Reina, το νέο μέλος στην παρέα...:)


costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Γεια σας, είμαστε ο Κώστας και η Φωτεινή και εδώ και μια εβδομάδα αποκτήσαμε την πανέμορφη Reina...Διαβάσαμε άρθρα σχετικά με απορίες που είχαμε σε αυτό το forum, και σκεφτήκαμε να σας την παρουσιάσουμε. Είναι 2,5 μηνών... είναι λευκό Ελβετικό ποιμενικό από όσο το ψάξαμε καθώς το αναφέρουν και Καναδέζικο ... Καλώς σας βρήκαμε...
 

Attachments



efi vl

Member
20 Οκτωβρίου 2013
9
0
Γεια σας, είμαστε ο Κώστας και η Φωτεινή και εδώ και μια εβδομάδα αποκτήσαμε την πανέμορφη Reina...Διαβάσαμε άρθρα σχετικά με απορίες που είχαμε σε αυτό το forum, και σκεφτήκαμε να σας την παρουσιάσουμε. Είναι 2,5 μηνών... είναι λευκό Ελβετικό ποιμενικό από όσο το ψάξαμε καθώς το αναφέρουν και Καναδέζικο ... Καλώς σας βρήκαμε...
πανεμορφη..κουκλιτσα ειναι...
:)να σασ ζησει..πραγματικα μια κουκλα..
 












costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Σας ευχαριστούμε πολύ
Michalis-Maya όσοι την βλέπουνε το ίδιο λένε. Αν και δεν πολυπιστεύω σε αυτά μάλλον θα το κάνω...:)
 




costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Ψάχναμε καιρό κάποιο μεγαλόσωμο σκύλο, πριν κανένα χρόνο είχαμε βρει να χαρίζουν καναδέζικοι με λαμπραντορ διασταυρωση, όπως έγραφε είχαμε έρθει σε επαφή αλλα τελικά δεν είμασταν τυχεροι...εχω προηγούμενη εμπειρία με γερμανικά ποιμενικά, αλλα επειδή έλειπα απο το σπίτι των γονιών μου δεν είχα αναλαβει την ανατροφή τους αποκλειστικά...τελικα μην τα πολυλογώ ένας κτηνίατρος που είχαμε έρθει σε επαφή πιο παλιά μας πήρε και είπε ότι έχει την Reina.. Διαβάσαμε γενικος για την ράτσα...την θέλαμε πολύ...εχουμε και χώρο...και έτσι κατέληξε μαζί μας...
 


costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Προς το παρών είναι πολύ "συνεργάσιμη"
Εννοώ..το βραδυ κοιμαται σε βεραντα διπλα απο την αυλη που παίζει, και το βραδυ δεν γκρινιάζει...φυσικα παίζουμε πολύ μαζί της κατα την διαρκεια της μέρας. Οποτε προς το παρών δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε γκρινια γειτόνων.:) Τα κάνει μόνο στο χωμα η στην πάνα το βράδυ, έχει μάθει σχετικά εύκολα βασικες εντολές(μη,έλα,κάτσε) όταν φυσικά έχει όρεξη ακόμα. Με τα δαγκωματακια που παίζει μόνο υποφέρουμε αλλα το δουλεύουμε.:)Οποιαδήποτε βασικη συμβουλή σε οποιοδήποτε θέμα βαση ράτσας η γενικότερα θα μας βοηθούσε...
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
Καλημέρα,
δεν έχω καταλάβει από που την πήρατε... από τον κτηνίατρο?
και τι δουλειά έχει ο κτηνιάτρος να εμπορεύεται σκυλιά?
 




costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Παρεξήγηση....δεν το εμπορευτηκε...το χάριζε μια πελάτης του...και εκείνος μας σκέφτηκε...και δεν έκρυβε κάτι αλλο νομίζω η κίνηση του γιατι ούτος η αλλος δεν το ανέλαβε ο ίδιος...και το ήξερε αυτο.
 






HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Καλημέρα και καλώς ήρθατε. Είναι πράγματι πολύ όμορφη η Reina. Να τη χαίρεστε :)

Αν κατάλαβα καλά το σκυλί ζει μόνιμα έξω στη βεράντα;
 




costakiss

Active Member
23 Οκτωβρίου 2013
28
0
Είναι μια βεράντα μέγεθος δωματίου...εκει έχει το σπιτάκι της και της έχω φτιάξει μια πόρτα που δεν την αφηνει να περασει στην αυλή και ανοιγει μόνο όταν την βγάζουμε εμείς...3 4 φορές εκεί παίζουμε... Κατά τα αλλα ανυπομονούμε να την ξεκινήσουμε βόλτες...σε καμια βδομαδα δηλαδή... Δεν την αφήνουμε να μπει στο σπίτι...ηδη αφήνουμε ανοιχτη πόρτα όταν είμαστε μεσα και το εχει καταλαβει και δεν μπαίνει :)..ξαπλωνει απ'εξω...