rott vs dob






asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Να είσαι σίγουρος ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτοί που κάνουν εκτροφή και δεν έρχονται ΟΥΤΕ σε εκθέσεις μορφολογίας ... και είναι ΠΟΛΛΟΙ ... ;)
Δεν πηγαίνουν καθόλου η δεν πάνε σε κάποιες συγκεκριμένες ???
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Noμιζω οτι εννοει οτι δεν πανε καθολου.
Θα μπορουσες να τους πεις ΒΥΒ με επωνυμια.
Και οι 2 φυλες εχουν και τετοιες περιπτωσεις.
 
Last edited:




alimousios

Member
28 Οκτωβρίου 2009
24
0
Άλιμος
www.labrys.gr
Αν γυρίσω ~25 χρόνια πίσω, στα εφηβικά χρόνια μου, στη περιοχή μου θυμάμαι ότι Dobermann υπήρχαν αρκετά και δεν θυμάμαι καθόλου Rottweiler. Σήμερα (στην ίδια περιοχή μένω ακόμη) δεν βλέπω Dobermann ενώ τα Rottweiler είναι αρκετά.

Τελικά είναι θέμα "μόδας" ή της "φήμης" περί δύσκολων/άγριων σκυλιών ή λόγων υγείας ή συμβαίνει μόνο στη περιοχή μου (Άλιμος), γιατί έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν και αρκετοί εκτροφείς πλέον αλλά και διατίθενται και περισσότερα σκυλιά από το παρελθόν.
 


THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Έχω μιλήσει με εκτροφέα doberman ο οποίος έκανε λόγο για φυλή ευαίσθητωνα (σε συναίσθημα) σκύλων που πρέπει να μεγαλώνει στον ιδιο χώρο με την υπόλοιπη οικογένεια.Σε περίπτωση που θες να "φανείς" (κοινώς να είσαι επιδειξίας) μέσω του doberman την έβαψες,σε έχει ξεφτυλίσει οταν το πάρει χαμπάρι!
 












ΠΙΠΟ

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2009
59
0
Αθηνα-Ιταλια
συγνωμη που επαμβαινω δεν ξερω απο σκυλια.θα μιλησω με βαση του αδερφου μου.παντα ειχε ντοπερμαν κ πριν λιγους μηνεσ πηρε αλλα 2.δεν βαζει κανενα αλλο σκυλι πανω απο αυτη τη φιλη.το προηγουμνο που ειχε ηταν αριστα σκυλια.κ τα θεωει τα καλυτερα.εχει τρελα με τα ντοπερμαν .παει ο ιδιος κ τα παιρνει απο εκτροφειο στη γερμανια.κ η φημη οτι τρελαινονται.αιναι αναληθης.μονο στην ελλαδα πιστευουμε κατι τετοιο.
 


THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Aπ' ότι κατάλαβα τα ξέρετε όλα,μα όλα και δεν δέχεστε καμια άλλη γνώμη.Μάλιστα γνώμη ειδικού που ασχολείται τα τελευταία 15 χρόνια ΜΟΝΟ μ' αυτη τη φυλή.Εκτός ανα δεν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω,μάλλον οι περισσότεροι παίρνετε rott ή dob για να σας προσέξουν οταν τα βγάζετε βόλτα!
Υ.Γ:Δεν τους βάζω όλους στο ιδιο καζάνι
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
,μάλλον οι περισσότεροι παίρνετε rott ή dob για να σας προσέξουν οταν τα βγάζετε βόλτα!
ναι!και κυκλοφορουν και με καπαρντινες!
χωστα, χωστα μπας και συμμαζευτουν λιγο!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
A.Εκτός ανα δεν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω,μάλλον οι περισσότεροι παίρνετε rott ή dob για να σας προσέξουν οταν τα βγάζετε βόλτα!
Υ.Γ:Δεν τους βάζω όλους στο ιδιο καζάνι
μπα ειμαστε τοσο νουμερα που μας προσεχουν και χωρις σκυλια
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS


Ετσι ειναι δυστυχως τα πραγματα για τους κατοχους των εν λόγω φυλών! :paja1::paja1::paja1:


Sorry, δεν άντεξα! :D
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95