Salospir


christina287

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2011
133
0
Τα σαλοσπίρι προφανώς στα έδωσε για να μην γίνεται αντιληπτή η κούραση του σκύλου. αντιφλεγμονώδη-> δεν γίνεται φλεγμονή-> δεν πονάει το πόδι του-> συνεχίζει να τρέχει!
Όσο για τη χονδροιτίνη δεν έπρεπε να τη σταματήσεις! Εγώ που έχω βρογχοφλεγμονή της επιγονατίδας πρέπει να πέρνω τέτοια χάπια! Βέβαι είναι πολύ βαριά!!!
Το πρόβλημα ίσως να είναι βιοχημικό! Υπάρχει μία περίπτωση υπερπλασίας του μυ λόγω ενίσχυσης της μεταβολικής οδού του γαλακτικού οξέος.
Κατά την αερόβια αναπνοή η δραστηριότητα των μυών επιφέρει την παραγωγή του γαλακτικού οξέος, το οποίο είναι ο λόγος που νιώθουμε κούραση μετά από έντονη άσκηση.
Η πιθανότητα να είναι κάτι τέτοιο είναι μικρή. Δεν ξέρω πως μπορείτε να το διαπιστώσετε... ίσως με βιοχημικούς δείκτες...
Σ ευχαριστω πολυ. Αυτο θα ειναι το επομενο βημα. Να κοιταξουμε και αυτην την πιθανοτητα. Απλα ψαχνω να βρω εναν καλο κτηνιατρο στη Θεσσαλονικη για να κανουμε ολες τις απαραιτητες εξετασεις και να βρουμε τι πραγματικα εχει. Δε θελω να τον κουραζω μια στον εναν γιατρο και μια στον αλλον, ουτε να τον κανω πειραματοζωο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.037
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani