Negro-American Bandog
















Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Θενκς για τα σχολια παιδια!!
@panos chow ειναι 72cm κ 62-63kg!Ως κουταβι απο τα μεγαλυτερα της γεννας αλλα πλεον ειναι καπου στη μεση!Καθαρος απο δυσπλασιες κλπ,ο απολυτος καραγκιοζης μεσα στο σπιτι,εξω ειναι λιγο παραξενος!Αν κ ειναι νωρις ακομα για να εχω πληρη αποψη!Σε γενικες γραμμες παντως...απο την εμπειρια μου ως τωρα με τα σκυλια,εχω να πω πως ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε!Σε ολα του!
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Πολύ καλός. Σκύλαρος!!
Να τον χαίρεσαι.

Όταν λες παράξενος τι εννοείς; (ρωτάω γιατί και εμένα είναι παράξενος έξω)
Με την εκτόνωση/άσκηση του, πως τα πάτε;
Νομίζω σε αυτό βοηθάει πολύ και η lora.
 
Last edited:


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Θενκς για τα σχολια παιδια!!
@panos chow ειναι 72cm κ 62-63kg!Ως κουταβι απο τα μεγαλυτερα της γεννας αλλα πλεον ειναι καπου στη μεση!Καθαρος απο δυσπλασιες κλπ,ο απολυτος καραγκιοζης μεσα στο σπιτι,εξω ειναι λιγο παραξενος!Αν κ ειναι νωρις ακομα για να εχω πληρη αποψη!Σε γενικες γραμμες παντως...απο την εμπειρια μου ως τωρα με τα σκυλια,εχω να πω πως ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε!Σε ολα του!
μια χαρα κορμαρα εχει,
νομιζω οτι ειναι στα ιδανικα κιλα,θα παρει και κανα δυο ακομα μεχρι την πληρη αναπτυξη.
δεν χρειαζονται και παραπανω,κατι 68-70 που εχω ακουσει νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικα.
οσο για το χαρακτηρα και εμενα καπως ετσι ειναι παροτι ειναι αρκετα μικροτερος,
στο σπιτι κουταβακι και εξω σοβαρος αντρας...
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Σε αντιθεση με καποια απο τα αδερφια του,εχει θεμα με αλλα ζωα!Εχει περιοριστει αρκετα δουλευοντας το οσο μπορω...αλλα γενικα εχει εντονο θεμα κυριαρχικοτητας!Το καλο ειναι πως το εχει μονο με ενηλικα ζωα,με τα κουταβια κ τα στειρωμενα σκυλια ειναι μια χαρα!Εχει εντονο θεμα με τις γατες κ γενικα εχει πολυ αυξημενο pray...κ αυτο το εκμεταλλευομαι στην προπονηση!Για το μεγεθος κ τα κιλα του ειμαι υπερ ευχαριστημενος στο θεμα της αντοχης!Τρεχει,παιζει,κολυμπαει,τον παιρνουμε παντου μαζι κ ως τωρα δεν ειχα προβλημα αντοχης!Τους θερινους μηνες βεβαια δεν ειναι στο φορτε του...αλλα την παλευει !Ειδικα αν βρισκεται σε χωρο με θυλυκο που γνωριζει...μπορει να τρεχει/παιζει ασταματητα 45-60 λεπτα!Σαφως κ βοηθαει η Λωρα ως οριτζιναλ κατσικι σε ολο αυτο!Τον εχει τεντωσει τον καημενο!!!
Απο οσο ξερω panos chow ο δικος σου εχει "γκαζι" μπολικο...θα καλοπερασεις! :)
 














sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Θα έλεγα "σαν την μύγα μεσ' στο γάλα..."...αλλά είναι μάλλον άστοχο :cool:
 
Last edited by a moderator:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa