New Acana Provincial


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
εγω του δινω εδω και 1,5 μηνα την καινουργια acana και εχω δει βελτιωση στο σκυλακο ειναι λιγο πιο ακριβη αλλα δεν πειραζει προτιμοαμε το καλυτερο για το φιλο μας
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Και μεις δίνουμε την νέα ΑCANA PACIFICA αφού η παλιά salmon and potato που δίναμε καταργήθηκε.Και τώρα που τελείωσε το πρώτο σακί δεν μπορούμε να βρούμε δεύτερο.....:mad:Οπότε μάλλον θα ξαναλλάξουμε....έχει αρχίσει να μου τη δίνει αυτή η κατάσταση με την ανεπαρκή διανομή της τροφής στην Αθήνα.
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
η τροφη κυκλοφορει κανονικοτατα και δυστυχως ειναι κατα 5ευρω ακριβοτερη και κατα 1.5κιλο ελαφρυτερη....!στις μεγαλες συσκευαιες.
 






puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Μηπως ξερει κανεις αν η καινουργια σειρα που δεν περιεχει δημητριακα κτλ περιεχει citric acid?
Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει..γιατι δεν βλεπω στα συστατικα της να αναφερεται κατι τετοιο..μονο folic acid ειδα να αναφερει το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι...
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Αρα καλα παμε για αρχη...το θεμα ειναι αν εχει citric acid γιατι τωρα δεινω eagle pack holistic και εχω συνηθησει να της βρεχω λιγο τη τροφη για να τη τρωει καλυτερα...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
folic acid ειδα να αναφερει το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι...
Το φολικο οξύ είναι μέρος της οικογένειας των βιταμινών Β και συμβάλει όπως και η βιταμίνη Β12 στην κατανομή των κυττάρων στον μυελό των οστων. Η ανεπάρκεια σε φολικο οξύ έχει ως συνέπεια την αναιμία και την κακή ανάπτυξη.
:)

Edit: Σοφία με προλαβες! :)
 






puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Σε ευχαριστω rottie μου...και εγω δεν εβλεπα κατι απλα ηθελα να το διευκρινησω επειδη ειχα ακουσει οτι ολες οι παλιες σειρες της acana ειχαν citric acid...
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Παντως με ή χωρις κιτρικο οξυ, η νεα παραγωγη εχει κανει αισθητη τη διαφορα ποιοτητας της με την παλια. Μεχρι πριν η ακανα καλη μεν αλλα τα κοπρανα ηταν προβλημα, η οριτζεν καλη μεν στα κοπρανα αλλα το σκυλι "σκελετωνε". Νομιζω οτι η νεα σειρα εχει αυτο που ζητουσα εγω προσωπικα. Κατι το ενδιαμεσο που εδω και ενα μηνα δειχνει ιδανικο.
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Εγω παντως που της εβαλα λιγο(απο ενα δειγμα που εχω) μαζι με την παλια της τροφη ξετρελαθηκε..αμα βαζω μονο την παλια την αγνοει μεχρι να τη πιασει τρελλη πεινα..
Παρηγγειλα ενα τσουβαλι και θα το εχω μαλλον απο δευτερα..οποτε ειδωμεν...
Κι ο λογος που την αλλαζω ειναι επειδη με την eagle pack θεωρω οτι κανει υπερβολικα κακα και τη βλεπω συχνα να γλυφει τα ποδια της..
 






foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ναι!Να εξηγήσω την αποροιά μου!Δεν εννοώ γενικά τι μπορεί να σημαίνει αλλά σε σχέση με την τροφή!;):)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.134
Μηνύματα
896.056
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa