Maya the Golden Retriever




themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Πάντα, γιαυτό και διαμαρτύρομαι σιωπηλά! Όσο για τα κιλά, είναι ένα από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνουμε, άρρηκτη αλήθεια!!!
 
  • Like
Reactions: Orilis and ghelly


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Σταματα να γκρινιάζεις για το παιδί!!!!:cautious:Ειναι μια κούκλα,μια θεα με έναν απίστευτο χαρακτήρα!Για τα κιλά να γκρινιαξεις οταν μεγαλώσει πλήρως..τωρα ειναι νωρίς!χαχχαχαχα :p
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Καλή επιτυχία για το σκ! Με τέτοιο πλάσμα όμως (και τετοιο δάσκαλο) είναι δεδομένο ότι θα τα πάτε καλα!
 
  • Like
Reactions: ghelly and themdro


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Καλησπέρα! Τελειώσαμε και εμεις, και μετά από ένα εξαντλητικό αλλά πολύ όμορφο σ/κ μπορώ να πώ οτι τα πήγαμε πολύ καλά! Και τις 2 ημέρες πήραμε very promising (την 1η ημέρα την έτρεξε ο Γιάννης Βλάχος, τη 2η μέρα η κοπέλα μου), με πολύ καλές κριτικές και ωραία, σωστά σχόλια στο που επιδεχόμαστε βελτίωση.

Ειδικά σήμερα είμαι πολύ περήφανος για την Τζούλια καθώς ήταν η 1η φορά που έτρεξε σε έκθεση και τα πήγε καταπληκτικά, όπως επίσης φυσικά και τη Maya που ήταν άψογη στο ρινγκ και τις 2 μέρες, πολύ χαρούμενη, με σωστό ταμπεραμέντο και ωραία κίνηση όπως ακριβώς θα έπρεπε. Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον Γιάννη Βλάχο, την εκτροφέα μου, την Αργυρώ (Mucca) αλλά και φυσικά όλο το team serendipity για τις συμβουλές και τη βοήθεια τους! Ραντεβού τον Ιούνιο λοιπόν :)







 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Ήμουν κι εγώ εκεί! Συγχαρητήρια! Η Μάγια είναι σκέτη Μαγεία!! Και ο Γιάννης πολύ καλός. Χειρίστηκε και το φιλαράκι μου, τον Τιμ. Πρόκειται για ένα μαύρο mini schnauzer, με το οποίο είμαστε γείτονες. "Κερδίσαμε" τον τίτλο του μεγάλου πρωταθλητή παρακαλώ. Εμπειρία και η έκθεση για εμένα, που πρώτη φορά πήγαινα σε μια εκδήλωση κυνοφιλικού ενδιαφέροντος, με τόσα σκυλιά μαζεμένα. Εύχομαι τα καλύτερα και για τη Μάγια για τη συνέχεια!
 
  • Like
Reactions: themdro






themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Παιδιά να είστε όλοι καλά, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές. Είμαι σίγουρος οτι σιγά σιγά θα βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο και το θετικό είναι οτι η μικρή το απόλαυσε πάρα πολύ σαν εμπειρία!

d-friend να χαίρεσαι τον tim και φυσικά συγχαρητήρια για τον τίτλο! Ο Γιάννης είναι καταπληκτικός χειριστής, είμαι σίγουρος οτι θα σας οδηγήσει και σε πολλούς τίτλους ακόμα! Από εμπειρία στην έκθεση άλλο τίποτα! Μαζεύουμε γνώσεις για τον Ιούνιο :)
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Μπράβο Μάγια και Τζούλια!!! Άντε και τον Ιούνη να τους (ξανα)μαγέψετε όλους!
 
