Superman's Aura-malinois!


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ναι, υποθέτω ότι όντως θα είχε γίνει επανάσταση aouimbae, αλλά με τα μέλη που είναι καιρό, μπορείς να καταλάβεις πάνω κάτω αν οδηγήθηκαν σε αυτή την απόφαση από αδιαφορία ή ενδιαφέρον και ο σούπι έχει δείξει ότι νοιάζεται για το καλό το σκυλιόν του όσο δεν πάει. Φαντάζομαι ότι δεν του ήταν ευκολος ο αποχωρισμός. Ειδικά με την Αουρα, που δείχνει έρωτα και καψούρα μαζί της. Οπότε, όσο κι αν δυσκολεύομαι να κατανοήσω τους λόγους, είμαι σίγουρη ότι πήρε την καλύτερη δυνατή απόφαση κοιτώντας το (ο ίδιος) πιό σφαιρικά κι αφήνοντας έξω το συναίσθημα.
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Χμμμ 2η φορα και ιδια ιστορια..και το μαλι της πρωην εκπαιδευτριας μου την ιδια τυχη...οικονομικα ανταλαγματα ειχαμε;

Sent from my Galaxy S2 using smoking signals
Και κυριως, εγινε με μετρητα ή καρτα?

Περα απο την πλάκα, βρε παιδιά ας μην του την λεμε. Κ γω οταν ειδα τι εγινε η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα γιατι εχω σκυλια κ δεν μπορω να βαλω τον εαυτο μου σε αυτη τη θεση. Ομως ειμαστε εξω απο τον χορό και πολλα τραγουδια λεμε. Δεν ξερουμε τι γινεται στη ζωη του Βασιλη και του καθε Βασιλη και ποιοι λογοι τον οδηγησαν σε αυτη την αποφαση.
Και οπως ειπε κ η kritikopoula, δεν νομιζω να εχει κανεις μας αμφιβολιες για το πόσο αγαπαει τα σκυλια του κ σιγουρα αυτη του η απόφαση, μόνο για καλό θα μπορούσε να είναι!
 
Last edited:


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Οπως ειχε πει ενα μελος στο φορουμ στο παρελθον(δεν θυμαμαι ποιος ηταν), οταν ενας σκυλος δεν σου δινει το 100% απο αυτα που θες τοτε και εσυ δεν θα του δινεις το 100% απο αυτα που θελει.

Σε αυτην την περιπτωση δεν ειναι κακο να βρεθει καποιος υπευθυνος ιδιοκτητης ο οποιος θα μπορεσει να χρησιμοποιησει τα προτερηματα του σκυλου σε μεγαλυτερο βαθμο, ειδικα οταν μιλαμε για σκυλο εργασιας.
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Τωρα να πω οτι χαρηκα? Δε νομιζω...Οπως ειπε και καποιο μελος,σουπερμαν και Αουρα πηγαιναν πακετο,αλλά εσυ ξερεις καλυτερα Βασιλη!
Ευχομαι να πανε ολα καλά στη νεα της καριερα,που δεν αμφιβαλλω δλδ τετοια κοπελαρα που ειναι,και να μας ενημερωνεις για τα κατορθωματα της!!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ρε παιδιά πραγματικα... τι λέμε? Αν ο Σούπι λατρευει την Αουρα? Τιθεται σε αμφισβήτηση από κάποιον αυτό? Αν ναι τότε κάποιος σίγουρα χρήζει ψυχιατρικής εκτίμησης. Είναι δυνατόν? Η Αουρα ειναι ΠΑΙΔΙ του Βασιλη, είναι κυνολογικά το δεύτερο μισό του... Δεν την αποχωρίστηκε γιατι ξύπνησε ενα πρωι και ειπε "ποιος ειμαι, που πάω?" της έδωσε το βήμα -βασει των δυνατοτητων και ικανοτητων της- να εξελιχθεί σε αυτό που ειναι. ΣΚΥΛΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.
Για μένα του αξίζουν μόνο μπράβο που αποχωρίζεται το κορίτσι του, που μαζι της εξελιχθηκε και ο ίδιος. Που δεν εβαλε εγωιστικά το δέσιμο τους, πάνω από τις ανάγκες της, παρόλο που ξημεροβραδιάζονταν μαζι και αγωνιούσε....
Τι οικονομικά ανταλλαγματα και μαλακιες λεμε....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μας συγχωρείς βρε Ghelly, αλλά κάποιοι δεν γνωρίζουμε τον Βασίλη τόσο καλά όσο εσύ και στεναχωρηθήκαμε που δίνει την Άουρα..
Από κει και πέρα συμφωνώ με aouimbae ότι οι αντιδράσεις μας σε άλλο μέλος που δίνει τον σκύλο του θα ήταν πολύ διαφορετικές :p
Το τι κάνει ο καθένας με τον σκύλο του είναι δικός του λογαριασμός, από την στιγμή όμως που το ανακοινώνει οι αντιδράσεις θα είναι διαφορετικές.
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
αχ και ελεγα οτι αργησαμε.

asfe για τις οικονομικες συναλλαγες δεν θα σου απαντησω γιατι απλα δε σε αφορουν.
για το ειρωνικο του σχολιου σου ομως θα σου πω οτι καμια φορα οταν δεν ξερουμε τον αλλο ποιος και τι ειναι να βουταμε κ λιγο το κεφαλι στο μυαλο μας γιατι η πολυ κυνοφιλια καμια φορα βαραει.δεν ξερω τι εκανε η εκπαιδευτρια και φυσικα δεν με ενδιαφερει.αν εγραφα ομως ως εκτροφεας θα εκανες την ιδια ερωτηση?

Για να απαντησω ομως και γενικοτερα.το τι ειναι η αουρα για μενα αφηστε να το ξερω εγω καλυτερα.το γιατι την εδωσα παλι ειναι δικος μου λογαριασμος.ειναι εργασιακος σκυλος και η ευτυχια της ειναι να δουλευει.καποιος ειπε για καταληξη,δυστυχως εγω οταν βλεπω οτι ο σκυλος σου η δουλεια σου και οι κοποι σου καταληγουν σε μια εργασια για το γενικο καλο,σορυ αλλα υπερηφανεια νιωθω.
δεν πηγε σε κανενα ξενο,πηγε σε ανθρωπο δικο μου που ξερω τι ειναι και τι κανει,με καποιον(που λογω δουλειας)θα ειναι 24/7 μαζι της.δεν γινεται ιδιοκτησια κανενος σωματος ωστε να υπαρχει η περιπτωση να μεινει ουτε κατα διανοια μεσα σε κλουβες κτλ.και οτιδηποτε αν για καποιο λογο γινει αν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα ο σκυλος θα επιστρεψει αμεσως σε μενα.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Εσύ ξέρεις το καλύτερο για το σκυλί σου(Όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει)...αφού το αποφάσισες θα είχες τους λόγους σου!Να είναι ευτυχισμένη η πεταλουδιάρα,να κάνει αυτά που γουστάρει και να μη μας ξεχνάει ε...θέλουμε να μαθαίνουμε νέα της!
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
το πιο ευκολο πραμα ηταν να τη κρατησω,το μονο ευκολο.το να συνεχιζει να δουλευει ομως για καποιο σκοπο το θεωρησα καλυτερο αυτο ξερω οτι θα την κανει πιο ευτυχισμενη.
το μεμπτο που ειναι ομως?πουλησα η εδωσα κανα σκυλο χωρις πεντιγκρυ?εκανα καμια αρπα κολα γεννα?
γιατι εχω κανα δυο ακομα που θα τα χαρισω οταν μου ρθει σε ανθρωπους που θελω εγω μεγαλωμενα και εκπαιδευμενα,κακο και αυτο?εχω και 2-3 παρατημενα μαλακια να τα ταιζω να τα εκπαιδευσω και μετα να τα χαρισω πρεπει νατα κρατησω και αυτα


α μη ξεχασω kyveli κριμα γιαυτους που με ξερουν
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ο σκυλος σου η δουλεια σου και οι κοποι σου καταληγουν σε μια εργασια για το γενικο καλο,σορυ αλλα υπερηφανεια νιωθω.

μαζί σου :)
 


dipar

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2013
32
7
ευχομαι τα καλυτερα για την κοπελαρα σου και μακαρι να διαπρεψει και στον νεο της ρολο!εγω μενω σε αυτο που ειπες: ''εγω οταν βλεπω οτι ο σκυλος σου η δουλεια σου και οι κοποι σου καταληγουν σε μια εργασια για το γενικο καλο,σορυ αλλα υπερηφανεια νιωθω''.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Κάποιος που ξυπνάει από τις 05:00 για να κάνει 80-90 Κm να φτάσει στη δουλειά , επιστρέφοντας το απόγευμα και με τα ρούχα τις δουλειάς ακόμα τρέχει να προλάβει το φως της ημέρας για να πατήσει ιχνηλασία , μετά να δουλέψει το σκυλί του στην υπακοή και να βλέπεις την κούραση ολόκληρης της ημέρας να χάνεται μπροστά στην σκέψη ότι η εκπαίδευση πήγε καλά .
Κάποιος που δεν κάνει δουλειά γραφείου , κάποιος που τα ρούχα της δουλειάς του βαραίνουν κατά 2-3 κιλά από την μουτζούρα μιας μέρας
Κάποιος που έχει το σκυλί του σε φυσική κατάσταση και καλή εικόνα που μόνο και μια φωτογραφία είναι αρκετή για να το καταλάβεις .
Κάποιος που μπορεί και να τα κάνει όλα αυτά επειδή απλά και μόνο το γουστάρει και όχι γιατί έχει περίσσευμα χρόνου και χρήματος .
Αυτός ο κάποιος λοιπόν δεν είναι Μαλάκας για να δώσει το σκύλο του έτσι απλά και ανεύθυνα .
Έναν σκύλο που απόκτησε συνειδητά και όχι επειδή γούσταρε να κάνει ζουζουνιές.
Έναν σκύλο που τον εφοδίασε με εκπαίδευση και ικανότητες ώστε να μπορεί να έχει μια καλή συνέχεια σε ότι και αν συνέβαινε.
Έναν σκύλο που πολύς κόσμος θα παρακαλούσε να τον αποκτήσει.
 
  • Like
Reactions: Kimigaz


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Εγώ σούπι για σένα στεναχωριέμαι που αποχωρίστηκες τον έρωτα!

Να είναι ευτυχισμένη η πεταλουδιάρα, είναι σύμβολο ιν χίαρ και θα σε κάνει σίγουρα ακόμα πιο περήφανο στην καινούρια της δουλειά. Μη μας ξεχνάς με τα νέα της ναι? Να κάνουμε κι εμείς λίγο οφθαλμόλουτρο!
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Χαρα στο κουραγιο σου Σουπι. εγω δεν σου κρύβω οτι στην θεση σου θα το σκεφτόμουν εγωιστικά.
καλη τυχη να εχει η πεταλουδιαρα στον νεο της ρολο, αν και το μονο σιγουρο ειναι οτι θα κοψει κωλους για αλλη μια φορα.

Κάποιος που ξυπνάει από τις 05:00 για να κάνει 80-90 Κm να φτάσει στη δουλειά , επιστρέφοντας το απόγευμα και με τα ρούχα τις δουλειάς ακόμα τρέχει να προλάβει το φως της ημέρας για να πατήσει ιχνηλασία , μετά να δουλέψει το σκυλί του στην υπακοή και να βλέπεις την κούραση ολόκληρης της ημέρας να χάνεται μπροστά στην σκέψη ότι η εκπαίδευση πήγε καλά .
Κάποιος που δεν κάνει δουλειά γραφείου , κάποιος που τα ρούχα της δουλειάς του βαραίνουν κατά 2-3 κιλά από την μουτζούρα μιας μέρας
Κάποιος που έχει το σκυλί του σε φυσική κατάσταση και καλή εικόνα που μόνο και μια φωτογραφία είναι αρκετή για να το καταλάβεις .
Κάποιος που μπορεί και να τα κάνει όλα αυτά επειδή απλά και μόνο το γουστάρει και όχι γιατί έχει περίσσευμα χρόνου και χρήματος .
Αυτός ο κάποιος λοιπόν δεν είναι Μαλάκας για να δώσει το σκύλο του έτσι απλά και ανεύθυνα .
Έναν σκύλο που απόκτησε συνειδητά και όχι επειδή γούσταρε να κάνει ζουζουνιές.
Έναν σκύλο που τον εφοδίασε με εκπαίδευση και ικανότητες ώστε να μπορεί να έχει μια καλή συνέχεια σε ότι και αν συνέβαινε.
Έναν σκύλο που πολύς κόσμος θα παρακαλούσε να τον αποκτήσει.
Ρε admin ξεκολλα και βαλε ξανα το thanks ... η μαλλον 1000000000000000000000 thanks
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Κρίμα που την έδωσες αλλά κάτι παραπάνω θα ήξερες.Βέβαια αν της λύπεις περισσότεορ απο το να κάνει εργασία το ξέρεις δεν νομίζω!
 






koncha1981

Active Member
1 Απριλίου 2013
31
13
Νίκαια
ενα κεφάλαιο κλείνει ένα νέο πιθανόν να ανοίξει . το βασικό είναι πως αν ο σκύλος του δει οτι δεν περνάει καλά μπορεί να τον πάρει πίσω ...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU