Ontario Adult Chicken


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Πέρναγα το απόγευμα από υποκατάστημα αλυσίδας πετ σοπ και να πω την αμαρτία μου χάζευα κάτι κουτάβια :D
Τέσπα μπήκα να χαζέψω μπας και βρω κανά παιχνίδι και είχε τη συγκεκριμένη τροφή 14άρι τσουβαλάκι 60 ευρά και έδινε δώρο κι άλλο ένα.
Δεν θυμάμαι όλα τα συστατικά γιατί τα είδα επί τροχάδην, πάντως έλεγε πρωτεϊνη 25% κι είχε βιταμίνες Α, Ε και D3. Έγραφε κι άλλα πράγματα όμως εκείνη την ώρα εξακολουθούσα να χαζεύω τα κουτάβια :rolleyes: και δεν τα θυμάμαι.
Την ξέρει κανείς; Λέει τίποτα. Εμένα προσωπικά ούτε η φίρμα μου λέει κάτι. Πάντως σχετικά φτηνή, νομίζω. Αν δεν ήμουνα με μοτό μπορεί να τσίμπαγα τα 2 τσουβαλάκια για δοκιμή σα φτηνή ώρα ανάγκης.
 


Diablo

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
459
0
Συρος Κυκλαδες
γρίφος αυτήν του πήρα και εγώ για να έχω τροφή στο σπίτι μέχρι να αποφασίσω τι θα ταΐζω.δεν έχω προλάβει να δω αποτελέσματα,πήρα 2 τον 2,5κιλών και αυτό επειδή δεν μπορούσα να κουβαλάω τα μεγάλα αθηνα σύρο,την ταΐζει ένας φίλος στο boston του,και είναι απόλυτα ικανοποιημένος,έδινε acana και δεν του έκανε,έδινε κάτι άλλες βιολογικές και δεν του έκανε,τελικά με την ontario έχει φτιάξει το σκυλάκι.την πρότεινε και σε ένα άλλο φίλο με ένα italian grayhound mini,και αυτός ευχαριστημένος!!και αυτή η προσφορα συμφέρει απίστευτα βγαίνει 30 euro το τσουβάλι.του δίνο πολύ σπανια και σε σχέση με το barf μυρίζουν τα κακά του ελεεινά σε σημείο να κανεις εμετό.πρόσεχε όμως γιατί η προσφορα δεν θα κράτηση μια ζωή οποτε 60 euro το τσουβάλι μετά.το τρίχωμα του italian είναι απίστευτο.και το boston πολύ ενέργεια και όχι πλέον μάδημα.
 








Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
καλοφαγωτες, γραψε και τα συστατικα να δουμε τι λενε :D
Θενκς :)

Έχουμε και λέμε:
Ωμή πρωτεϊνη 25%
Ωμό λίπος 14%
Ωμή ίνα 2,5%
Υγρασία 10%
Ωμή στάχτη 6%
Πρόσθετα 1,3%
Φωσφορικά 1%

Βιταμίνη Α 20000 IU
Βιταμίνη D3 1950 IU
Βιταμίνη Ε ( α-τοκοφερόλη) 500 mg
Χαλκός 18,8 mg
Ψευδάργυρος 107 mg
Σελήνιο 0,2 mg

Συστατικά:
Κοτόπουλο 18%
Συκώτι κοτόπουλου 15%
Λίπος πουλερικών, διατηρημένο σε μίγμα τοκοφερολών
Λάδι Σολωμού
Πατάτα
Καλαμπόκι
Φυσικά ενισχυτικά γεύσης
Αποξηραμένα μήλα
Μαγιά
Ντομάτες
Εκχύλισμα Yucca Schidigera
Μεταλλικά στοιχεία
Γλουκοσαμίνη Υδροχλωρίου
Θειική χονδροτίνη
DL-μεθονίνη
L-λυσίνη
Mannan-ολιγοσακχαρίτες
Φρούτο-ολιγοσακχαρίτες
Προβιοτικά
Οργανικό χαλκό
Χλωριούχο χωλίνη
Οργανικό ψευδάργυρο
Οργανικό μαγνήσιο
Οργανικό σελήνιο
Βιοτική
Νιασίνη
Παντοθενάνιο χλωρίου
Βιταμίνη Α
Συμπλήρωμα βιταμίνης Β12
Συμπλήρωμα Ριβοφλαβίνης ως πηγή βιταμίνης Β2
Μονοντρική θειαμίνη ως πηγή βιταμίνης Β1
Υδροχλωρίδιο πυροδοξίνης ως πηγή βιταμίνης Β6
Φολικό οξύ
Βιταμίνη D3
Βιταμίνη Ε
 


molotof

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2009
108
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
δεν μας λετε ρε ζωοφιλοι εδω μεσα πατε και χαζευτε ζωακια στην γνωστη αλυσιδα μεγαλων πετ που φερνει με το κιλο σκυλακια απο τα παπυ μιλς της ανατολικης Ευρωπης?
εσεις δηλαδη πατε και χαζευετε τα κουταβακια στην βιτρινα και στηριζετε την αρρωστη αυτη κατασταση .
ξερετε παντα ειχα απορια ποιοι αγοραζουν απο αυτα τα κολαστηρια ζωων .ειχα την αισ8ηση οτι μικρα πρασινα ανθρωπακια απο αλλο γαλαξια κατεβαιναν κ ψωνιζαν .
δεν μπορουσα να φανταστω πως σε αυτο το φορουμ υπαρχουν χρηστες που στηριζουν το πετ σιτυ.
σε μια χωρα που δεν πτωχευει οικονομικα αλλα ηθικα εχετε θεση τελικα μονο εσεις και οσοι εχουν την λογικη σας.
λυπαμε πραγματικα για σας .
καλα χαζεματα σας ευχομαι μπροστα απο τα γυαλινα κλουβια του πετ σιτι.
 


molotof

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2009
108
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
α οσο για την ονταριο δεν φτανει να δειτε την συσταση της στην σελιδα της .
τελος ενω εχει την καναδεζικη σημαια ο τοπος παραγωγης της ειναι η τσεχια.
ελεως πια με τις μαιμουδες σε αυτη την χωρα .
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
δεν μας λετε ρε ζωοφιλοι εδω μεσα πατε και χαζευτε ζωακια στην γνωστη αλυσιδα μεγαλων πετ που φερνει με το κιλο σκυλακια απο τα παπυ μιλς της ανατολικης Ευρωπης?
εσεις δηλαδη πατε και χαζευετε τα κουταβακια στην βιτρινα και στηριζετε την αρρωστη αυτη κατασταση .
ξερετε παντα ειχα απορια ποιοι αγοραζουν απο αυτα τα κολαστηρια ζωων .ειχα την αισ8ηση οτι μικρα πρασινα ανθρωπακια απο αλλο γαλαξια κατεβαιναν κ ψωνιζαν .
δεν μπορουσα να φανταστω πως σε αυτο το φορουμ υπαρχουν χρηστες που στηριζουν το πετ σιτυ.
σε μια χωρα που δεν πτωχευει οικονομικα αλλα ηθικα εχετε θεση τελικα μονο εσεις και οσοι εχουν την λογικη σας.
λυπαμε πραγματικα για σας .
καλα χαζεματα σας ευχομαι μπροστα απο τα γυαλινα κλουβια του πετ σιτι.
Δεν μ' αρέσει το ύφος του κειμένου σου πρώτα απ' όλα και δεύτερον μην απευθύνεσαι σε άλλους. Εγώ πήγα στο πετ σοπ, Εγώ χάζεψα τα σκυλάκια, Εγώ αγόρασα την τροφή και Όχι σύσσωμο το φόρουμ. Άρα θεωρώ ότι απευθύνεσαι σε 'μενα. Αλήθεια, εγώ περνούσα από το πετ σοπ, εσύ πώς ξέρεις για την εν λόγω προσφορά; Μήπως είσαι απ' τα ανθρωπάκια που το εν λόγω πετ σοπ που αναφέρεις τους στέλνει μηνύματα στο κινητό όταν έχει κάποια προσφορά; Κι αν αναρωτηθείς πως γνωρίζω για τη διευκόλυνση με το κινητό να σου απαντήσω απλά ότι μια πρώην μου δούλευε σε κάποιο υποκατάστημα της εν λόγω εταιρείας που αναφέρεις. Μάλλον κι αυτό κακό είναι κατά την άποψη σου σωστά; Έπρεπε να της πω όταν μου είπε τι δουλειά κάνει ''σόρρυ κοπελιά σου ρίχνω άκυρο γιατί δουλεύεις σε πετ σοπ που πουλάει κουτάβια''. Αλήθεια, όταν περπατάς στην Ηρώων Πολυτεχνείου όχι απ' την πλευρά που είναι το κατάστημα που αναφέρεις απ' την απέναντι και πέφτει το μάτι σου στα γυναικεία ταγέρ αναρωτιούνται οι φίλοι σου μήπως φοράς κι εσύ; Πολύ τετράγωνη λογική έχεις και δεν κάνει, μπορεί να βγάλεις κανένα λάθος συμπέρασμα.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
1) ώρες ώρες γρίφε με τα παράδειγματα σου με αφήνεις να χαζεύω το ταβάνι ψάχνοντας παράλληλα να βρω που πήγε η μαγκιά μου. Τι σαι συ ρε ανθρώπε; 2) προσοχή με τις προσφορές. Συνήθως λήγουν αύριο( σχήμα λόγου). Την εχω πατήσει. Κ που σαι. Σταμάτα να χαζεύεις τα κόκκινα φωτάκια έξω από τους οίκους. Ντροπή σου. Ενισχύεις το σύστημα. Προαγωγέ από τον αρη.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
α οσο για την ονταριο δεν φτανει να δειτε την συσταση της στην σελιδα της .
τελος ενω εχει την καναδεζικη σημαια ο τοπος παραγωγης της ειναι η τσεχια.
ελεως πια με τις μαιμουδες σε αυτη την χωρα .
Α και δεν έκανα copy paste. Είδες που βιάζεσαι; Έγραψα απ' ευθείας απ' τη συσκευασία που έχω σπίτι μου τα συστατικά κι επειδή τα ελληνικά τα γράφει κάτω χαμηλά αναγκάστηκα να ανεβάσω σε καρέκλα δίπλα μου το 14κιλο για να μπορώ να τα διαβάζω πριν τα γράψω. Επίσης τα διαχώρισα σε κατηγορίες :)
Εμένα αποκαλείς μαϊμου; Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, δεν προσβάλλομαι καθόλου, αν αντίθετα κάποιος μου έλεγε ότι η λογική μου μοιάζει με τη δική σου μάλλον θα αισθανόμουν άσκημα. Να το κοιτάξεις αγαπητέ με το εμπρηστικό ψευδώνυμο και τα σχόλια που θεωρείς πως είναι εμπρηστικά αλλά το μόνο που καταφέρνεις είναι να αυτοαποκαλύπτεσαι :)
 
Last edited:


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Grifos
Προσωπικά δεν στηρίζω τα pet shop που πουλάνε ζώα.
Για την ακρίβεια αποφεύγω να περναω απ' εξω γιατι
στεναχωριέμαι που βλέπω τα ζωα στη βιτρίνα.
Αν κι εσυ δεν συμφωνεις με τα puppy mill,
προσπαθησε να ψωνίζεις απο Pet shop που δεν πωλούν ζώα
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Σταμάτα να χαζεύεις τα κόκκινα φωτάκια έξω από τους οίκους. Ντροπή σου. Ενισχύεις το σύστημα. Προαγωγέ από τον αρη.
Λυπάμαι αλλά δεν κατάλαβα το σχόλιο. Να υποθέσω ότι σχετίζεται με το θέμα που άνοιξες για το site που ανακάλυψες τυχαία;
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Grifos
Προσωπικά δεν στηρίζω τα pet shop που πουλάνε ζώα.
Για την ακρίβεια αποφεύγω να περναω απ' εξω γιατι
στεναχωριέμαι που βλέπω τα ζωα στη βιτρίνα.
Αν κι εσυ δεν συμφωνεις με τα puppy mill,
προσπαθησε να ψωνίζεις απο Pet shop που δεν πωλούν ζώα
Δε συχνάζω σε πετ σοπ είτε αυτά που πουλάνε ζώα είτε όχι και τη Belcando απέξω τη φέρνω. Βρισκόμουν για κάποιο ραντεβού στη Νέα Σμύρνη και περίμενα να περάσει η ώρα.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Αν δεν ήμουνα με μοτό μπορεί να τσίμπαγα τα 2 τσουβαλάκια για δοκιμή σα φτηνή ώρα ανάγκης.
Πήγα και τις πήρα. Όταν τελειώνει η Belcando θ' αρχίζω να τη δοκιμάζω.
Α και δεν έκανα copy paste. Είδες που βιάζεσαι; Έγραψα απ' ευθείας απ' τη συσκευασία που έχω σπίτι μου
Ο λόγος που σου έγραψα το παραπανω είναι
γιατι καταλαβα απο τα γραφόμενά σου
ότι τα αγορασες τελικα..

Τι καταλαβα λάθος;
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Λυπάμαι αλλά δεν κατάλαβα το σχόλιο. Να υποθέσω ότι σχετίζεται με το θέμα που άνοιξες για το site που ανακάλυψες τυχαία;
Οχι βρε. Είναι κατ αντιστοιχία του κοιτάς σκυλιά σε πετ σοπ άρα ενισχύεις το σύστημα πράσινον εξωγήινο ον.. Όσο λογικό αυτό, άλλο τόσο το ότι αν χαζεύουμε τα κόκκινα φώτα ενισχύουμε το αρχαιότερο επάγγελμα.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Όποιος θέλει μπορει παντα και ελέυθερα να ενισχύει ανηθικους ανθρώπους.
Δικαίωμα του.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Ο λόγος που σου έγραψα το παραπανω είναι
γιατι καταλαβα απο τα γραφόμενά σου
ότι τα αγορασες τελικα..

Τι καταλαβα λάθος;
Ναι πήγα και τις αγόρασα. Δεν ασχολούμαι με προσφορές ούτως ή άλλως οπότε δεν ξέρω τι παίζει με τα πετ σοπ μικρά ή μεγάλα και πότε βγάζουν προσφορές. Μου φάνηκε καλή η τροφή διαβάζοντας τα συστατικά και την πήρα. Δεν μ' αρέσει να λέω μπούρδες αλλά αν κρίνω ότι τα συστατικά δε συνάδουν με την ποιότητα θα την πάω σε κάποιο καταφύγιο αντί να την πετάξω κι ας αποφασίσουν εκείνοι. Μου φάνηκε καλή προσφορά πάντως για τα συστατικά της.
Να πω ψέματα; Τα χάζεψα τα ζώα και τα λυπήθηκα. Μπορεί κάποια απ' αυτά να είναι τυχερά και να επιβιώσουν αλλά εγώ κόλλησα με ένα αρρωστιάρικο στην όψη. Εκεί κόλλησε το μάτι μου. Δεν έκανα καμιά ερώτηση γιατί θα μου απαντάγανε βλακείες αλλά αν δε διαφωνούσα με την έννοια του να αγοράσω σκύλο από μια βιτρίνα θα το έπαιρνα από εκεί.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
1) με το να κοιτάς δεν ενισχύεις. Το να κλείνουμε τα μάτια δεν λύνει το πρόβλημα. Εγώ γουστάρω. Πηγαίνω τα κοιτάζω. Βλέπω την αλήθεια. Πόσο ταλαιπωρημένα κ εκτός προτύπου είναι. Τους δίνω φιλάκι από μακρυά κ φεύγω. 2) το να είναι κανείς απόλυτος βλάπτει. Τον ίδιο μα κ τους γύρω του.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
υγ. Είχα πάρει κ εγώ μπελκαντο. Ούτε να τις μυρίσουν οι μικρές τις κροκετες. Πηγα μετα στο dogfoodanalysis και κατάλαβα.