Royal Canin Maxi Junior 32!


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Παιδιά καλησπέρα σε όλους!!

Εδώ και δύο μήνες περίπου αποφάσισα να αλλάξω την ξηρά τροφή σε Royal Canin Maxi Junior 32 για τον λόγο οτι με την προηγούμενη δεν ήμουν και ιδιαίτερα ευχαριστημένος τελικά!
Το κακό είναι πως και με αυτή την τροφή πάλι δεν έμεινα ευχαριστημένος :(
Απο ενέργεια άλλο τίποτα δεν αντιλέγω,τα κακά επίσης καλο σχηματισμένα,η αναπνοή της μία χαρά αλλά αφήνει πάρα πολύ τρίχα,τα ρούχα μας γεμίζουν όταν μας ακουμπά,όσο για τους καναπέδες ας μην το συζητήσω:eek:!Σκέφτηκα πως είναι λογικό απο την μία να έχει απώλεια τρίχας,σκύλος είναι,αλλά κάτι μου λέει πως δεν είναι και τόσο φυσιολογικό τελικά!Μετά υπέθεσα πως ενδέχεται ο σκύλος να στρεσάρεται με κάτι,αλλά από οτι βλέπω είναι στον κόσμο της,μέσα στην καλή & τρελή χαρά!
Από υγεία είναι μία εντάξει,φαίνεται άλλωστε και απο την ενεργεια για παιγνίδι και ζαβολιές :rolleyes:
Δεν μπορώ να βρώ τροφή που να της ταιριάζει τί πράγμα είναι και αυτό :confused::confused:
Και η συχνή αλλαγή τροφής δεν μου αρέσει ειδικά τώρα που είναι στην ανάπτυξη :mad:
Τώρα σκέφτομαι να αλλάξω για άλλη μία φορά την τροφή της με την Artemis Maximal Dog μόλις καταναλώσει την προηγούμενη!
Υπάρχει κανείς που να αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα ή μόνο εγώ τα τραβάω αυτά:confused::confused:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Άγγελε αν υπολογίσω ότι είναι φυλή που μαδάει και αν υπολογίσω ότι είναι τώρα στην ανάπτυξη και στην αλλαγή τριχώματος από puppy σε κανονικό το οποίο θα πάρει καιρό διότι πλησιάζουμε καλοκαίρι και δεν φτάνει που αλλάζει τρίχωμα λόγω ηλικίας θα έχει και την ζέστη να της ρίχνει το τρίχωμα, υπάρχουν 2 τεινά!

Ή εσύ είσαι υπερβολικός ή η μικρή μαδάει όντως πολύ!Χαχα!

Καλό Σεπτέμβρη δηλαδή!Από τότε θα αρχίζει να σταματάει και θα έχει αντικατασταθεί η γούνα της!

Μέχρι τότε λίγο παραπάνω υπομονή και μην βλέπεις ρε συ τις τριχόμπαλες που σχηματίζονται κάτω από καρέκλες ή στις γωνίες, ούτε στους καναπέδες, ούτε στα ρούχα σας!:D
Τι είσαι εσύ βρε παιδάκι μου, τς τς τς!
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Λες να είναι η αλλαγή της "puppy γούνας" ;
Πάντως πολύ εντάξει δεν το λές σίγουρα,έχω δεί και χειρότερα :)
Καλά εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις τρίχες,ούτε που τις προσέχω :D:D,αλλά δεν ζω και μόνος οπότε καταλαβαίνεις!! :p
Ευτυχώς σε λίγο καιρό αλλάζω σπίτι και πόλη βασικά,οπότε δεν θα αντιμετωπίζω τα κλασσικά "πω πω τρίχες"
Τότε θα έχω άλλα :p
 


georgep

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2010
85
0
Αγγελε καλως ηρθες στο κλαμπ φιλε !!Λαμπραντορ σημαινει τριχες παντου ,εμεις μαζευουμε ενα φαρασι τη μερα.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Πότε άλλαξες τροφή; Θέλει χρόνο για να δείξει πάντως! Επίσης αν είναι η περίοδος που μαδάει, ό,τι τροφή και να δώσεις θα μαδάει! Δώσε της λίγο χρόνο! (την Royal Canin Labrador Junior την σκέφτηκες; Είναι καλύτερη πιστεύω)
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Είναι άνοιξη, όλα τα σκυλιά μαδάνε. Αυτός δεν είναι λόγος για να αλλάζεις τροφές.
Τη βουρτσίζεις τακτικά;
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
@Georgep ναι άρχισα να υποψιάζομαι πως θα έχω τρίχες παντού,ευτυχώς εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα ;)

@George K Ναι το τακτικό βούρτσισμα βοηθά αρκετά,το παρατήρησα!

@Berna την Royal Canin Labrador Junior την σκέφτηκα και εγώ,για μία καλύτερα λύση αλλά απο οτι είδα ξεφεύγουμε κάπως με την τιμή!
 






georgep

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2010
85
0
Αυτα που σου δινει ενα λαμπραντορ(και τα περισσοτερα σκυλια) φιλε δεν συγκρινονται με τις τριχες που χανει!
@Georgep ναι άρχισα να υποψιάζομαι πως θα έχω τρίχες παντού,ευτυχώς εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα ;)

@George K Ναι το τακτικό βούρτσισμα βοηθά αρκετά,το παρατήρησα!

@Berna την Royal Canin Labrador Junior την σκέφτηκα και εγώ,για μία καλύτερα λύση αλλά απο οτι είδα ξεφεύγουμε κάπως με την τιμή!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU