Nέος ιδιοκτήτης....!!!!


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αγοράσανε απο εκτροφέα,δηλ. πληρώσανε ένα καθόλα σεβαστό ποσό για την απόκτηση του κουταβιού ....
....και στις 2.5 εβδομάδες καταλάβανε ότι δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν και μετά.....
....χαρίσανε(!) το κουτάβι σε φίλο πετ-σοπα.......

βρε σε τι κόσμο ζούμε....:rolleyes:
 


Λουνομαμά

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2011
108
1
Ηράκλειο Κρήτης
Δε νομίζω ότι κάποιος που θα έμπαινε στη διαδικασία απόκτησης κουταβιού από εκτροφείο -αναζήτηση ράτσας, εκτροφείου, αναμονή για γέννα, κόστος απόκτησης, face control από εκτροφέα- θα το παρατούσε σε 2,5 εβδομάδες. Στη χειρότερη θα το πήγαινε πίσω στον εκτροφέα. Κάτι μου βρωμάει στην υπόθεση. Ζήτα να δεις τα χαρτιά του σκύλου.
 


olympusharpei

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2012
69
0
ΚΑΤΕΡΙΝΗ
www.olympus-sharpei.com
Στο pedigree αναγράφεται το όνομα του εκτροφέα ή το όνομα του εκτροφείου. Προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί του. Πάντως αν το κουτάβι είναι μικρό πιθανόν να μην έχει ακόμη εκδοθεί σχετικό pedigree. Παρόλα αυτά πολλοί εκτροφείς βάζουν το Ονοματεπώνυμο τους και το τηλέφωνο τους και στο βιβλιάριο υγείας του σκύλου. Ζήτα έστω και αυτό και από εκεί θα κατάλάβεις ίσως και θα βρεις κάποια άκρη. Αν και δεν νομίζω ότι υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω μετά από αυτά που διάβασα :confused: σε προηγούμενα post.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Καλησπερα,
μη παρεις αυτο το κουταβι , επικοινωνησε ο διος με εκτροφεα και διαλεξε το δικο σου

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑι καποιος να χε δωσει 800-900 ευρω για σκυλο και να τον χαριζε.
 


dogfrenzy

Member
11 Απριλίου 2012
8
0
θα ερθω σε επαφη με ολους τις επομενες ημερες αν τα καταφερω η απο δευτερα λογω των ημερων και θα δω τι θα γινει....
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Βρώμα η δούλεια φίλε μου.
Πριν το πάρεις πάνε και μία βόλτα από τον κτηνίατρο.