Report Abuse σε βιαιη ομαδα facebook για αδεσποτα.


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
κ να αντιλαμβανονται οτι εμεις τρελαινομαστε...
Νομίζω ότι εδω είναι η ουσια.
Το οτι τα κανουν μας ενοχλει ή το ότι τα δημοσιέυουν;
Γιατι αν μας ενοχλει το ότι τα κανουν , με το να μην τα δημοσιευουν δεν αλλαζει απολύτως τίποτα.
 




elimou

Member
26 Ιουνίου 2010
21
0
Αθήνα
δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει συμβεί στη ζωή κάποιου και να τον έχει κάνει τέτοιο τέρας!!! πόση ανωμαλία κουβαλάνε;;
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Πείτε με αναίσθητη, αλλά δεν την καταλαβαίνω τόση αναμπουμπούλα... Νομίζω ότι ο περισσότερος κόσμος αφορμή θέλει να ξεσπάσει και ακριβώς εκεί βασίζονται και όσοι φτιάχνουν αυτά τα γκρουπ. Κύριος σκοπός τους πιστεύω ότι είναι να ενοχλήσουν και να δημιουργήσουν ανακατωσούρα.
Αν βλέπανε μεγάλο αριθμό μελών να ποστάρουν και να δείχνουν ευαισθησία για τα κουνούπια, θα κάνανε γκρουπ "θάνατος στα κουνούπια", αν βλέπανε πλήθος ανθρώπων να συζητάνε και να ποστάρουν συχνά για τη σωτηρία των δασών, θα φτιάχνανε γκρουπ "κάψτε τα δάση" κοκ.
Δεν πιστεύω καν ότι ανάμεσά τους βρίσκονται πραγματικά πολλοί που όντως βλάπτουν τα αδέσποτα. Κι εγώ μπορώ να φτιάξω γκρουπ με τίτλο "μου αρέσει να πλέκω τα μαλλιά μου κοτσίδες ενώ πέφτω με αλεξίπτωτο από τα 10.000 πόδια", δεν σημαίνει ότι το κάνω κιόλας!
Πιτσιρίκια είναι που τους αρέσει να ασχολούνται μαζί τους, να προκαλούν και να εξαγριώνουν τον κόσμο.

Ok, δεν λέω... Είναι λάθος να υπάρχει τέτοιο γκρουπ. Κάνε το report σου και τελείωσε. Παρακολουθώ 2 μέρες τώρα μια παράνοια...
Σήμερα το πρωί, πριν κλείσει το πρώτο γκρουπ είδα γύρω στα 900 σχόλια. Το βράδυ διάβασα ότι λίγο πριν κλείσει είχαν φτάσει τα 1.900!
Για να μην πω για τα άπειρα μηνύματα και κοινοποιήσεις σχετικά με το θέμα. Εμένα για σπατάλη ενέργειας μου κάνει όλο αυτό.
Για επιτυχία του σκοπού των δημιουργών του γκρουπ στην τελική! Έχουν ανοίξει και 2-3 γκρουπ του στυλ "θάνατος στους δημιουργούς του θάνατος στα αδέσποτα"...
Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα?

Ταυτόχρονα "τρέχουν" 10άδες εκκλήσεις για βοήθεια και φιλοξενία για τα άπειρα κουτάβια που βρίσκονται πεταμένα σε κάθε γωνιά της Ελλάδας που περνάνε στα ψιλά γράμματα. Οχι από τις φιλοζωικές και τους ενεργούς εθελοντές, αλλά από την πλειοψηφία του κόσμου που καθόταν και απαντούσε στα πιτσιρίκια του επίμαχου γκρουπ.

Για να μην μιλήσω και για το επίπεδο των απαντήσεων... Μέχρι και φωτογραφίες ανθρώπινων πτωμάτων είδα ποσταρισμένες στον τοίχο του γκρουπ, για "εκδίκηση" υποτίθεται...

Μόνο εγώ σκέφτομαι "έλεος πια!"? :confused: :-|
 
Last edited:


zil

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2009
109
0
Ο κοσμος δεν αλλαζει.Ετσι ηταν ειναι και θα ειναι.Ανωμαλια,κακια,παραξενια υπηρχε και θα υπαρχει.100 ατομα δεν αλλαζουν τον κοσμο.
Δυστυχως ετσι ειναι.Εγω προσπαθω παντα,εχω φτασει σε απιστευα σημεια,σε ακραιες καταστασεις για να πεισω καποιους οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι,αλλα τιποτα.Εχω αρχισει και βαριεμαι πια αυτη την κατασταση.Οταν ο αλλος δεν εχει ζωο ετσι πολυ απλα δεν υπολογιζει κανενα απο αυτα.Δεν ξερω πως τα βλεπουν,ειναι ομως να το εχεις μεσα σου.Σημερα πρωι πρωι καναμε βολτα στη παραλια και περνοντας μπροστα απο ενα εργοστασιο,απλα τα σκυλια μου επειδη ηταν ανοιχτη η εισοδο μπηκαν λιγακι μεσα.Το λαθος μου ηταν οτι τα ειχα ελεθερα.Τα αφηνω σπανια,αν και εκπειδευμενα δεν τα λυνω.Λοιπον το τι εγινε δε μπορουσα να φανταστω οτι θα γινοταν ουτε στα ονειρα μου.Βγηκαν 4 ανθρωποι ας πουμε οτι λεγονται ανθρωποι και αν θελετε το πιστευετε,στην κυριολεξια μας πηραν με τις πετρες...Γιατι?επειδη απλα περασαν τα σκυλια μεσα στο εργοστασιο ουτε 2 με 3 μετρα δεν πατησαν μεσα...Ο ενας ειδικα κοντεψε να τα κλωτσησει κιολας.Βομβα ετοιμη να σκασει εγινα αλλα βαλαμε την ουρα στα σκελια και οι τρεις και φυγαμε.Το τι ακουσαμε απο αυτους δε λεγεται.Μακρια μη ξαναπατησετε στη παραλια κτλ.
Ακομα να ηρεμησω σπιτι τωρα.Δε πειραζει εμενα θα μου περασει σιγα σιγα αυτο αλλα το θεμα ειναι αλλο.Γιατι τοση κακια πια?
Συγνωμη για το ξεσπασμα αλλα το χρειαζομουν.
Απο αυριο αλλου τα κουβαδακια μας...
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Πείτε με αναίσθητη, αλλά δεν την καταλαβαίνω τόση αναμπουμπούλα... Νομίζω ότι ο περισσότερος κόσμος αφορμή θέλει να ξεσπάσει και ακριβώς εκεί βασίζονται και όσοι φτιάχνουν αυτά τα γκρουπ. Κύριος σκοπός τους πιστεύω ότι είναι να ενοχλήσουν και να δημιουργήσουν ανακατωσούρα.
Αν βλέπανε μεγάλο αριθμό μελών να ποστάρουν και να δείχνουν ευαισθησία για τα κουνούπια, θα κάνανε γκρουπ "θάνατος στα κουνούπια", αν βλέπανε πλήθος ανθρώπων να συζητάνε και να ποστάρουν συχνά για τη σωτηρία των δασών, θα φτιάχνανε γκρουπ "κάψτε τα δάση" κοκ.
Δεν πιστεύω καν ότι ανάμεσά τους βρίσκονται πραγματικά πολλοί που όντως βλάπτουν τα αδέσποτα. Κι εγώ μπορώ να φτιάξω γκρουπ με τίτλο "μου αρέσει να πλέκω τα μαλλιά μου κοτσίδες ενώ πέφτω με αλεξίπτωτο από τα 10.000 πόδια", δεν σημαίνει ότι το κάνω κιόλας!
Πιτσιρίκια είναι που τους αρέσει να ασχολούνται μαζί τους, να προκαλούν και να εξαγριώνουν τον κόσμο.

Ok, δεν λέω... Είναι λάθος να υπάρχει τέτοιο γκρουπ. Κάνε το report σου και τελείωσε. Παρακολουθώ 2 μέρες τώρα μια παράνοια...
Σήμερα το πρωί, πριν κλείσει το πρώτο γκρουπ είδα γύρω στα 900 σχόλια. Το βράδυ διάβασα ότι λίγο πριν κλείσει είχαν φτάσει τα 1.900!
Για να μην πω για τα άπειρα μηνύματα και κοινοποιήσεις σχετικά με το θέμα. Εμένα για σπατάλη ενέργειας μου κάνει όλο αυτό.
Για επιτυχία του σκοπού των δημιουργών του γκρουπ στην τελική! Έχουν ανοίξει και 2-3 γκρουπ του στυλ "θάνατος στους δημιουργούς του θάνατος στα αδέσποτα"...
Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα?

Ταυτόχρονα "τρέχουν" 10άδες εκκλήσεις για βοήθεια και φιλοξενία για τα άπειρα κουτάβια που βρίσκονται πεταμένα σε κάθε γωνιά της Ελλάδας που περνάνε στα ψιλά γράμματα. Οχι από τις φιλοζωικές και τους ενεργούς εθελοντές, αλλά από την πλειοψηφία του κόσμου που καθόταν και απαντούσε στα πιτσιρίκια του επίμαχου γκρουπ.

Για να μην μιλήσω και για το επίπεδο των απαντήσεων... Μέχρι και φωτογραφίες ανθρώπινων πτωμάτων είδα ποσταρισμένες στον τοίχο του γκρουπ, για "εκδίκηση" υποτίθεται...

Μόνο εγώ σκέφτομαι "έλεος πια!"? :confused: :-|
(κι εγώ το ίδιο νομιζα μεχρι που είδα το post σου :D)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δυστυχώς φίλε μου zil όπως είπες το λάθος ήταν ότι τα είχες λυμένα.....
Κι εμένα αν έμπαιναν σκυλιά στην αυλή μου θα τα έδιωχνα....σίγουρα δεν θα προσπαθούσα να τα κλοτσήσω, σκοτώσω ή δεν ξέρω τι άλλο για αυτό, αλλά κι εγώ θα τα έδιωχνα!

Παλαβοί υπάρχουν πολλοί και παντού.....όσο μπορούμε ας μην τους δίνουμε κι εμείς τροφή!
Γιατί όπως λένε για τους ηλίθιους δεν πρέπει να τα βάζουμε μαζί τους.....μας κατεβάζουν στο επίπεδό τους και γνωρίζουν καλύτερα τα κατατόπια εκεί πέρα...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Hello guys...
Η σελίδα σβήστηκε χθες...στις 15.00...δεν έχει γίνει καμία σύλληψη...γιατί το Facebook προστατεύει την ανωνυμία...
Χθες πριν βγω στο ραδιόφωνο μίλησα με την ΠΦΟ και μου είπαν τα εξής...
Καταρχήν υπάρχει πιθανότητα το gorup να ήταν φάρσα, να έγινε για πλάκα η να έγινε για να δυσφημήσουν τους δύο ανθρώπους που φέρονται να είναι οι δημιουργοί...μάλιστα ο ένας είναι και γιος αντιδημάρχου...στη Βόρεια Ελλάδα. Κανονικά οι δύο αυτοί άνθρωποι έπρεπε να βγούνε να διαψεύσουν τη σχέση τους με το group..δεν το είχαν κάνει μέχρι χθες..

Αν δεν είναι πλάκα....μόνο η διαχείρισή του Facebook μπορεί να κατεβάσει το group...
Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ενημερώθηκε αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν είναι τοπ στη λίστα με τις προτεραιότητές τους...ακόμα και αν αυτό που προτρέπει το group είναι κάτι παράνομο.

