To Αγγλικο bulldog με το ονομα Boogie (Woogie Man)


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Στα γρηγορα ανοιγω αυτο το θεμα για να παρουσιασω τον αγαπημενο μου σκυλακο Boogie :D

Προκειται για ενα αγγλικο bulldog το οποιο σημερα ,21/03/2010, ειχε γενεθλια και εγινε αισιως 2 ετων :)

Τον πηρα απο Ελληνικο εκτροφειο και τον τελευταιο εναμιση χρονο που δεν εργαζομουν , εχουμε περασει υπεροχα ...ενας πιστος φιλος και ενας τρομερα καλος σκυλος , ζουμε πραγματικα σαν συγκατοικοι (προσφατα υιοθετησαμε και μια μικρη ''πορνη'' για να μας κανει τις δουλειες αλλα αυτη ειναι αντικειμενο αλλης παρουσιασης :p).

Παντα ηθελα να αποκτησω ενα αγγλικο bulldog και οσο εχω ζησει μαζι του , δεν το εχω μετανιωσει ουτε λεπτο ...τρομερος χαρακτηρας με ολους , αγαπητος σε σκυλια και γατες , μασκοτ της γειτονιας , αποσπα χαδια και χαμογελα σε καθε βολτα.Δεν εχει αγριεψει ποτε σε ζωντανο πλασμα αλλα αποφευγει τις κακοτοπιες με βρετανικο σνομπισμο.Δεν ειναι υπερβολη να πω πως δεν εχει κανει ποτε κατι ασχημο ...δεν εχει κανει ζημιες , εχει λερωσει ελαχιστες φορες μεσα στο σπιτι , δεν με εχει ξυπνησει ποτε (παρα το ροχαλητο του).

Του αρεσουν οι βολτες και το νερο ...ειναι μανιακος μπαλαδορος και μπορει να παιζει για ωρα με την μπαλα ποδοσφαιρου .Φυσικα , του αρεσει ο υπνος και το φαγητο.

Δεν ειμαι ικανος να το κρινω ''εκθεσιακα'' αλλα οποτε κατεβηκε σε εκθεση , πηρε παντα καλες κρισεις (πολλα υποσχομενος ως κουταβι , εξαιρετος πλεον ως σκυλος) και χρειαζεται δυο CAC πλεον για να γινει GR CH . Εχει ελλατωματα αλλα προσωπικα τον βλεπω σαν τον ωραιοτερο σκυλο του κοσμου.

Φωτογραφιες υπαρχουν πολλες ...επειδη εχει γενεθλια σημερα , θα ξεκινησω απο τις μωρουδιακες :D (ο Βοοgie ειναι ο λευκος με την καφε βουλα στο μετωπο)
 

Attachments

Last edited:






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
χρόνια πολλά και απο μένα!!!!να είναι πάντα γερός και να είστε ευτυχισμένοι μαζί για πολλά πολλά χρόνια!!!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Καθυστερημένα χρόνια πολλά! Φοβερή φάτσα είναι! Να τον χαίρεσαι!
 




vag

Active Member
1 Οκτωβρίου 2008
37
0
Αθήνα
Boogie χρόνια πολλά και να είσαι πάντα καλά!!!
¨Μου λείπεις πολύ¨, η φίλη σου Κασσάνδρα.
Και για να σοβαρευτούμε Βασίλη να τον χαίρεσαι
και ότι άλλο επιθυμείς για τον σκύλαρό σου.
Αντίο φιλαράκια...
Υ.Γ Χαιρετισμούς βέβαια και στο κορίτσι σας.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981