Nutram


RioDOgy

Member
8 Μαϊου 2011
7
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ:p!! ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΒΟΥΛΑ 4 ΜΗΝΩΝ 11 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ Μ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ Μ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΤΟ ΤΡΙΚΙΛΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟ 13ΚΙΛΟ 45 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ! ΛΟΙΠΟΝ Η ΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ NUTRAM LARGE BREED PUPPY CHIOT GRANDE RACE ΛΕΓΕΤΑΙ! ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ
ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ,ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΡΥΖΙ {ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ}ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΣΠΟΡΟΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΟΥ,ΛΙΠΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,(ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ ΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΗ Ε),ΑΠΟΞΗΡΑΜΕΝΟΣ ΧΘΜΟΣ ΤΕΥΤΛΩΝ,ΛΙΝΑΡΟΣΠΟΡΟΣ,ΟΞΙΝΟ ΦΩΣΦΟΡΙΚΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΙΧΘΥΕΛΑΙΟ(ΠΗΓΗ DHA),ΙΝΕΣ ΨΥΛΛΙΟΥ,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΥΠΕΠΤΟΥΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ,ΑΛΑΤΙ,ΧΛΩΡΙΟΥΧΟ ΚΑΛΛΙΟ,ΛΕΚΙΘΙΝΗ,ΦΥΚΑΛΕΥΡΟ,ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΠΟΞΗΡΑΜΕΝΟ ΑΥΓΟ,ΧΛΩΡΙΟΥΧΟΣ ΧΟΛΙΝΗ,ΒΙΤΑΜΙΝΗ C,ΑΠΟΞΗΡΑΜΕΝΟ ΤΥΡΙ,ΕΚΧΥΛΊΣΜΑ ΡΙΖΑΣ ΡΑΔΙΚΙΟΥ(ΠΗΓΗ FOS),ΕΚΧΥΛΙΣΜΑ SCHIDIGERA YUCCA,EKXYLISMA PROBOSCIDEA LOUISIANICA,ΕΚΧΥΛΙΣΜΑ ΔΕΝΔΡΟΛΙΒΑΝΟΥ,ΣΚΟΡΔΟ,ΑΝΙΣΟΣ,ΚΑΝΕΛΑ,ΘΥΜΑΡΙ,ΦΙΔΑ,ΓΑΙΟΔΥΡΑΓΚΑΘΟ,ΤΑΛΙΝΗ,ΓΛΥΚΟΣΑΜΙΝΗ,ΧΟΝΔΡΟΙΤΙΝΗ,ΕΚΧΥΛΙΣΜΑ ΚΑΛΕΝΤΟΥΛΑΣ(ΠΗΓΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ),ΒΙΤΑΜΙΝΗ Α,ΒΙΤΑΜΙΝΗ D3,Ε,ΒΙΤΑΜΙΝΗ Κ(ΜΕΝΑΔΙΟΝΗ),Β12,ΡΙΒΟΦΛΑΒΙΝΗ,ΝΙΑΣΙΝΗ,ΑΛΑΣ ΠΑΝΤΟΘΕΝΙΚΟΥ,Α-ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ ΥΔΡΟΧΛΩΡΙΚΗ ΠΥΡΟΔΟΞΙΝΗ,ΜΟΝΟΝΙΤΡΙΚΗ ΘΕΙΑΜΙΝΗ,ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ,ΒΙΟΤΙΝΗ,ΘΕΙΙΚΟ ΑΛΑΣ ΣΙΔΗΡΟΥ,ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΟΣ ΧΑΛΚΟΣ,ΙΩΔΙΟΥΧΟ ΑΛΑΣ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ,ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΣ ΟΞΕΙΔΙΟ ΜΑΓΓΑΝΙΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΟ ΜΑΓΓΑΝΙΟ ΘΕΙΚΟ ΑΛΑΣ ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΥ,ΘΕΙΙΚΟ ΑΛΑΣ ΧΑΛΚΟΥ,ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΟΣ ΧΑΛΚΟΣ, ΒΗΤΑΚΑΡΟΤΙΝΗ,ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΟ ΚΟΒΑΛΤΙΟ, ΣΕΛΗΝΙΩΔΕΣ ΝΑΤΡΙΟ! ΚΑΙ ΑΚΑΤΕΡΓΑΣΤΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ 24,5% ΛΙΠΟΣ 14,2% ΙΝΕΣ1,7% ΥΓΡΑΣΙΑ 8,5 ΤΕΦΡΑ 6,8 ΑΣΒΕΣΤΙΟ 1,73 ΦΩΣΦΟΡΟΣ 1,28 ΧΑΛΚΟς 21,2MG/KG ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΣ 224 ΒΙΤΑΜΙΝΗ Α 12434 ΒΙΤΑΜΙΝΗ D3 1231 ΒΙΤΑΜΙΝΗ Ε 125 ΒΙΤΑΜΙΝΗ Β6 3,8 ΝΑΤΡΙΟ 0,47 ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΗΜΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ 3615!!!!! ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ!ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΟΠΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΤΡΟΦΗ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ Π ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Καλησπέρα.

Η χρήση κεφαλαίων δεν ενδύκνειται, και είναι κουραστική.

Η Nutram είναι μια αρκετά καλή τροφή κατά την γνώμη μου,
εγώ προσωπικά είδα καλά αποτελέσματα με την τροφή αυτή,
και είναι και σχετικά οικονομική.

Στα ίδια επίπεδα, είναι η eukanuba, cibau λίγο πιο οικονομική,και μερικές ακόμα.
Επίσης πολύ καλή είναι η Nutram grain free, αλλά πιο ακριβή.

Πολύ καλή κατ'εμέ τροφή, είναι η Pro Plan,
αλλά έχει να κάνει με το τι ταιριάζει στον σκύλο μας πάντα.

Eσύ αποφασίζεις

:)
 


RioDOgy

Member
8 Μαϊου 2011
7
0
Καλησπέρα.

Η χρήση κεφαλαίων δεν ενδύκνειται, και είναι κουραστική.

Η Nutram είναι μια αρκετά καλή τροφή κατά την γνώμη μου,
εγώ προσωπικά είδα καλά αποτελέσματα με την τροφή αυτή,
και είναι και σχετικά οικονομική.

Στα ίδια επίπεδα, είναι η eukanuba, cibau λίγο πιο οικονομική,και μερικές ακόμα.
Επίσης πολύ καλή είναι η Nutram grain free, αλλά πιο ακριβή.

Πολύ καλή κατ'εμέ τροφή, είναι η Pro Plan,
αλλά έχει να κάνει με το τι ταιριάζει στον σκύλο μας πάντα.

Eσύ αποφασίζεις

:)
Δν το ηξερα για τα κεφαλαια συγγνωμη!!!Ε απλα επειδη εχει την βιταμινη κ η οποια δν ειναι και καλη για τον σκυλο. το εχω διαβασει εδω μεσα γι αυτο το λεω μπας και δν κανει..... δλδ απο συστατικα ειναι μια χαρα πιστευεισ???
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Σε ποια βιταμίνη αναφέρεσαι;

Κατά την γνώμη μου είναι καλή για τα χρήματα της.
Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερες και πιο ακριβές, αλλά αποφασίσεις σύμφωνα με το badget σου.
Το κατά πόσο είναι καλή βέβαια θα το κρίνεις εσύ, από τα κόπρανα, το τρίχωμα, την όρεξη του σκύλου κλπ
:)
 


RioDOgy

Member
8 Μαϊου 2011
7
0
Σε ποια βιταμίνη αναφέρεσαι;

Κατά την γνώμη μου είναι καλή για τα χρήματα της.
Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερες και πιο ακριβές, αλλά αποφασίσεις σύμφωνα με το badget σου.
Το κατά πόσο είναι καλή βέβαια θα το κρίνεις εσύ, από τα κόπρανα, το τρίχωμα, την όρεξη του σκύλου κλπ
:)
Τα χρηματα κοιτα εκει κοντα π προανεφερα θα ειναι πανω κατω γιατι ειναι και λιγο δυσκολες εποχες δυστυχως!!!! την τρωει με ορεξη αλλα τα κοπρανα δν βγαινουν πολυ σφυχτα καποιες φορες.....την βιταμινη Κ η οποια δν κανει γενικα καλο στα σκυλια μας γιατι δημειουργει αλλεργιες και κατι τετοια εχω ακουσει και εχω δει εδω μεσα....εσυ Nutram εδινες την συγκεκριμενη η nutram απλα με διαφορετικα συστατικα με βοδινο με αρνι ξερω εγω καταλαβαινεις τι θελω να πω.........
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Δεν το γνωρίζω αυτό για την βιταμίνη, δυστυχώς.

Εγώ έδινα Νutram για μικρόσωμα, την Μπλε,
και μετά Nutram Grain free minibite,
και οι 2 αρκετά καλές.
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Αν σου βγαζει αλλεργιες και μαλακα κοπρανα και δε θες να πας σε κάποια άλλη μάρκα απο τώρα, δοκιμασε την Nutram Allergy Care Dog, εγω δινω αυτη γιατι ξερω οτι τη δικια μου την πιανουν πολλες αλλεργιες με τις τροφες. Κανε μια δοκιμουλα με το τρικιλο και βλεπεις μετα πως προχωρας. Η Nutram ειναι καλη τροφη, απλα κάθε σκύλος έχει τις δικες του ανάγκες.

 


RioDOgy

Member
8 Μαϊου 2011
7
0
Αν σου βγαζει αλλεργιες και μαλακα κοπρανα και δε θες να πας σε κάποια άλλη μάρκα απο τώρα, δοκιμασε την Nutram Allergy Care Dog, εγω δινω αυτη γιατι ξερω οτι τη δικια μου την πιανουν πολλες αλλεργιες με τις τροφες. Κανε μια δοκιμουλα με το τρικιλο και βλεπεις μετα πως προχωρας. Η Nutram ειναι καλη τροφη, απλα κάθε σκύλος έχει τις δικες του ανάγκες.

A αυτην δν την εχω δει και δν την ξερω θα ψαξω και θα δω!τωρα εχω παρει χυμα τροφη και τα κοπρανα της μπορω να πω οτι ειναι σκληρα αλλα οπτιμα δν πολυ εμπιστευομαι να πω την αληθεια γι αυτο θα ξαναγυρισω εκει η μπορει να παρω καποια αλλη θα δω!! αν μπορειτε προτεινεται καποια ετσι οικονομικη και καλη μ ειπε καποιες το σοφουλι αλλα eukanuba δν γιατι εδω μεσα εχω δει και εχω ψαξει οτι δν ειναι καλη τροφη........ γιατι την αλλην π μ ειπε θα ψαξω..............
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλησπερα την Nutram την ταιζω απο τον Οκτωμβριο και ειμαι ευχαριστημενη!!Ολα ειναι καλα και ταιριαζει και στη Μοιρα ταιζω αυτην http://petplus.com.gr/index.php/el/nutram-puppy-large-breed
Τωρα να σου την αληθεια καιρο τωρα κοιταω να την αλλαξω και σημερα πηγα και πηρα αλλη!!Απλα χαλαστικα λιγο γιατι το τελευταιο τσουβαλι μου μυριζε καπως!!!Παντως την θεωρω καλη τροφη και την συγκεκρημενη το 15κιλο την παιρνω 64,5.
Αλλα παντα ειναι τι του ταιριαζει !!!
http://petplus.com.gr/index.php/el/nutram-puppy-large-breed