shiloh shepherd


Tsakk190

Active Member
3 Μαϊου 2016
44
12
33
Θα ηθελα να μου πειτε μερικες πληροφοριες στα ελληνικα γι αυτη τη φυλη γιατι στο ιντερνετ ολα ηταν στα αγγλικα και εγω δεν ξερω πολυ καλα αγγλικα...Λοιπον αν ξερει καποιος θα ηθελα να μου πει αν κανουν για φυλαξη χωρου και σωματοφυλακη...Θα ηθελα επισης να μου πειτε για τον χαρακτηρα τους και επισης αν υπαρχει καποιο εκτροφειο Ελλαδα...Αν υπαρχει ποιο? Και αν δεν υπαρχει σε ποιες χωρες υπαρχει...Θα ηθελα ακομα να μου πειτε αν ειναι αναγνωρισμενη φυλη.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Θα κάνω την χαζή ερώτηση:
Φύλαξη χώρου για το σπίτι;
Σωματοφυλακή; γιατί;
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Δεν ειναι αναγνωρισμενη φυλη.
Ειναι πανακριβα.
Οσοι εκτρεφουν δεν εχουν ουτε γνωση ουτε κριτικη σκεψη,τα σκυλια διαφερουν και σε εμφανιση και σε χαρακτηρα και σε θεματα υγειας.
Πολλα ατομα ειναι υπερβολικα "ντροπαλα"

Υπαρχουν τοσες σταθεροποιημενες φυλες για να σε καλυψουν....ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω:rolleyes:
 






vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
@Tsakk190, εγώ σου προτείνω να κοιτάς μόνο για φυλές που τις γνωρίζεις έστω σαν όνομα. Μην ψάχνεις, καθότι άσχετος, για φυλές που είναι άγνωστες γιατί δεν θα βρεις ούτε εκτροφείο αλλά ούτε άτομα με το ίδιο σκυλί για να μπορείς να πάρεις κάποιες συμβουλές.

Το σκυλί μπορεί να είναι φίλος, σύντροφος, μέλος της οικογένειας, εργάτης, εργαλείο, αλλά ποτέ δεν πρέπει να είναι μέσο προβολής και εντυπωσιασμού.

Ποιός ξέρει τώρα το shiloh shepherd και τρέχα γύρευε...... Δες τι είδους φύλαξη θες γιατί δεν είναι όλοι οι φύλακες για όλους τους χώρους και μετά κοίτα να καταλήξεις σε κάποια δοκιμασμένη συνταγή που έχει αποδείξει έμπρακτα τις ικανότητες της. Μην αρκείσαι σε αυτά που γράφει ένα μπλόγκ ή που θα δεις σε κάποιο βίντεο στο γιου τιουμπ.
 
  • Like
Reactions: Orilis


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.660
19.891
Δες τι είδους φύλαξη θες γιατί δεν είναι όλοι οι φύλακες για όλους τους χώρους ...
Στους 10 wanna be ιδιοκτήτες σκύλου-φύλακα [που ανάθεμα κι αν ξέρουν τι είναι αυτό το πράγμα], ο μισός ξέρει πραγματικά περί τίνος πρόκειται και μπορεί να το χειριστεί αναλόγως.
Οι υπόλοιποι, αρκούνται τελικά σε σκύλο-συναγερμό. Ας το καταλάβουν τουλάχιστον μια ώρα αρχύτερα, μην ξεσηκώνουν φωτό από το internet, χωρίς λόγο.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μπα, νομίζω πως πέφτουμε όλοι έξω. Πιστεύω, πλέον, ότι το παλικάρι προσπαθεί ευγενικά να μας μάθει για όλες τις φυλές και τα κυνοειδή που δεν είναι ευρέως γνωστά. Και λέω κυνοειδή γιατί είχε βάλει και για τα coywolf τις προάλλες. Μας πετάει το νέο όνομα. Είτε το ξέρουμε, αλλά γκουγκλάρουμε για να φρεσκαρουμε τη μνήμη μας, είτε δεν το ξέρουμε και γκουγκλάρουμε να το μάθουμε
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.655
7.765
Οι υπόλοιποι, αρκούνται τελικά σε σκύλο-συναγερμό. Ας το καταλάβουν τουλάχιστον μια ώρα αρχύτερα, μην ξεσηκώνουν φωτό από το internet, χωρίς λόγο.
Εγώ πάντως μίλησα στο τλφ με τον μοναδικό άνθρωπο που είχε συνειδητοποιήσει ότι αυτό που θέλει είναι ένας σκύλος κουδουνι!!! Είχε πάρει τότε που έδινα τον Τζιμάκο και μου είπε θέλω ένα σκύλο κουδούνι για τον κήπο μου! :D
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Κοστίζει ελάχιστα.
Δεν θέλει φροντίδα.
Αυτοεξυπηρετείται.
Μπορεις και τον αφήνεις, χωρίς άγχος να γυρίσεις σπίτι.
Είναι άγρυπνος.
Μπορεί να ειδοποιήσει την Αστυνομία μόνος του.
Δεν χρειάζεται φαγητό, περιποίηση, γιατρούς.
Δεν θα στεναχωρηθείς αν σου πεθάνει.
mat_stiv gsm.jpg