Lora - Belgian Shepherd (Tervuren)




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ζηλεύουμε ..θέλουμε και εμείς χιόνια!!! Τέλεια Νατάσσα !!!! Κούκλες και οι δύο όπως πάντα :D
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
natassa εστειλα την τελεια παρουσιαση του σκυλιου σου στον μπαμπα μου ο οποιος εχει βελγικο και διαπιστωσαμε οτι ο σκυλακος μας εχει παιξει πολλες φορες με την σκυλιτσα σου διοτι τα πατε στον ιδιο εκπαιδευτη! ειναι μικρος ο κοσμος!:)
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Παράπονο το είχα να έχω κάποιον να βγάζω κ εγώ καμία φωτό παρέα με το κατσίκι: Δύο αγαπημένες λοιπόν:





κ φυσικά δε σταματώ να βγάζω κ μόνη μου φωτό μαζί με τη Λωρίτα (να'ναι καλά τα βράχια :p)

 






















Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Οι περισσότερες φωτο έχουν χαθεί από ό,τι βλέπω (ίσως λόγω αλλαγής template ή ασυμβατότητας), αλλά ας συνεχίσω στο ήδη υπάρχον thread, ως "παλαίμαχο" μέλος αυτού του φόρουμ πια (από όταν απέκτησα τη Λωρίτα)...

Τα Βελγικά είναι όχι μόνο αδυναμία, αλλά κ τρόπος ζωής μου. Είναι μία φυλή που θαυμάζω/αγαπώ κ ως δραστήριος άνθρωπος τη θεωρώ ιδανική, γιατί τους σκύλους μου τους έχω μαζί, με ό,τι καταπιαστώ: ...κολύμπι, κανό, πεζοπορία, snowboard, κυναθλήματα κ.λπ., οποιαδήποτε εποχή του χρόνου. Είναι φυλή που δένεται μαζί σου, είναι εκπαιδεύσιμη, έχει ανάγκη από καθημερινή εκτόνωση & ποιοτική ενασχόληση - ειδικά πνευματική, αφού είναι σκύλοι που σκέφτονται αρκετά. Χρειάζεται κάποιος να ψάξει αρκετά για καλό εκτροφείο, κυρίως στα τερβίρεν, αφού χάρη της εξωτερικής εμφάνισης/show, πολλά εκτροφικά tervuren 'υστερούν' σε δυναμική χαρακτήρα/προσωπικότητα...

Οι σκύλοι που με συντροφεύουν είναι η, 8 χρόνων σήμερα, Λώρα :love: :love: (Golda van de Pillendijk, εκτροφέας: Anita de Maayer, Βέλγιο) & η 10 μηνών σήμερα Λέα :love: (Jus de Fruit dei Baci di Dama, εκτροφείς: Cecilia Marchesini& Paolo Marcoz, Ιταλία).

Μπορώ να γράφω ώρες, ειδικά για τη 'μεγάλη' μου, που έχουμε ζήσει 8 γεμάτα χρόνια παρέα (& εύχομαι να μοιραστούμε άλλα τόσα), για εμπειρίες, εκθέσεις, αγώνες, δραστηριότητες, ταξίδια... Πάντως, τα συναισθήματα είναι εκεινα που βγαίνουν πάντα πρώτα στην επιφάνεια, όταν κοιτώ φωτό από τις 'περιπέτειές' μας. Η Λωρίτα (tervuren) έγινε CH. SH.GR το 2012, ενώ διαγωνίζεται στο ανώτερο επίπεδο agility (Α3), σε Ελλάδα & εξωτερικό.







Η Λέα (malinois) -η junior όπως τη φωνάζω- είναι ένας σκύλος που απολαμβάνει κάθε λεπτό, πραγματικά χαίρεται τη ζωή..! Έχει αυτοπεποίθηση, ισορροπημένο χαρακτήρα & ακολουθεί με χαρά σε οποιαδήποτε νέα εμπειρία της παρουσιαστεί! Έχουμε ξεκινήσει agility, ενώ η μικρή αγαπά & το bitework.








Είμαι τυχερή που τις έχω, είμαστε ομάδα & δε θα μπορούσα να ζω χωρίς αυτές...





Δε θα πλατιάσω άλλο, θα κάνω αυτό που αγαπώ περισσότερο, δηλ. θα αναρτήσω κ άλλες φωτόοο!:D
(by petphoto.gr)

























:love::love::love::love:
 
Last edited:




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Θέλω να πω συγχαρητήρια σε όσους ασχολούνται τόσο πολύ όσο η @Natassa με τα σκυλιά τους.. Φαίνεται απο τις φωτο η ευτυχία τους!! Πραγματικά μπράβο για αυτό καθώς και για το ταλέντο σου στις φωτογραφίες! (y)
 
  • Like
Reactions: Natassa