O Carlos μου! (ημίαιμο κανίς)


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
ΟΝΟΜΑ: Carlos
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: 5/9/10
ΥΨΟΣ: 13 εκ. (ακρωμιο)
ΒΑΡΟΣ: 2.5 κιλα
ΜΗΤΕΡΑ: ημιαιμο κανις
ΠΑΤΕΡΑΣ: αγνωστου πατρος

Κλεινουμε εναν μηνα κοινης συμβιωσης με τον Καρλος και ειπα πως ειναι καιρος να σας τον παρουσιασω και επισημα.

Λοιπον...μεχρι στιγμης ο πιτσιρικος εχει δειξει οτι εχει αρκετα ισχυρο ταπεραμεντο και απο τις πρωτες μερες εδειξε οτι ηθελε να εχει το πανω χερι.

Ειναι πολυ επιμονος, ο,τι βαλει στο νου του θα το κανει παση θυσια! Παραδειγμα, εχω μια μεγαλη γλαστρα στο σαλονι, ντε κ καλα να σκαψει και να χωσει την μουρη του στο χωμα! Εκλεισα την εισοδο προς την γλαστρα κουνωντας λιγο τους καναπεδες...δεν σκεφτηκα οτι θα του περνουσε απο το μυαλο να παει στον "στοχο" περνωντας κατω απο τον καναπε! :paja1:

Οσον αφορα θεματα υγειας, δειχνει να εχει αρκετα γερη κραση σαν οργανισμος, εδω και εναν μηνα δεν εχει κανει ουτε μια διαρροια, ουτε εναν εμετο, και δεν ειχε καμια αδιαθεσια μετα το πρωτο εμβολιο. Ουτε το σημειο πρηστικε, ουτε πυρετο, απιστευτη ορεξη για φα'ι' και παιχνιδι. Μου φανηκε πολυ περιεργο γιατι το προηγουμενο σκυλακι μου παντα τουμπανιαζε μετα απο οποιοδηποτε εμβολιο και σχεδον παντα ανεβαζε πυρετο μετα απο καθε εμβολιασμο.

Εχει μαθει το "κατσε", το "ξαπλα", το "μη" και τωρα σιγα σιγα προσπαθω να του μαθω να περπαταει με το λουρι.

Να και μερικες απο τις πιο προσφατες φωτογραφιες του!

PB281099..jpg PB281097..jpgPB281082..jpgPB281078..jpgPB281083..jpg
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.682
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Μεγάλωσε και ομόρφυνε επικύνδυνα!!!:D Άσχετο αλλά για τη γλάστρα για κοίτα αν έχει σκουλήκια στο χώμα...η Μίλβα όποτε έσκαβε σε γλάστρα ανακάλυπτα μέσα στο χώμα σκουλήκια... :D
 




minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Άσχετο αλλά για τη γλάστρα για κοίτα αν έχει σκουλήκια στο χώμα...η Μίλβα όποτε έσκαβε σε γλάστρα ανακάλυπτα μέσα στο χώμα σκουλήκια... :D
Νομιζω οτι το κανει απλα γιατι ειναι πολυ περιεργος σαν γνησιος κουταβος! :D Αλλα θα ριξω μια ματια!

Δεν του εχουμε δωσει αδικα τα παρατσουκλια "Ο διαβολος με το αγγελικο προσωπο" και "Pacman"!! To τελευταιο γιατι το στοματακι του ανοιγοκλεινει συνεχεια, ο,τι αρπαξει καλο ειναι! Χαχαχαχα!
 










Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Carlos... με ότι συνεπάγεται.... απατεώνας, αλάνι, μαφιόζος.... τα καλύτερα δηλαδή!!!!:D

Σε συσκαυασία mini σαν τον Roberto Carlos (για τις κοπέλες που δεν ξέρουν λατρεμένος βραζιλιάνος ποδοσφαιριστης από τα μεγαλύτερα αλάνια!)

Να τον χαίρεσαι Πέρσα!
 








aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Είναι πολύ χαριτωμενος ο μικρος!
Μοιαζει με λαμπραντορ σε μεγεθος κανις :p
Να τον χαιρεσαι :)
 












minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Milva απο ο,τι ειδα η γλαστρα δεν εχει κατι. Μαλλον επειδη μεχρι δυο μηνων ειχε επαφη με χωμα και εδω και 1 μηνα που ειναι μαζι μου παταει μονο σε πλακακια και χαλια, προσπαθει ειτε να σκαψει ειτε να πατησει...Ο κτηνιατρος μου ειπε χτες οτι σε 8 μερες μπορουμε να ξεκινησουμε μικρες βολτουλες...