Στόχος μου είναι να χαίρομαι τα σκυλιά μου και να μάθω την φυλή. Ο καιρός θα δείξει για τα υπόλοιπα…

Τα 2 παιδια μας εχουν ξετρελαθει με τον δικο μας οπως σωστα αναφερεις οτι η σχεση τους με τα παιδια ειναι εξαιρετη.
Και εγώ με 2 παιδιά…Παιδιά και σκυλιά…δεν υπάρχει καλύτερος συνδυασμός
 














Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Πολυ καλος Θοδωρη! Πως τον φωναζεις?

Υγ. Το δευτερο σκυλι που διακρινετε στην δευτερη φωτο, σε ξεγελαει και νομιζεις οτι του εχουν κοψει ουρα και αυτια. Θηλυκο ειναι? γιατι εχει αρκετη διαφορα απο τον δικο σου.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa