S.O.S. Χριστουγεννιάτικα!!!


kostisvl

Member
25 Δεκεμβρίου 2009
13
0
Ιωάννινα-Μυτιλήνη
Καλησπέρα παιδιά,Καλά Χριστούγεννα(όχι τόσο καλά για μένα και το σκυλάκι μου) και καλές γιορτές!Είμαι ο Κώστας που είχα γράψει και παλιότερα για τον Ελληνικό Ποιμενικό κ.τλ.Έκανα καινούργιο λογαριασμό γιατί δε μπορούσα να συνδεθώ με το παλιό ζητώ χίλι συγγνώμη,επίσης η απουσία μου είναι αισθητή λόγω χρόνου(σπουδές).Στο θέμα μας,έχω ένα καννισάκι 15 ετών και σήμερα απο το πρωί κουτσαίνει απο το πίσω αριστερό του πόδι και δυσκολεύεται να το πατήσει όταν τη πλησιάζω με γλείφει και κλαίει είμια πολυ στενοχωρημένος.Μήπως είνια αρθρίτιδα???Μέχρι τώρα δεν είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα εκτός απο μία ήπια μορφή καταράκτη,Αλλά και πάλι τόσο αποτόμα να εκδηλβθεί η αρθρίτιδα???Παίρνω τηλέφωνο το κτηνίατρο μου και δε το βρίσκω πουθενά,θέλω τη βοήθεια σας (συγγνώμη που τι ζητάω έτσι,μιας και έχω παραμελήσει το φόρουμ),θα επιχειρήσω να τον πάρω και αύριο τηλέφωνο.Ευχαριστω και συγγνώμη για το μεγάολ μήνυμα!
Φιλικά,
Κώστας
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αν μένεις Αττική και είσαι τόσο ανήσυχος γιατί δεν επικοινωνείς με τα νοσοκομεία?
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
έτσι και αλλιώς μπορείς να πάρεις τηλ. πάντα έχει γιατρό που εφημερεύει που κάπως θα σε καθοδηγήσει.

περαστικά:)
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
210 6038 023-24, 210 6038 028,vetnet Νοσ.ζώων

210 6640552-555 Αττικό Νοσ.ζώων

μακάρι να είναι αχρείαστα.
 




kostisvl

Member
25 Δεκεμβρίου 2009
13
0
Ιωάννινα-Μυτιλήνη
Καλησπέρα σας!Το σκυλάκι ευτυχώς πηγαίνει καλύτερα,παίρνει κάποια αναλγητικά,τελικά οφείλετε στην οστεαρθρίτιδα αύριο θα κάνουμε περαιτέρω εξετάσεις!!!
 






elsaki

Member
2 Ιανουαρίου 2010
22
0
καλημερα φιλαρακι μου τα τηλεφωνα που εδωσες ειναι ιδιωτικα νοσοκομεια.κανενα δημοσιο ξερουμε?
 










katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Στο έιπαμε και πιό πριν. Δεν υπάρχουν Δημόσια Νοσοκομεία Ζώων...
Δεν καταλαβαινω όμως γιατι , αφού έχεις ένα σκύλο 10 χρόνια...αποφάσισες τώρα που σε χρειάζεται να γίνεις "τσιγγούνα"...
Αν ανησυχείς για την υγέια του...να δοκιμάσεις και κάποιον άλλο κτηνίατρο, αν και δεν καταλαβάινω γιατί εφόσον σου έδωσε να κανεις εξετάσεις για καλαζάρ...εσύ δεν τις έκανες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
μαλιστα.αν θες να μαθειςς υπαρχει η φιλοζωικη.
Εχεις ένα κάποιο ύφος ή μου φαίνεται; Ξέρεις λοιπόν για την φιλοζωική. Και; Τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι μπορούν να σε εξυπηρετήσουν και απλώς κάνεις γκάλοπ να δεις τι ξέρουμε; Αν ναι, γιατί ψάχνεις ακόμη για δημόσιο νοσοκομείο; Ενημέρωσέ μας κι εμάς να μάθουμε.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Παιδια -μαζι σας!

Φιλοζωικη- ας γελασουμε!!
Αν ειναι κανα καταχτυπημενο αδεσποτο- ισως να κανει κατι- αλλα οχι σε δεσποζομενο.

Επισης δεν καταλαβαινω, απο που και ως που πληρωσες 500 ευρω σε κτηνιατρο που δεν σου εβγαλε ουτε μια διαγνοση.
Μονο για εξετασεις???
Τυχαινει να δουλευω σε κτηνιατρειο και ξερω τις τιμες- εχω και ζωα και ξερω τι πληωνω στον κτηνιατρο (αλλου δουλευω- αλλου παω, αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια) καθε φορα. Εχει τυχει να κανω πριν απο κανα 2μηνο και πολυ ειδικες εξετασεις στον αρρωστο γατο μου- και δεν πληρωσα τοσα πολλα, οπος μας λες εσυ.

Η εισαι εντελος αφελης- η ο κτηνιατρος σου εντελος μ........!

Δημοσιο νοσοκομειο ζωων ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Ακομα και στην φιλοζωηκη πληρωνεις για εμβολια, επισκεψη, φαρμακα για να δει καπιος- συνηθος καν'ας ακομα ασχετος αποφοιτος που μαθαινει πανω στα ζωα αυτα-τον σκυλο σου!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μόνο παιδιά μην τα ισοπεδώσουμε όλα. Δεν κρίνω την Φιλοζωική γιατί δεν έχει τύχει να μου χρειαστεί. Μπορεί να είναι εξαιρετικοί σε αυτό που κάνουν. Είναι όμως μόνο για αδέσποτα και καλά κάνουν. Μάλιστα τώρα που πρόσεξα στο site τους ότι μπορείς να γίνεις συνδρομητής, θα είναι η πρώτη μου δουλειά αύριο πρωί. Τώρα, αν τυχόν κάνουν και κάποιες άλλες διευκολύνσεις σε ιδιώτες, τουλάχιστον δεν το διαφημίζουν και πάλι καλά κάνουν. Μου φαίνεται όμως απίθανο.
 


kostisvl

Member
25 Δεκεμβρίου 2009
13
0
Ιωάννινα-Μυτιλήνη
Elsaki μην ψάχνεις δημόσια κτηνιατρεία δεν υπάρχουν,ούτε η φιλοζωική μπορεί να σε βοηθήσει είναι μόνο για τα αδεσποτάκια...Εγώ σου προτείνω αύριο το πρωί να πάρεις το σκυλάκι σου και να πάς σε άλλο κτηνίατρο μαζί με τις εξετάσεις που έκανες.Τώρα είναι που δε πρέπει να σκεφτείς καθόλου τα χρήματα για τη ζωή του τετράποδου φίλου σου...Και γώ φοιτητής είμαι αλλά για το κοριτσάκι μου έχω δώσει πολλά χρήματα κα θα δώσω κι άλλα αν χρειαστεί παρόλο που δε μου περισσεύουν.Αν έχεις οικονομικά προβλήματα ζήτα απο κάποιους φίλους/συγγενείς.Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981