To πρώτο μου κουτάβι! (Akita Inu)


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δεν είναι θέμα ούτε συσσωρευμένης ενέργειας ούτε νεύρων φίλε Doris
είναι το ότι τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν όταν είναι ανοιχτά και όχι κολλημένα!

Το να ακούς είναι μεγάλο προτέρημα το να δεις ότι κάποιοι γραφικοί δεν μου την λένε για να περνάει η ώρα και να κοιτάξω μπας και έχουν δίκιο.... προς όφελος είναι! ;)
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
εγω παντως απο ολα αυτα τα ποστ καταλαβα ενα:

οτι γενικα υπαρχει συσωρευμενη ενεργεια μεσα μας και αν τυχει σε κανενα θεμα να υπαρχει διαμαχη μπαινουν ολοι καυ@@νοι και γινεται χαμος,εξου και η επιτυχια ολων αυτων των θρεντ οπως και του μπλειντ που κοντευουν να γινουν τομοι ολοκληροι ενω αλλα θεματα δεν εχουν συμετοχη

παιδια και λιγο ξυλο στην καθημερινοτητα μας δεν βλαπτει! και να φατε δεν εγινε τιποτα κανεις δεν ειναι τελειος

σορρυ για το off topic
+1
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
εγω παντως απο ολα αυτα τα ποστ καταλαβα ενα:

οτι γενικα υπαρχει συσωρευμενη ενεργεια μεσα μας και αν τυχει σε κανενα θεμα να υπαρχει διαμαχη μπαινουν ολοι καυ@@νοι και γινεται χαμος,εξου και η επιτυχια ολων αυτων των θρεντ οπως και του μπλειντ που κοντευουν να γινουν τομοι ολοκληροι ενω αλλα θεματα δεν εχουν συμετοχη

παιδια και λιγο ξυλο στην καθημερινοτητα μας δεν βλαπτει! και να φατε δεν εγινε τιποτα κανεις δεν ειναι τελειος

σορρυ για το off topic
Μια χαρα τα λεει ο φιλος ο Doris. Mπραβο φιλε Dori.
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
εγω παντως απο ολα αυτα τα ποστ καταλαβα ενα:

οτι γενικα υπαρχει συσωρευμενη ενεργεια μεσα μας και αν τυχει σε κανενα θεμα να υπαρχει διαμαχη μπαινουν ολοι καυ@@νοι και γινεται χαμος,εξου και η επιτυχια ολων αυτων των θρεντ οπως και του μπλειντ που κοντευουν να γινουν τομοι ολοκληροι ενω αλλα θεματα δεν εχουν συμετοχη

παιδια και λιγο ξυλο στην καθημερινοτητα μας δεν βλαπτει! και να φατε δεν εγινε τιποτα κανεις δεν ειναι τελειος

σορρυ για το off topic
+2
 






evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
Μήπως μια τέτοια αντίδραση θα έπρεπε να συνοδεύεται με κάποια επιχειρήματα ή γεγονότα;
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο αλλά είναι σίγουρα ένας επαγγελματίας άνθρωπος, με οικογένεια, προβλήματα, κρίση... κ.α.
Πιστεύω πως με ένα προσωπικό μήνυμα θα μπορούσες να πείσεις το παλικάρι να ΜΗΝ.
επαγγελματιας? μαλλον απατεωνας απο τους πολλους εν ελλαδι. οικογενειαρχης? δεν θα το ελεγα. λοιπον αν μιλησω για αυτον δημοσια (που δεν εχω κανενα προβλημα να το κανω) θα ειναι καλυτερα να τρεξει να κρυφτει. αν το παλικαρι θελει περαιτερω πληροφοριες για τον συγκεκριμενο "κυριο" εδω ειμαι :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Όροι που συμφωνείτε κατά την εγγραφή:

Φροντίστε να μην δυσφημίζετε οποιοδήποτε αλλά να παραθέτετε επιχειρήματα σε χαμηλούς τόνους. Τα παράπονα σας ακούγονται και πέρα απο τα όρια του Forum και δεν θα πρέπει να δώσουμε σε κανέναν δικαίωμα να μας κατηγορήσει χωρίς λόγο...
.
 




evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
θα πω μονο οτι ειχα μια ασχημη εμπειρια με τον εν λογω κυριο. απο εκει και περα, οποιος θελει ακουει, οποιος δεν θελει, δεν πειραζει. :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
θα πω μονο οτι ειχα μια ασχημη εμπειρια με τον εν λογω κυριο. απο εκει και περα, οποιος θελει ακουει, οποιος δεν θελει, δεν πειραζει. :)
Απ' το ότι είχες μια άσχημη εμπειρία, μέχρι να τον περιγράφεις δημόσια και με ονοματεπώνυμο, με τα επίθετα που χρησιμοποίησες νωρίτερα, έχει μεγάλη απόσταση.
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
Απ' το ότι είχες μια άσχημη εμπειρία, μέχρι να τον περιγράφεις δημόσια και με ονοματεπώνυμο, με τα επίθετα που χρησιμοποίησες νωρίτερα, έχει μεγάλη απόσταση.
νομιζα οτι μπορουσαμε να λεμε την γνωμη μας οσον αφορα στην ευζωια και στις σωστες επιλογες για τα κατοικιδια μας. εφοσον ειχε γραφτει το σαιτ του, κατ'επεκταση υπηρχε στην δημοσιοτητα και το ονομα του. δεν ξεκινησα εγω καποιο θεμα για να δυσφημισω καποιον. προσπαθω απλα να προστατεψω. επισης δεν νομιζω πως χρησιμοποιησα καποιο επιθετο ασεβες. οτι ειπα συμβαδιζει με την αληθεια και με την αποψη που εχω επι του θεματος. οπως καλο ειναι να διαφημιζονται οι σωστοι εκτροφεις, αναλογως σωστο θα ηταν να δυσφημιζονται και οι λαθος εκτροφεις ή εκπαιδευτες.
 
Last edited:


akita_yoko

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2011
142
0
Αθήνα, Κηφισιά
φίλε καλή τύχη γιατί την χρειάζεσαι με την ράτσα που διάλεξες (έχουν και οι γονείς μου ακίτα αλλά αμερικάνικο, αν χρειαστείς καμιά συμβουλή και στο μέτρο που μπορώ να βοηθήσω, ρώτα). Συμφωνώ με τους παραπάνω ως προς τον τρόπο απόκτησης σκύλου αλλά ξέρω ότι δεν θα σε μεταπείσει κανείς μας. Το θέμα είναι ότι παρόλο που δεν έχεις λεφτά πήρες ένα σκύλο που θέλει μια περιουσία για το φαγητό του (εκτώς αν τον ταίζεις friskies που δεν στο συνιστώ) και αν δεν έχεις μακροχρόνια εμπειρία σε δύσκολες κυριαρχικές ράτσες χρειάζεσαι 1000% εκπαιδευτή. Εστω κάτσε διάβασε όσο είναι καιρός ακόμα όσο πιο πολύ μπορείς για θέματα εκπαίδευσης γιατί αν κάνεις λάθη που δεν διωρθώνονται ΘΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ! και τέλος στο γράφω με κεφαλαία για να το προσέξεις 2πλά, ΚΟΙΝΟΝΙΚΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ. αυτό το τελευταίο είναι κλειδί στο μεγάλωμα ενός ακίτα.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Μαζεψε λεφτα να πας σε εκπαιδευτη,μονο αυτο σου λεω.Εαν θες να το λες καθοροαιμο πες το.Δεν θες μην το λες.Ειναι ενας ωραιος,υγειης σκυλος και εμενα αυτο μου αρκει.Ευχομαι να γινει και ενας καλος σκυλος.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95