Norrbottenspets-Nordic Spitz


Giorgiz

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
63
0
32
Αθηνα,Νεος Κοσμος
Καλημέρα παιδιά...έχω ένα χρόνο που ψάχνω κουτάβι από την σπανια ράτσα των norrbottenspets...δυστυχώς στην ελλάδα δεν έχω βρει τιποτα και μονο στο εξωτερικό ...παρόλα αυτά συνεχίζω το ψάξιμο ελλάδα γιατί θα κοστίσει αρκετά και δεν μπορώ να ξέρω ποσο ακριβές έινια αυτό που θα παραλάβω.!επίσης ένας φίλος μου παρήγγειλε pomeranian από το εξωτερικό και του πέθανε στην διαδρομή από γαστρεντερίτιδα...αποζημιώθηκε βεβαια αλλα...σας παρακαλώ βοηθήστε με να βρω το norrbottenspets που τόσο θέλω.:):):):):):)
 
Last edited:








despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
δυστυχως θα πρεπει να το ρισκαρεις!δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτη η ρατσα στην ελλαδα.τηλ στον κοε για ενημερωση.
αντιμετωπιζω κ εγω ιδιο προβλημα με σενα κ το πιο πιθανο ειναι οτι θα παω η ιδια στο εξωτερικο για να φερω το κουταβι.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αν το αγορασεις απο σωστο εκτροφεα του εξωτερικου, γιατι να μην εισαι σιγουρος για την ποιοτητα του σκυλου που θα παραλαβεις?
κι εμπιστευεσαι να βρεις αντιπροσωπευτικο δειγμα της φυλης, στην ελλαδα? πως το εχεις σκεφτει αυτο να γινει?
καταρχην,και να σου εβρισκαν εδω, πως γνωριζεις οτι θα ειναι ακριβως αυτο που θελεις? εχεις γνωσεις της φυλης? πως την εμαθες, γνωρισες?
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
.
αντιμετωπιζω κ εγω ιδιο προβλημα με σενα κ το πιο πιθανο ειναι οτι θα παω η ιδια στο εξωτερικο για να φερω το κουταβι.
δεν εχουν εδω μποσερον?:p
τι κουταβι σου καρφωθηκε καλε, λεγε:):confused:
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
δεν εχουν εδω μποσερον?:p
τι κουταβι σου καρφωθηκε καλε, λεγε:):confused:
εχω γινει γραφικη μ αυτα τα beauceron!!!χαχαχαχαχα!
σκεφτομαστε να αποκτησουμε ξανα ενα νεο basset hound!
 
















sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
τι να σε βοηθησει
ειναι απλα τα πραγματα

τηλεφωνο τον ΚΟΕ μπας και παιζει τετοιο πραγμα στην ελλαδα

με τα google (κοιταξα το eurobreeder αλλα δεν εχει τπτ) Nordic Spitz breeder η και μονο του ολο και κατι θα σου βγαλει!

γιατι αυτο ομως?
 


Giorgiz

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
63
0
32
Αθηνα,Νεος Κοσμος
δεν ξερω γτ αλλα μου εχει κουμπωσει στο μυαλο και τωρα λιγο δυσκολο να συμβιβαστω με κατι αλλο...παρ'αυτα κοιταζς και για μποξερ και για husky...τι λες γι'αυτα τα 2?
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
δεν ξερω γτ αλλα μου εχει κουμπωσει στο μυαλο και τωρα λιγο δυσκολο να συμβιβαστω με κατι αλλο...παρ'αυτα κοιταζς και για μποξερ και για husky...τι λες γι'αυτα τα 2?

husky ειναι ενα ιδιαιτερο σκυλι και σαν αναγκες εκτονωσης, εκπαιδευσης, διαβιωσης, δεν ειναι φυλακας αλλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Τα μποξερακια ειναι ποιο καλοβουλα,παιχνιδιαρικα , κεφαλοσαλιογλυψιματιες αλλα και αυτα εχουν τις δικες τους αναγκες.


ποιο σημαντικο ειναι να μας πεις τι το θες το σκυλι? που θα μενει το σκυλι, ποσο θα ασχολησαι με το σκυλι και τι σαρεσει εμφανισιακα γιατι το σπιτζ με το μπξερ δεν εχουν καμια σχεση?