Mαυράκια στην ευαίσθητη περιοχή!!


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ο μικρός είχε βγάλει ένα μαυράκι γύρω από την τσουτσούνα από έξω σαν ελίτσες..
Το λέω στον γιατρό και μου λεει μάλλον όταν σηκώνει το πόδι στην βόλτα για να κατουρήσει την έγδαρε σε κανένα θάμνο..βάλε "φουσικοτ" και θα περάσει..για να είμαι ειλικρινής δεν έβαλα και σε 3μερές πέρασε σε 4μέρες ήρτε ο doct για την κλασική εξέταση αίματος και είχε φύγει..είδες μου λέει αυτό πρέπει να ηταν κακάδι που έφυγε..,κατεβαίνουμε κάτω με τον κτηνίατρο εκείνος να φύγει εμείς για βόλτα και με το που γυρίζουμε έχει βγάλει παιδιά στην κυριολεξία 4μεγάλα μαυρα σαν ελιές..μέσα σε 5 λεπτά που γυρίσαμε από την βολτα με παρεξένεψε πως γίνετε σε 5λεπτά να γεμισε γύρο από την τσουτσούνα με αυτά τα πράγματα..μήπως είναι καμια μόλυνση..?ξέρετε τι μπορεί να είναι? ??:?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πως είναι τα σημάδια? Σαν κρεατοελιές?

Κοιτά προσεκτικά την περιοχή με μεγεθυντικό φακό, μήπως είναι κρότωνες.

Εάν αποκλείσεις αυτήν την περίπτωση, ρώτησε τον γιατρό σου μήπως είναι θηλώματα. Η αιτία τους είναι άγνωστη, αλλά μπορεί να οφείλονται και σε ίωση.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ROTTIE said:
Πως είναι τα σημάδια? Σαν κρεατοελιές?

Κοιτά προσεκτικά την περιοχή με μεγεθυντικό φακό, μήπως είναι κρότωνες.

Εάν αποκλείσεις αυτήν την περίπτωση, ρώτησε τον γιατρό σου μήπως είναι θηλώματα. Η αιτία τους είναι άγνωστη, αλλά μπορεί να οφείλονται και σε ίωση.
ναι ειναι μεγαλα αλλα δεν προεξεχουν...δεν ειναι περιεργο?ειναι σαν φλατ ελιες!θηλωματα? :?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τότε δεν είναι θηλώματα.
Υπάρχουν άλλα συμπτώματα? Απολέπιση του δέρματος, κοκκινίλα στην γύρω περιοχή, κνησμός κτλ?
Έχεις αποκλείσει τα εξωπαράσιτα?

Εγώ στη θέση σου θα συμβουλευόμουν τον κτηνίατρο.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ROTTIE said:
Τότε δεν είναι θηλώματα.
Υπάρχουν άλλα συμπτώματα? Απολέπιση του δέρματος, κοκκινίλα στην γύρω περιοχή, κνησμός κτλ?
Έχεις αποκλείσει τα εξωπαράσιτα?

Εγώ στη θέση σου θα συμβουλευόμουν τον κτηνίατρο.
Oταn βγήκαν ναι.. υπήρχε μια κοκκινίλα σαν γδάρσιμο..,αλλα τώρα όχι!σήμερα θα πάω στον γιατρό σε 1ώρα περίπου,απλά ήθελα να έχω μια εικόνα στο μυαλό μου.. :?
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
μου είπε ότι είναι δερματίτιδα και δημιουργήθηκε με τα χόρτα που πάει και τρίβετε..,μου είπε ότι ένα δυο μαυράκια δεν θα φύγουν..,να του βάζω για μια εβδομάδα 2 φορες την ημερα kenacomb cream!αν το διάβασα καλά θα την δώσω αύριο στο φαρμακείο γιατί δεν τα βγάζω καλά τα γράμματα του..
μου ειπε οτι δεν ειναι τίποτα σοβαρό..ουφ..
ήταν η μερα των γιατρών σημερα... :?




thank you for your interest!! :p
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
πάντως πιστεύω πως είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αν μπορούμε να βάζουμε και φωτογραφίες των συμπτωμάτων των σκυλιών μας στο φόρουμ μαζί με την περιγραφή,εάν μπορούμε βέβαια και έχουμε φωτογραφική μηχανή γιατί έτσι μαθαίνομε και οι υπόλοιποι και επίσης αν κάποιος του έχει τύχει κάτι ανάλογο από την φωτό μπορεί να καταλάβει καλύτερα την κλινική εικόνα και να βοηθήσει πιο αποτελεσματικά :)
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τώρα συγνώμη αλλά δεν μπορώ.

θα ρωτήσω

kango1

ο μικρός είχε βγάλει ένα μαυράκι γύρω από την τσουτσούνα από έξω σαν ελίτσες
εσύ πως το πρωτοπαρατήρησες :?: :?: :?: :?: :?: :?:

τον έψαξες ή έτυχε :?: :?: :?: :?:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ΜΑΚΗΣ said:
τώρα συγνώμη αλλά δεν μπορώ.

θα ρωτήσω

kango1

ο μικρός είχε βγάλει ένα μαυράκι γύρω από την τσουτσούνα από έξω σαν ελίτσες
εσύ πως το πρωτοπαρατήρησες :?: :?: :?: :?: :?: :?:

τον έψαξες ή έτυχε :?: :?: :?: :?:
καλε ρωτα ..:lol:

ε γενικα..αναποδα βρησκετε ολη την ωρα οταν παιζουμε..και παντα τον ψυλαφιζω τον παρατηρω..ε δυσκολο ειναι..
:? :?: παντα εχω το νου μου..πιστευω μολις βγηκε το ειδα.. :)
ε..δεν ηταν και μικρη.. :?
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ΜΑΚΗΣ said:
για την ελιά μιλάμε :oops: :oops: :oops: ε :?: :?: :?: :?: :?:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: καλα ΜΑΚΗ δεν παιζεσαι...τι σκεφτηκες παιδακι μου.. :?: :?:

βεβαια για την ελια λεγαμε..εκτος και να δεν λεγαμε για την ελια.. ?:oops:

καλα λεμε εμεις ΑΝΤΡΕΣ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ξέρω γω τι να πώ :?: :?: :?:

ζήτησε και η keyman φωτό :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
πάντως να σας πω και την αμαρτία μου.......................

πριν χρόνια ζευγαρώνω μια σκύλα η οποία κατά την .............διείσδυση έκλαιγε.

τραβιέτε ο αρσενικός πριν μαζευτεί το .......... μόριο μέσα στο σώμα και :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

δεν γνωρίζω εαν όλα είναι έτσι ή εαν ήταν ..........ιδιαίτερα προικισμένος

ποτέ δεν κατάλαβα όμως εαν το κλάμα ήταν χαράς ή λύπης :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Σεμνά μπρε!!!!!!! :lol:
Από τα «μαυράκια» αρχίσαμε, στις «ελιές» και στην «τσουτσούνα « (που λέει και η kango1) πήγαμε και στη «διείσδυση» καταλήξαμε! :shock:

Όχι τίποτα άλλο, θα διαβάσει ο Keyman την πρόταση της Γεωργίας για φωτογράφηση του επίμαχου σημείου και θα έχουμε οικογενειακά δράματα!
:lol: :lol: :lol:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
παρεπιπτώντος ΜΗΠΩΣ θα έπρεπε να εγγραφεί από την αρχή ως KEYWOMAN :?: :?: :?: :?: :?:

να ξέρουμε και με ποιόν μιλάμε βρε παιδί μου :-k :-k :-k :-k :-k
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το φαρμακο kenacomb το ξερετε? αυτο μας εδωσε ο γιατρος.Εχει κορτιζονη μεσα το εχετε χρεισιμοποιησει ποτε στο σκυλι σας ?αν το γλυψει υπαρχει προβλημα..? :roll:
το εμαθα σημερα και δεν τον εχω ρωτησει ακομα ,σημερε αρχισαμε θεραπεια.. :?