johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...γαλλική ταινία, γαλλική φυλή σκύλου. Θενξ για την πληροφορία milouπατέρα :)
...και, επειδή ξέρω ότι θέλεις να είσαι ακριβής, στη λεπτομέρεια, το γαλλικό όνομα της φυλής:
Chien de Montagne des Pyrenees... ή Grand chien des Pyrenees...:)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
...και, επειδή ξέρω ότι θέλεις να είσαι ακριβής, στη λεπτομέρεια, το γαλλικό όνομα της φυλής:
Chien de Montagne des Pyrenees... ή Grand chien des Pyrenees...:)
Ωραίος!
Ντοκυμαντεράκι, όμως, με ορεινούς ποιμενικούς, που ζητάει ο Ojeriza, δεν θα προτείνεις?
 


Ojeriza

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
217
2
Rion
Που θα την δεις? που? Αν βρεις πηγή, ενημέρωσε!
Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα
...Mα να μην την βρίσκω με τίποτα να την δω online όμως :(
Αν και γνωρίζω 29 sites(!) για online filming δυστυχώς κανένα παρά μόνο ένα το οποίο ανέφερε το γνωστό "coming soon" (και από τα comments κάτω από την ταινία αυτό κατάλαβα ότι θα την ανεβάσουν σύντομα)...

Great Pyrenees
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την πρόταση , αλλά την έχω δει ;)
 


Ojeriza

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
217
2
Rion
Για τους φίλους των PITBULL σας παραθέτω ένα ωραίο ντοκιμαντέρ ;)

[video=youtube;oBALEOZ6FlQ]https://www.youtube.com/watch?v=oBALEOZ6FlQ[/video]
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
Ταινία με ορεινό ποιμενικό (νομίζω pastore maremmano) είναι το πρόσφατο belle & sebastien, που δεν πρόλαβα να το δω στον κινηματογράφο, δυστυχώς...
την ειδα χτες την ταινια. ειναι μαγευτικη!

οσοι μπορειτε, δειτε τη :).
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Μια από τις αγαπημένες μου ταινίες είναι το .. γκμ! Πως να εκπαιδεύσετε το δράκο σας. Και επειδή είδα το νούμερο 2 σήμερα, έχω να πω πως η ταινία είναι για σκύλους. Οκ, αντί για σκύλους έχει δράκους αλλά στην ουσία είναι σκύλοι.


 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Μια από τις αγαπημένες μου ταινίες είναι το .. γκμ! Πως να εκπαιδεύσετε το δράκο σας. Και επειδή είδα το νούμερο 2 σήμερα, έχω να πω πως η ταινία είναι για σκύλους. Οκ, αντί για σκύλους έχει δράκους αλλά στην ουσία είναι σκύλοι.


Γκρρρ θα παω και εγω να την δω! Μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες!!! :love: Ο Toothless παντως σαν συμπεριφορα μου θυμιζει την γατα μου και εχουν και τα ιδια ματια.:p:D
 
  • Like
Reactions: Orilis


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καρά-off-topic: κι εγώ τη δική μου την παρομοιάζω με μελανοδράκο. Πέρα από τα μάτια έχει και το υπόλοιπο πακετάκι το Ναλλί. Μόνο τα φτερά της λείπουν της εργασιακιάς!
 
  • Like
Reactions: Aslan


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ναι για σκυλιά είναι , ετσι πιστευω και εγώ! οι ταινίες εχουν βασιστει σε παιδικά βιβλία , οποότε όποιος εχει όρεξη για ευχάριστο αναγνωσμα μπορει να το ψαξει και αυτό
εκτός και αν είμαι η μόνη που εξακολουθει να διασκεδάζει ακόμα και με παιδικά βιβλία. 10 χρονών ήμουν όταν τα διάβαζα αλλά ακόμα μου αρεσουν.:unsure:
http://www.howtotrainyourdragonbooks.com/books/
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
(Χωρις να εχω δει το νουμερο 2 και κινδυνευοντας να φανω σαν τον τυπο της διαφημισης που ανελυε δοκιμια σε αναγνωση παραμυθιου σε πιτσιρικια): Νομιζω οτι η ταινια δεν ειναι συγκεκριμενα για σκυλια αλλα αναλυει μια σταση ζωης προς οποιοδηποτε αλλο εμβιο ον. Αν δεν το γνωρισεις, αν δεν το πλησιασεις με σεβασμο και κατανοηση θα ειναι παντα κατι που θα πολεμας και θα φοβασαι..

Υ.Γ.Αααα και εμενα μου αρεσουν πολυ τα κινουμενα, και εννοειται οτι αυτο το λατρεψα οταν το ειδα!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σε λιγο θα μου πειτε οτι και ο καρχαριομάχος βγήκε από τις κυνομαχίες και πραγματεύεται την γενικότερη απαγορευση αγώνων με ζώα.:p
 
  • Like
Reactions: anastasiak and POOK


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Σε λιγο θα μου πειτε οτι και ο καρχαριομάχος βγήκε από τις κυνομαχίες και πραγματεύεται την γενικότερη απαγορευση αγώνων με ζώα.:p
XAXAXAXAXAX μου φτιαξατε την μερα:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν εχω εμπειρία με γατες οποτε δεν μπορω να αναγνωρισω συμπεριφορες γατισιες στον toothless. Αλλά, συμφωνώ με @matilda, είναι για το σεβασμό γενικά αλλά ειδικά ειναι για τα pets! (σιγά μη συμφωνούσα και τελείως:)) Εννοώ οτι εχουν βασιστεί σε κατοικιδια και στη σχεση μας με αυτά.
Όλα τα σοβαρά παραμυθία έχουν διπλή και τριπλή ανάγνωση και πραγματεύονται σοβαρά και "ενήλικα" θέματα. Οπότε δεν έχεις αδικο να αναλύεις με τον τρόπο που αναλύεις.


Σε λιγο θα μου πειτε οτι και ο καρχαριομάχος βγήκε από τις κυνομαχίες και πραγματεύεται την γενικότερη απαγορευση αγώνων με ζώα.:p
και για τους απιστους θωμάδες :cool:

Director Dean DeBlois says How to Train Your Dragon 2 is really a dog's tale

http:// http://www.smh.com.au/entertainment/movies/director-dean-deblois-says-how-to-train-your-dragon-2-is-really-a-dogs-tale-20140617-zs7dj.html#ixzz36rYCKPFk
υπάρχουν κάποια σημεία που θα ήθελα να αναφέρω αλλά είναι spoiler
 












Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
26 Ιουνίου ξεκινάει η προβολή του Max με ήρωα ένα malinois


Εύχομαι να μην έχουμε φαινόμενα τύπου Hatchiko και πήξει ο κόσμος στα petshopαδικα/byb βέλγικα.
Ευτυχώς, κανείς σοβαρός εκτροφέας δεν θα δώσει μαλινουά στον "τυπικό" ιδιοκτήτη, αλλά προβλέπω δυστυχώς αύξηση στη ζήτηση...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf