pedigree


asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Τι σε ξαφνιάζει?

Το γεγονός πως σε συμμετοχή σκύλου με ξένο πέντιγκρι (χωρίς καταχώρηση στον ΚΟΕ) o ιδιοκτήτης πρέπει να διαμένει εκτός ελλαδικού χώρου? και άρα πως αν δεν έχουμε export, τότε ο σκύλος παίζει υπό καθεστώς υποχρεωτικής ιδιοκτησίας του εκτροφέα του?
Ζεις σίγουρα εδω ε?

Σε δικο μου σκυλο γιατι δεν γίνετε αυτο?

Σε πρόσφατη εκθεση γράφτηκε με το ονομα του εκτροφεα.
 




asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Κατά τη δική μου, προσωπική και απόλυτη άποψη...pet shop που πουλάει σκυλιά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ PET SHOP.
Το γεγονός ότι ο ιδιοκτήτης του "σοβαρού " pet shop που δεν έχει μεν σκυλιά βιτρίνας αλλά δέχεται να φέρει σκυλί για έναν πελάτη του από Ουγγαρία...όταν ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι το pedigree που θα έχει το σκυλί είναι μούφα...ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ??????


Συγνώμη, αλλά για το συγκεκριμένο θέμα είμαι ΑΠΟΛΥΤΗ...και ας διαφωνήσει και ο Θεός ο ίδιος!!!!
Υπαρχουν και ελληνες ιδιώτες που συνεργάζονται με πετ σοπ δεν ειναι ολα τα κουταβια απο παπυμιλ .
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Το γεγονός πως σε συμμετοχή σκύλου με ξένο πέντιγκρι (χωρίς καταχώρηση στον ΚΟΕ) o ιδιοκτήτης πρέπει να διαμένει εκτός ελλαδικού χώρου? και άρα πως αν δεν έχουμε export, τότε ο σκύλος παίζει υπό καθεστώς υποχρεωτικής ιδιοκτησίας του εκτροφέα του?
Σε πρόσφατη εκθεση γράφτηκε με το ονομα του εκτροφεα.
Εικάζω πως φταίει η ταχύτητα της σύνδεσης!
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Υπαρχουν και ελληνες ιδιώτες που συνεργάζονται με πετ σοπ δεν ειναι ολα τα κουταβια απο παπυμιλ .
Oι Έλληνες ιδιώτες που αναφέρεις είναι εκτροφείς, αναγνωρισμένοι, ή BYB;
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αν εκδίδουν pedigree και κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις σαφώς και δεν είναι BYB!
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Υπαρχουν και ελληνες ιδιώτες που συνεργάζονται με πετ σοπ δεν ειναι ολα τα κουταβια απο παπυμιλ .
Αν είναι όπως το λες τότε και ο Έλληνας ιδιώτης που δεχεται να δώσει σε pet shop χωρίς χαρτιά..και αυτός θα σου έλεγα τι είναι!!!!!
Το ότι δεν είναι Ούγγρος η Βούλγαρος σε υπηκοότητα..δεν διαφέρει και πολύ από αυτούς...
Εξάλλου ΄'Ελληνας ήταν και αυτός από τα Δερβενοχώρια και η κυρία από τα Μέγαρα...
Αυτό τι σημαίνει ???? ότι δεν είναι εγκληματίες?????
 








katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ναι ,εκτος αν θες με πμ η αν πρεπει με πμ
Επειδή η ερώτησή σου είναι επί προσωπικού..δεν αφορά το συγκεκριμενο topic...και δεν νομίζω ότι τα υπόλοιπα μέλη ενδιαφέρονται για το "βιογραφικό" μου σε θέματα κυνοφιλίας..ευχαρίστως να σου απαντήσω σε πμ..
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αν έχει σχέση με το pedigree μπορείς να το πεις και εδώ
Η ένστασή μου στο συγκεκριμενο τοπικ ήτανε για τα pet shop...για τα οποία έχω συγκεκριμένη αποψη...
Το κυνοφιλικό μου βιογραφικό..δεν ξέρω που κολλάει!!!