RC ENERGY 4300 VS 4800


ΣΠΥΡΟΣ.Κ

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2011
110
5
38
Χαιδαρι-Αττικησ
Kαλησπερα παιδια ηθελα να μαθω τις αποψεις σας για αυτες τισ δυο τροφες της ROYAL CANIN και φυσικα τις διαφορες που εχει η μια με την αλλη.Να πω οτι δεν θελω να τις δωσω αλλα επειδη δινω rc τις ειδα στο pet shop.
 










Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.869
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εδώ και μισή ώρα ψάχνω στο Γοογλι αλλά δεν βρίσκω την ανάλυση.

Το μόνο που βρήκα είναι πως η 4800 έχει 30% λιπαρά. ΟΜΓ. Δεν μας είπες, γιατί θες να δώσεις energy τροφή στο σκύλο σου; Ασχολήστε με κινάθλημα;
 


dogmaster

Well-Known Member
21 Νοεμβρίου 2012
117
0
αν σχολείστε με κυνάθλημα να τις δώσεις.. (δεν ξέρω ποιά από τις δυο) αν δεν κάνετε καποιο άθλημα.. δεν χρειάζεται .. θα είναι και ακριβές φαντάζομαι.. αν έχεις βρεί βάλε τα συστατικά των τροφών να σου πούμε...
 






ΣΠΥΡΟΣ.Κ

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2011
110
5
38
Χαιδαρι-Αττικησ
Καλημερα παιδια δεν θελω να αλλαξω την τροφη μου ,ειναι κουταβι ακομα και δεν εχω καποιο προβλημα με την τροφη που του δινω τωρα,το εχω γραψει και παραπανω.Απλα τις ειδα στο pet shop και ηθελα να δω την διαφορα τους.
 








vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Πολύ καλές τροφές , αλλά για σκυλιά με βάρη και καθημερινό πρόγραμμα εργασίας και άσκησης. (κολύμβηση , έλξη , διάδρομο ,τρέξιμο )
Αν όμως η άσκηση δεν είναι τόση που να χρειάζεται όλη αυτή την λήψη ενέργειας από την τροφή, θα σου επιφέρει εντελώς αντίθετα αποτελέσματα .
Πολύ πιθανό να δεις διάρροιες και απώλεια βάρους.

Τιμές 85€ και 90€ αντίστοιχα η εκτροφική συσκευασία 20Kg
 
Last edited:


ΣΠΥΡΟΣ.Κ

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2011
110
5
38
Χαιδαρι-Αττικησ
Καλησπέρα παιδιά έφτασε η ώρα για να πάμε σε τροφή ενέργειας. Ο σκύλος δουλεύει κάθε μέρα και κάνουμε και διάδρομο.Ειμαι ανάμεσα από τις δύο αυτές την acana sport και την sams field power.Πια λέτε εσείς.Για την royal μου είπαν και την sams field καλά λόγια.
 


Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
Εγω ειχα παρει μια περιοδο τν sams field 4300 πολυ καλη τροφη κ οικονομικη! Πηρε κ ο σκυλος βαρος του εκατσε καλα,το μονο κακο της πολυ μικρη κροκετα.
 




Megane

Well-Known Member
25 Απριλίου 2013
132
3
13/μηνων του τν εδωσα αλλα μονο ενα τσουβαλι μετα συνεχισα με τν κανονικη sams field..Του εδινα 350γρ. περιπου ημερισως σε δυο γευματα.
 




Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
13/μηνων του τν εδωσα αλλα μονο ενα τσουβαλι μετα συνεχισα με τν κανονικη sams field..Του εδινα 350γρ. περιπου ημερισως σε δυο γευματα.
Και γιατι την σταματησες δεν εμεινες ευχαριστημενος?

Kαι οι δυο πολυ καλες ειναι αλλα φοβαμαι μηπως η acana του κατσει λιγο 'βαρυα'.
Sams and Field θα εδινα πολυ τιμια για τα λεφτα της