  • Like
Reactions: themdro


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια


Αααχ μεγαλώνουμε!! Από 8 κιλά που την πήρα 2 μηνών, τώρα 4,5 μηνών είμαστε 18,5 κιλά μοσχαροθρεφταράκια!!! Μας βλέπω να ξεπερνάμε τα 30 άνετα, όχι τίποτα άλλο, τη μέση μου σκέφτομαι :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ωωωωωω μια κοριτσάρα!!!
πότε θα καταλάβετε ποσο αγενεις είστε να σχολιάζετε τα κιλά μιας γυναίκας?:p
 
  • Like
Reactions: themdro


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Τι όμορφη κοπέλα ειναι αυτη???
Να την χαίρεστε και να έχετε πολλές επιτυχίες μαζι!
Μεγαλώνει γρηγορα ε?Πόσο σύντομα γίνεται γλυκιά ανάμνηση η κουταβόφατσα.Και πόσο εύκολα μπορείς να πάθεις λουμπαγκο..:D
 
  • Like
Reactions: themdro


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γιατί λουμπάγκο καλέ; Τι δεν "πιάνω";
@golden boy,εμένα μόνο μου μοιάζει με μικρό Τσαβάκι;

@themdro κι άλλες φωτό και λίγη αφήγηση κουταβοκατορθωμάτων;
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Λουμπαγκο γιατι αν δεν έχεις αυλή (οπως δεν είχαμε εμεις) και πρέπει να το παίρνεις αγκαλιά και να τρέχεις εξω στο κατάλληλο μέρος να κάνει τις ''δουλειές'' του,καταλαβαίνεις την διαφορά μέρα με τη μέρα..Εδω ο φίλος λέει 4,5 μηνών 18,5 κιλά μοσχαρίτσα,ζωή να 'χει το καλό μου :D
Και οχι..δεν μοιάζει με μικρό Τσαβάκι.Εμεις οι γκολντενογονείς τα ξεχωρίζουμε τα παιδια μας ανάμεσα σε δεκάδες άλλα..:ROFLMAO:

9435631068_169ff31ca9_o.jpg
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Και γιατί κουβαλητή για τις ανάγκες της; Τεσσεράμισι μηνών, λογικά έχουν τελειώσει οι εμβολιασμοί. Να πάει με τα ποδαράκια της, συνοδευόμενη από έναν themdro άνευ λουμπάγκου
 


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Παιδιά για άλλη μια φορά, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :)

@ghelly μακάρι να συνεχίζει να παίρνει έτσι το μωρό μου, το θέλω με καμπύλες! Όσον αφορά τη μέση μου το λέω μόνο και μόνο γιατί νομίζει οτι είναι μαλτέζ το καημένο και έρχεται και κάθεται πάνω με μια χαρακτηριστικότατη άνεση!

@Orilis Άν σου πω οτι ουσιαστικά δεν έχουμε καταλάβει κουτάβι θα με πιστέψεις? Λατρεύει το crate, την τουαλέτα την έμαθε πολύ γρήγορα αν και με ταλαιπωρεί λίγο γιατί προτιμάει τη βεράντα από το απέξω, αλλά το μαθαίνουμε. Επίσης δεν δαγκώνει καθόλου, με τον μικρό παίζουν πολύ καλά εκτός από μερικές φορές που θέλουν διόρθωση γιατί είναι άγαρμποι (μωρά και τα 2 :p), είναι φιλική με όλους, πέφτει στα πατώματα για χάδια. Στη βόλτα τραβάμε λιγάκι αλλά διορθώνεται και καλυτερεύει συνεχώς και τέλος στα μαθήματα κοινωνικοποίησης τα πάει περίφημα!

Γενικά έχουν μπει κανόνες για να γίνουν όπως τα θέλουμε μιας και με μωρό και σκυλί δεν παίζεις, αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου, πραγματικά πιστεύω οτι δεν θα μπορούσα να έχω διαλέξει καλύτερα!

@golden boy όντως οι γκολντενογονείς τα ξεχωρίζουμε από χιλιόμετρα!!! Τι είναι το τσαβ?
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Βασικα δεν ειναι το τσαβ,αλλα ο Τσάβι (για τους Ισπανόφωνους Xavi:D)
O μπουνταλάκος της φωτογραφίας ειναι, αγαπημένο σκυλοπαίδι μου..
 


rogerF

Well-Known Member
4 Μαϊου 2014
257
74
Λάρισα
Πω πω.... Πραγματικά σαν ψεύτικη! Ειναι πανέμορφη:giggle:. Να περνάτε καλα και να χαίρεστε την super star Maya!
 
  • Like
Reactions: themdro


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981