Rottweiler με μπλε μάτια!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Δεν πιστεύω στα "κοπι πεηστ" τόσο. Η κάθε περίπτωση είναι λίγο διαφορετική.
Σιγά τον χρόνο που μου παίρνει.
Ο κάθε άνθρωπος αξίζει να διαβάσω καλά το θέμα του (όλο) και να απαντήσω συγκεκριμένα και με σεβασμό.
Αλλιώς, προτιμώ να μην απαντήσω καθόλου.

Συμφωνείς Giorgio0 ;;

Δεν έχεις να πεις τίποτα για όσα σου έγραψα ;
 
Last edited:




manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
To εχω ξαναγραψει πιο παλια:
Το ιντερνετ ειναι σπουδαια πηγη πληροφορησης και παραπληροφορησης καμια φορα.
Ομως ποσοι πιστευετε οτι διαβαζουν αυτα τα αρθρα πριν παρουν σκυλο? Πολυ λιγοι. Οι πιο πολλοι ψαχνουν για ενα ΦΘΗΝΟ κουταβι. Ξερεις τι παζαρι εχω φαει στην αγγελια που εχω για κουταβια; Τα θελουν για το πολυ 300€! Μου λενε πως σε αλλες αγγελιες τα εχουν 150€ και τα πετσοπ 550 + 100 το pedigree! Οταν τους λεω για pedigree του KOE μου λενε οτι δεν το θελουν και μηπως γινεται να μην τους το δωσω και να κανω εκπτωση! Ενας ειπε πως βρηκε ενα κουταβι που ο μπαμπας του (ροτβαιλερ) ειναι 95 κιλα! Μα διασταυρωση με μαμουθ θελουν;
Το κακο ειναι οτι πολλοι απο αυτους με βρισκουν μεσω ιντερνετ και με παιρνουν τηλεφωνο! Δηλαδη αυτο το ρημαδι το ιντερνετ το ανοιγουν μονο για να δουν τις αγγελιες και το facebook? Για πληροφορηση τιποτα?
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
συνήθως ψάχνουν για πληροφορίες όταν αρχίσουν τα προβλήματα ...

πριν απο αυτό το πιο σημαντικό είναι το Πόσο? - τίποτα άλλο.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Να σας εξομολογηθώ πώς σκεφτόμουν πριν 5 χρόνια: ακούς παντού πως τα σκυλιά ράτσας έχουν κληρονομικές ασθένειες αλλά δεν σου κόβει πως οι πιθανότητες να αποκτήσεις υγιή σκύλο μπορούν να αυξηθούν. Λες - ζωντανό πλάσμα είναι, μπορεί να τύχει να γεννηθεί άρρωστο. Μπορεί να μου τύχει άρρωστο σκυλί. Μπορεί να μου τύχει υγιές σκυλί... Τυχερή ήμουν πάντως που τα σκυλιά δεν τα πουλάνε εδώ σε πετ σοπ... γιατί ο Κούκης τώρα θα ήταν από εκεί. Επίσης το μόνο που ήξερα ήταν πως θέλω σκύλο με χαρτιά. Δεν είχα ιδέα τί σκυλιά είναι στο χαρτί αλλά ήταν κάποια εγγύηση πως είναι καθαρόαιμο. Να, τόσο μου έκοβε! :)

Είχα και dial-up τότε...
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Ναι δυστυχως δεν ξερουν καν τι ειναι το χαρτι.
Μια κυρια που ειδε την αγγελια στο ιντερνετ, οταν της ειπα οτι εχουν pedigree τα κουταβια,μου ειπε οτι δεν της προσφερει τιποτα αυτο και πως και ο κουμπαρος της ειχε παρει boxer με pedigree αλλα επαθε καρκινο στα 7 του. Βεβαια το pedigree ηταν απο πετ-σοπ αλλα γι αυτη οπως και για το 90% του κοσμου, ολα τα pedigree εχουν την ιδια αξια και μαλιστα για μερικους, το εισαγωγης ειναι ακομα καλυτερο και καμαρωνουν που εχουν σκυλο απο Ουγγαρια!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
λές για κληρονομικά και διαβάζεις απάντηση "αυτά είναι τυχερά και όσο δεν τα σκέφτεσαι δεν έρχονται.........."
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Μπραβο. Αρα πρεπει να παρω σκυλο μετα απο ταμα στη Μεγαλοχαρη;
Μια κυρια μου ειπε οτι ο γιος της βρηκε Ροττ απο ιδιωτη 75€ Πηγε και το πηρε, και μετα παρατηρησαν οτι εχει ασπρες τριχες στο στηθος. Βεβαια και ολο το παρουσιαστικο του κουταβιου ηταν ασχημο. Της ειπα οτι ειναι ημιαιμο και ειπε πως δεν ειναι γιατι ειδαν τη μαμα του σκυλου! Οταν τη ρωτησα αν ειδαν το μπαμπα ειπε οχι αλλα τη διαβεβαιωσαν πως ειναι ενας σκυλαρος "νά" με το συμπαθειο, που ειναι και πολυ καλος φυλακας!
Το μονο που της ειπα ηταν να το παει σε γιατρο μηπως ειναι και αρρωστο και αν ειναι οκ να το στειρωσει.
Κριμα τοση αγνοια στην εποχη της πληροφορησης.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
το οτι βρισκομαστε στην εποχη της πληροφορησης δεν λεει τιποτα φιλε.η πληροφορια ειναι για τους λιγους,η πληροφορια για τους πολλους δεν ειναι διασταυρωμενη,ειναι "φτιαγμενη",κομενη κ ραμενη για τους πολλους.για ποια εποχη της πληροφοριας μιλαμε οταν ακομη πεθαινει κοσμος απο aids,απο φτωχια κτλ?που ειναι η εποχη της πληροφοριας,οταν ο αριθμος των αναλφαβητων βαραει κοκκινα στην ελλαδα κ γενικα στον κοσμο?στην ελλαδα ,ειναι γυρο στους 500.000....

οσο για την ενημερωση για τα ζωα????απο που θα μαθει η γιαγια μου οτι δεν πρεπει να παρει σκυλο απο τον γειτονα?απο την τηλεοραση?απο που θα μαθει το παιδακι που ο μπαμπας του ειναι ανεργος κ δεν μπορει να πληρωσει το ιντερνετ,για το παπι μιλ?δεν υπαρχει εποχη της πληροφοριας στην πραγματικοτητα παιδια...σκιες βλεπουμε μοναχα.
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
το οτι βρισκομαστε στην εποχη της πληροφορησης δεν λεει τιποτα φιλε.η πληροφορια ειναι για τους λιγους,η πληροφορια για τους πολλους δεν ειναι διασταυρωμενη,ειναι "φτιαγμενη",κομενη κ ραμενη για τους πολλους.για ποια εποχη της πληροφοριας μιλαμε οταν ακομη πεθαινει κοσμος απο aids,απο φτωχια κτλ?που ειναι η εποχη της πληροφοριας,οταν ο αριθμος των αναλφαβητων βαραει κοκκινα στην ελλαδα κ γενικα στον κοσμο?στην ελλαδα ,ειναι γυρο στους 500.000....

οσο για την ενημερωση για τα ζωα????απο που θα μαθει η γιαγια μου οτι δεν πρεπει να παρει σκυλο απο τον γειτονα?απο την τηλεοραση?απο που θα μαθει το παιδακι που ο μπαμπας του ειναι ανεργος κ δεν μπορει να πληρωσει το ιντερνετ,για το παπι μιλ?δεν υπαρχει εποχη της πληροφοριας στην πραγματικοτητα παιδια...σκιες βλεπουμε μοναχα.
Βρε Λαυρέντη έτσι όπως τα λες δεν πρόκειται να πάρει κανείς από αυτούς και σκύλο!

Όλα τα 'χε η Μαριωρη...

Υ.Γ.: Έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα μας!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Μπραβο. Αρα πρεπει να παρω σκυλο μετα απο ταμα στη Μεγαλοχαρη;
Μια κυρια μου ειπε οτι ο γιος της βρηκε Ροττ απο ιδιωτη 75€ Πηγε και το πηρε, και μετα παρατηρησαν οτι εχει ασπρες τριχες στο στηθος. Βεβαια και ολο το παρουσιαστικο του κουταβιου ηταν ασχημο. Της ειπα οτι ειναι ημιαιμο και ειπε πως δεν ειναι γιατι ειδαν τη μαμα του σκυλου! Οταν τη ρωτησα αν ειδαν το μπαμπα ειπε οχι αλλα τη διαβεβαιωσαν πως ειναι ενας σκυλαρος "νά" με το συμπαθειο, που ειναι και πολυ καλος φυλακας!
Το μονο που της ειπα ηταν να το παει σε γιατρο μηπως ειναι και αρρωστο και αν ειναι οκ να το στειρωσει.
Κριμα τοση αγνοια στην εποχη της πληροφορησης.
γουάου
βασιλικό ροτβάιλερ!!!!75 ευρώ
/να
μετα συγχωρήσεως
και δεν μπήκαν να διαβάσουν τίποτα σε μιά σελίδα περι ροτβάιλερ..........ότι ας πούμε,έστω, το άσπρο δεν προβλέπεται

αν και έχω ακούσει για ονομαστά ζευγαρώματα που είχαν και άσπρο σε κουτάβια-γονίδιο είναι...τυχαίνει
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Μα το παλαβο της ιστοριας ειναι πως αν και με βρηκε μεσω ιντερνετ (η μαμα και οχι ο γιος), δεν εκατσε να ψαξει τι ειναι αυτο που ζηταει! Το ακομα πιο παραξενο ειναι πως το "μη επιθυμητο" για τις ασπρες τριχες το ειδε σε ενα βιβλιο που πηρε ΑΦΟΥ ειχε αγορασει το κουταβι!
Αρα φιλοι kokoni και lawrence-gr τι να το κανεις οταν ναι μεν εχεις ιντερνετ, ναι μεν δεν εισαι αναλφαβητος, αλλα δεν εχεις το μυαλο να χρησιμοποιησεις τα εργαλεια που εχεις για να ξεστραβωθεις! Το πιο λυπηρο μαλιστα ειναι πως ο γιος ειναι πρωτοετης φοιτητης αν καταλαβα καλα, αλλα η μαμα του το εψαξε και καταλαβε πως "ψωνισανε απο σβερκο" οπως λενε και στο χωριο μου. Ο γιος απλα πιστευε πως πηρε το κουταβι του "ευκαιρια" σε προσφορα.
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
γουάου
βασιλικό ροτβάιλερ!!!!75 ευρώ
Υπαρχει και καλυτερο απο το Βασιλικο!
Εχω δει και "Αυτοκρατορικο" σε αγγελια αλλα δε θυμαμαι σε ποιο site ρε γμτ! Πρεπει να ειναι σε αυτη που λεει πως ο μπαμπας ειναι 95 κιλα!
Αυτο ριχνει στα αυτια στα βασιλικα και τις αλλες μπακατελες!
Περιμενω ομως να δω κανενα "διαπανγαλαξιακο" για να ψωνισω...
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
ps: Λαθος μου, η αγγελια με το "βασιλικο" ειχε τον μπαμπα 95 κιλα και τα κουταβια 2 μηνων 15 κιλα. Το αυτοκρατορικο σε καποια επαρχιακη εφημεριδα ή site το ειδα.
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Χαχαχαχαχα, τα καλυτερα προϊοντα σε απιστευτες τιμες! ΑΒ και του πουλιου το γαλα!
Και οι πιο ''ξυπνιοι'' πελατες ειναι αυτοι που αγοραζουν τζαμπα απο το σουπερ μαρκετ...
Και μετα ''ξυπνανε'''...:rolleyes:
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
Δεν πιστεύω στα "κοπι πεηστ" τόσο. Η κάθε περίπτωση είναι λίγο διαφορετική.
Σιγά τον χρόνο που μου παίρνει.
Ο κάθε άνθρωπος αξίζει να διαβάσω καλά το θέμα του (όλο) και να απαντήσω συγκεκριμένα και με σεβασμό.
Αλλιώς, προτιμώ να μην απαντήσω καθόλου.

Συμφωνείς Giorgio0 ;;

Δεν έχεις να πεις τίποτα για όσα σου έγραψα ;

καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!

φιλε μου εχω να πω πολλα αλλα οχι σε εσενα αλλα σε αυτον τον "βλακα" που μου πουλισε το σκυλι και τον θεορουσα για φιλο.
 
Last edited:


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
φιλος σου ειναι παλι αγαπητε.η αγνοια δεν ειναι ποινικο αδικημα,ουτε αιτια να τα τσουγκρησετε.τοσο ηξερε ,τοσο εκανε κ το παιδι.ενημερωσε τον οσο πιο ηρεμα κ οσο πιο εμπεριστατωμενα μπορεις.
 


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Σωστος ο Laurence-gr.
Αν δεν το εκανε επιτηδες αλλα απο αγνοια, αρκει να του δωσεις να καταλαβει το σωστο ωστε να μην το ξανακανει ενημερωνοντας τον.
Το κακο ειναι πως δυσκολα αλλαζεις μυαλα σε καποιον που βαζει τη σκυλα του να γεννησει για να βγαλει τα εξοδα του φαγητου της!
 
Last edited:


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf