Kαλησπερα σε ολους-Εnglish Bulldog-SBT


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
συνεχεια του προηγουμενου μου ποστ

Τα περισσοτερα αλλωστε δεν ειναι γραμμενα στο KC αλλα στο IKC (Ιρλανδικο). Κοιτα εδω http://www.edreid.co.uk/9101.html
Επισης δεν υπαρχει επισημη ονομασια ως Ιρλανδεζικο μπλε σταφ αλλα κανονικα SBT. Απλα επειδη τα μπλε τα συναντας στην Ιρλανδια κατα κυριο λογο για αυτο και τα αναφερουν (διαχωριζουν) ετσι.
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια!

Ηξερα βεβαια οτι οι πιθανοτητες εκτροφης irish blue στην Ελλαδα θα ηταν μηδαμινες αλλα αξιζε τον κοπο να ρωτησω.:)

Βεβαια,νομιζω πως ηδη κατεληξα σε ποια ρατσα απο τις δυο θελω,οποτε ολα καλα!
 




William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
Ε, πες μας που κατεληξες ... :)

Eκει που κατεληξες και συ πριν καιρο Tricky!

Οτι και αν κανω δεν μπορω να βγαλω αυτη τη φυλη απ'το μυαλο μου..οσο και να μου αρεσουν και να θαυμαζω τα SBT!

Το english bulldog το λατρεψα με την πρωτη ματια...δεν ειναι ευκολο να το ξεπερασω!
Με καταλαβαινεις πιστευω! :)

Kαι τα staff ειναι φανταστικα σκυλια αλλα νομιζω πως μου ταιριαζει περισσοτερο το bulldog!

Θα συνεχισω για λιγο ακομα βεβαια την ερευνα για SBT για να εχω μια εικονα.
 
Last edited:


jovolis

Member
10 Νοεμβρίου 2010
7
0
πατρα
Μαλλον εννοει οτι τα καλυτερα SBT στον κοσμο ειναι σκουροχρωμα, με την εννοια οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των πρωταθλητων μορφολογιας και χαρακτηρα οπως αυτος ελεγχεται απο τους ειδικους συμφωνα με τα προτυπα της φυλης.
συμφωνω με τον φιλο ice.αυτο εννοω.

Τα σκουροχρωμα SBT ειναι καλυτερα ως προς τι;Εννοω τι διαφορες εχουν απο τα ανοιχτοχρωμα;
Μετα απο μια συντομη διαδικτυακη ερευνα ειδα πως τα Irish blue staffordshire bull terrier ειναι λιγο πιο ψηλα και ενεργητικα απο τα κλασσικα SBT,αληθεια ειναι;

Τελος,μου εχουν πει για ακομα ενα εκτροφειο στην Πατρα περα απο το Staff Diamonds.Γνωριζεις ποιο ειναι και αν εχει site;

Ευχαριστω,
William.
γεια χαρα φιλε william.αλλο εκτροφειο στην πατρα με sbt δεν υπαρχει.ευχαριστω.
 


William

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2010
260
13
37
Πειραιας
γεια χαρα φιλε william.αλλο εκτροφειο στην πατρα με sbt δεν υπαρχει.ευχαριστω.
Να'σαι καλα φιλε jovolis!Thanx για την πληροφορια.
Εχεις πολυ ωραια σκυλια απ'οσο εχω δει στο site σας,να τα χαιρεσαι :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22