Scalibor για μεγαλοσωμους-γιγαντοσωμους σκυλους


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η εταιρεια που εχει δημιουργησει και προμηθευει το Scalibor στην αγορα, φτιαχνει το μεγαλυτερο μεχρι 65 εκ. Δηλαδη ποσο δυσκολο και ζημιογονο μπορει να ειναι, αν φτανει τα 75 με 80 εκ?
Ενας κατοχος γιγαντοσωμου σκυλου δεν νομιζω οτι τον εξυπηρετει, π.χ ενας κατοχος Αγ.Βερναρδου, Μαστιφ ή Μαστινο.

Σημερα εβαλα στον δικο μου (αφου το ειχα 2 μερες πριν, να εξαεριστει απο την συσκευασια) και ισα ισα που κουμπωνει, με αποτελεσμα να βλεπω οτι του ειναι πολυ στενο και δεν ξερω κατα ποσο τον στεναχωρει ή οχι? Αφου σκεφτομαι να κανω πατεντα και να βαλω τσοντα για να το επεκτεινω. ή μηπως θα επρεπε να παρω 2 και να τα κανω ενα?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
χαχαχ...

Νομίζω αν θυμάμαι καλά, ότι το ίδιο παράπονο είχε μια εποχή και ο Νάσος.
Και νομίζω, ότι τελικά όντως, ένωσε δύο :D
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Εμ σκυλος ειναι αυτος που εχεις?
:D:p:D:p
Παρτου ενα μεγαλο δλδ 65αρι και ενα μικρο και κουμπωσε τα και τα 2 και μετα κοψε τα ρεστα.
Παντως ειναι ενα θεμα αυτο.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Yπαρχει το Biostotix 75cm..
εμεις εχουμε "αφησει" το scalibor χρονια τωρα για ειμαστε ολο αγκαλιες και φιλια.
 






fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Yπαρχει το Biostotix 75cm..
εμεις εχουμε "αφησει" το scalibor χρονια τωρα για ειμαστε ολο αγκαλιες και φιλια.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι?
Που το βρήσκουμε αυτό απλά συμπληρώνουμε την φόρμα..γιατί εγώ δε το έχω δει κάπου!!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Συμπληρωσε τη φορμα ρωτωντας τους τα σημεια πωλησης.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει μία μελέτη (έστω της εταιρείας), που να ανέφερε τα ποσοστα κάλυψης για κάθε είδος εντόμου, που προσφέρει το προιόν κατα την διάρκεια της ζωής του;

Ή υπάρχει και εγώ δεν την βρήκα;
 


Exige

Well-Known Member
29 Μαϊου 2011
79
1
xalandri
Νατασσα με το scalibor ο Νεγκρο δεν εχει κανενα θεμα?εμενα περυσι ειχε γεμισει σπυρια οταν του το εβαλα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Νατασσα με το scalibor ο Νεγκρο δεν εχει κανενα θεμα?εμενα περυσι ειχε γεμισει σπυρια οταν του το εβαλα.
Ειναι και αυτος ενα λογος που και εμεις πηγαμε στα βιολογικα.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Και μένα το έχει πάθει στο παρελθόν αυτο και για αυτο τώρα προτού το φόρεσε το αφήνω 2-3 μέρες να αεριστει!

Δεν ήξερα για το βιολογικό αλλιώς θα το έπαιρνα, είναι και πιο μεγάλο και βιολογικό. Next time!!!


Using tapatalk app
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
το Kiltix φυτικό δεν είναι?

Ρωτάω γτ με τα περισσότερα και ο δικός μου έβγαζε σπυθοθράκια κάτω απο το σαγόνι!
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Και μεις οριακα ειμαστε/Χθες του πηρα ενα 63cm και μετρωντας το περιλαιμιο στο Φοιβο ειναι...58cm...Αρα ή θα του αλλαξω κεφαλι απο μια αλλη ρατσα πιο οικονομικη(χα!!!)ή θα ενωνω δυο scalibor μαζι...και το υπολοιπο θα το κανω δωρο σε ενα "συμφερον"μικρο σκυλακι...