OKA Διπλή έκθεση 2-3 Απριλίου 2011








zafcon_romel

Well-Known Member
25 Μαϊου 2009
112
1
Αγ. Σύλλας, Ηράκλειο
Εμείς αν και υπό μετακόμιση θα παίξουμε το Σάββατο... Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι τα περίπου 3' ανά κρίση που έχουν υπολογιστεί στο πρόγραμμα...
Στις περισσότερες εκθέσεις χρειάζονται πάνω από 3' μόνο για να βρεθούν οι μισοί συμμετέχοντες που είτε κάπου έχουν πιάσει κουβεντούλα, είτε απλά δεν προσέχουν τη σειρά τους....
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
Μιας και η βοσκη προβατων πεθανε

το μαλινουα πρεπει να εχει κοινωνικη επιθετικοτητα , κηνηγετικο ενστικτο , γερα νευρα , καθαρο μυαλο , μαχητικοτητα , αντοχη κλπ , τι απο αυτα μπορει να κρινει ο ασχετος που θα πεταξει εξω το σκυλο που θα παει να τον δαγκωσει οταν παει να του δει τα δοντια ;

Αν ηθελα να κανω εκθεσεις ή να φανταζομαι οτι εχω Βελγικο τσοπανοσκυλο θα επαιρνα γκρενενταλ που εκτρεφεται " βασει προτυπου " αν και με το σκατωμενο νευρικο συστημα μαλλον τα προβατα θα το βοσκαν αλλα τελος παντων
 




toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Καλή επιτυχία σε όλους! Να περάσετε καλά.
Παρακαλώ κάποιος να ανεβάσει τα αποτελέσματα στα αμσταφ και στα μπουλμαστιφ.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Μιας και η βοσκη προβατων πεθανε

το μαλινουα πρεπει να εχει κοινωνικη επιθετικοτητα , κηνηγετικο ενστικτο , γερα νευρα , καθαρο μυαλο , μαχητικοτητα , αντοχη κλπ , τι απο αυτα μπορει να κρινει ο ασχετος που θα πεταξει εξω το σκυλο που θα παει να τον δαγκωσει οταν παει να του δει τα δοντια ;

Αν ηθελα να κανω εκθεσεις ή να φανταζομαι οτι εχω Βελγικο τσοπανοσκυλο θα επαιρνα γκρενενταλ που εκτρεφεται " βασει προτυπου " αν και με το σκατωμενο νευρικο συστημα μαλλον τα προβατα θα το βοσκαν αλλα τελος παντων
εγώ στην θέση σου θα το έφερνα στην έκθεση για το όλο "θέμα" κι αν τον δάγκωνε ...θα ήλπιζα να τον δάγκωνε λιγουλάκι :lol:
κι ας μας απέκλειε........δεν έγινε και τίποτα :)
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Μιας και η βοσκη προβατων πεθανε

το μαλινουα πρεπει να εχει κοινωνικη επιθετικοτητα , κηνηγετικο ενστικτο , γερα νευρα , καθαρο μυαλο , μαχητικοτητα , αντοχη κλπ , τι απο αυτα μπορει να κρινει ο ασχετος που θα πεταξει εξω το σκυλο που θα παει να τον δαγκωσει οταν παει να του δει τα δοντια ;

Αν ηθελα να κανω εκθεσεις ή να φανταζομαι οτι εχω Βελγικο τσοπανοσκυλο θα επαιρνα γκρενενταλ που εκτρεφεται " βασει προτυπου " αν και με το σκατωμενο νευρικο συστημα μαλλον τα προβατα θα το βοσκαν αλλα τελος παντων
τι εννοεις κοινωνικη επιθετικοτητα?
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
εγώ στην θέση σου θα το έφερνα στην έκθεση για το όλο "θέμα" κι αν τον δάγκωνε ...θα ήλπιζα να τον δάγκωνε λιγουλάκι :lol:
κι ας μας απέκλειε........δεν έγινε και τίποτα :)
και για να προχωρήσω την σκέψη σου λίγο παραπέρα..
πού αλλού θα δοκίμαζα τον σκύλο σε ρεαλιστικές συνθήκες , χωρίς να κινδυνευω να φάω μύνηση...:p
 








superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
φυσηξα εγω τον δικο μου και ειδα το λαρυγγι του :D
εγω το χα δει το εργο και το κανα στο κολλητο μου.εκει που τον εγλυφε στη μουρη του λεω φυσα τη να δεις τι κανει...
δεν την εχει ξαναπλησιασει απο τοτε
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
Αν ηθελα να κανω εκθεσεις ή να φανταζομαι οτι εχω Βελγικο τσοπανοσκυλο θα επαιρνα γκρενενταλ που εκτρεφεται " βασει προτυπου " αν και με το σκατωμενο νευρικο συστημα μαλλον τα προβατα θα το βοσκαν αλλα τελος παντων
μακάρι τα γκρένενταλ , τα μάλι κλπ. να εκτρέφονταν ''βάσει προτύπου''.....σίγουρα τότε δεν θα είχαν σκατωμένα νεύρα.....;)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.137
Μηνύματα
896.098
Μέλη
19.948
Νεότερο μέλος
Politidou