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι τέτοια group απλά μας κάνουν ακόμα περισσότερο ρεζίλι. Ήδη έχουμε τη πρωτιά στις κακοποιήσεις ζώων στην Ευρώπη...
 


zil

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2009
109
0
Γι'αυτο το λογο δεν το συνεχισα,γιατι ημουν λαθος Φοιβο.Παντως η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεχτη οπως και να εχει.
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Hello guys...
Η σελίδα σβήστηκε χθες...στις 15.00...δεν έχει γίνει καμία σύλληψη...γιατί το Facebook προστατεύει την ανωνυμία...
Χθες πριν βγω στο ραδιόφωνο μίλησα με την ΠΦΟ και μου είπαν τα εξής...
Καταρχήν υπάρχει πιθανότητα το gorup να ήταν φάρσα, να έγινε για πλάκα η να έγινε για να δυσφημήσουν τους δύο ανθρώπους που φέρονται να είναι οι δημιουργοί...μάλιστα ο ένας είναι και γιος αντιδημάρχου...στη Βόρεια Ελλάδα. Κανονικά οι δύο αυτοί άνθρωποι έπρεπε να βγούνε να διαψεύσουν τη σχέση τους με το group..δεν το είχαν κάνει μέχρι χθες..

Αν δεν είναι πλάκα....μόνο η διαχείρισή του Facebook μπορεί να κατεβάσει το group...
Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ενημερώθηκε αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν είναι τοπ στη λίστα με τις προτεραιότητές τους...ακόμα και αν αυτό που προτρέπει το group είναι κάτι παράνομο.

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι τέτοια group απλά μας κάνουν ακόμα περισσότερο ρεζίλι. Ήδη έχουμε τη πρωτιά στις κακοποιήσεις ζώων στην Ευρώπη...
http://www.apogevmatini.gr/?p=88261
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ναι, αγαπητέ μου...αυτό που έβαλες είναι οι εξελίξεις....εγώ αυτά που έγραψα ήταν από τη Κυριακή το μεσημέρι που ήμουν στο ΣΚΑΙ και παρακολουθούσα το θέμα για να μιλήσω στον αέρα...
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
Ναι, ειπα εγω το αντιθετο; Απλα σε ενημερωσα, γιατι και εγω αυτης της αποψης ημουν. Οτι δεν θα γινει τιποτα..
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Και όμως τελικά έγινε...
Τους πιάσανε και μάλιστα ο 16χρονος είναι όντως γιος αντιδήμαρχου....
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Και όμως τελικά έγινε...
Τους πιάσανε και μάλιστα ο 16χρονος είναι όντως γιος αντιδήμαρχου....
Θα ήταν καλά αν μαθαίναμε τι τους ...έκαναν.
Θα μας ενημερώσεις, Κατερίνα?
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Τους πιάσανε και μάλιστα ο 16χρονος είναι όντως γιος αντιδήμαρχου....
πάλι αντιδήμαρχος στη μέση ?


τι διάολο?
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Αν το ανοίξω, θα πω πολλά, θα γίνω κακιά και δεν το θέλω. Και το ότι είναι γιος αντιδημάρχου δε λέει κάτι ... οι μέρες τους μετρημένες είναι ... αν ξαναβγούν, τί να πω, οι κάτοικοι εδώ θα έχουν αυτούς που τους αξίζουν.

Αν και εδώ που τα λέμε, δεν έχουμε θέμα με φόλες στην περιοχή, οπότε θα συμφωνήσω ότι περισσότερο το κάνανε για να προκαλέσουν ντόρο, παρά για να κάνουν κακό στ'αδέσποτα. Ίσα ίσα που τ'αδέσποτά μας είναι από τα ήσυχα και δεν προκαλούν προβλήματα και τα προσέχουν και οι μαγαζάτορες και οι κάτοικοι (τα καλά να λέγονται).