σκυλί που κατουραει στο σπίτι μου απο εξω


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ειλικρινά σε τέτοιες περιπτώσεις θα ήθελα να ξέρω ποιος/ποια είσαι και ποθ μένεις ώστε αν πάθει κάτι σκυλί σε ακτίνα χλμ απο το σπίτι σου να σου κάνω μια καταγγελία που θα ναι ολη δική σου. Μπαίνετε (τρολ ή όχι) σε ένα Φόρουμ, απειλείς ότι θα κάνεις έγκλημα (που ειναι και ποινικό αδίκημα) και μένεις ήσυχος με την ανωνυμία... Το "πάρε πόδι" ήταν λίγο νομίζω...
 


nas

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
69
270
Καθάρισε πρώτα καλά και μετά ρίξε λίγο από αυτό. :cool:

Πάντως μεταξύ μας πιο πιθανό το βρίσκω να είναι δεσποζόμενο.
 
  • Like
Reactions: zenio


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Είπαμε φιλόζωοι αλλά όχι και έτσι.
Έχεις δικιο...Είπαμε να ρίξουμε κάνα ξεροκοματο να το παίξουμε ευαίσθητοι αλλά η επόμενη σκέψη είναι θειάφι, χλωρίνες,και ποτασες..Δλδ ρε αδελφέ άμα έκανε και χοντρό τι θα έριχνες ναπάλμ??
 
  • Like
Reactions: KLKA


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ρε παιδί....μπαίνεις σε ένα σκυλοφόρουμ που θεωρητικά υποθέτεις ή θα έπρεπε να υποθέσεις, ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των μελών λογικά θα είναι παθιασμένοι με τα σκυλιά......και αντί να ρωτήσεις ήρεμα και ωραία τι προτάσεις υπάρχουν για το θέμα σου αρχίζεις .....τα κοπρόσκυλα....και θειάφι ...και πάει λέγοντας.
Και μετά ήρθαν οι μέλισσες ......:D
(δες την αποσμίνη και το κολπάκι που σου είπε η @Orilis )
 


kok

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2013
210
120
Δύο μήνες τώρα δεν ''την έστησες'' κάποιες ώρες να δεις τι γίνεται,εφόσον φαίνεται ότι βρίσκεσαι σε απόγνωση.
Πρώτα βλέπεις τι συμβαίνει και μετά ψάχνεις λύσεις.
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Βάλε στην γωνία της κολόνας και σε ύψος 30εκ περίπου ένα δόκανο με πολύ ευαίσθητη σκανδάλη.
Μόλι αμολύσει τα πρώτα ΓΚΝΤΑΜΠ ! ......Και τέλειωσε(ς) με το κατούρημα
Αυτό μ' ενδιαφέρει κι εμένα.
Στερεώνεται και σε τοίχο;
Γιατί ακριβώς απέναντι από το σπίτι μου, ένας κουστουμαρισμένος κυριούλης κατουράει τον τοίχο κάθε φορά που περνάει (και περνάει 3-4 φορές την ημέρα). Βρωμάει ο τόπος.
Σε τι ύψος πρέπει να προσαρμόσω το δόκανο;
Επίσης μπορεί να προσαρμοστεί και ένας εκτοξευτήρας καυστικών χημικών στο ίδιο ύψος για σιγουριά;
 








ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Δεν είσαι απλά troll είσαι και ανορθόγραφο troll, doghun(d)er της συμφοράς..
Εκτός κι αν είναι τόσο λάτρης των σκύλων (μην ξεχνάμε... είπαμε.... απ' τα 10!!!) που ήθελε να το εμπεδώσουμε και το έγραψε εις διπλούν. Μια εις την Αγγλικήν (Dog) και μια εις την Νορβηγικήν (Hunder. AN δεν κάνω λάθος δηλαδή)! Γιατί ή είσαι σκυλολάτρης...... ή δεν είσαι!!! :p:p:p

ΥΓ: Τελικά όλοι θέλαμε να το σχολιάσουμε, αλλά δεν το κάναμε εξαρχής! Μπράβο για την πρωτιά l.Kyveli :)
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Αυτό πάντως που μου έκανε εμένα εντύπωση και θεωρώ οτι κάνεις πλάκα με το θεματάκι σου είναι οτι εφόσον ρώτησες τον γιατρό και σου είπε οτι θα κάνει κακό το........ κοκτέϊλ που ήθελες να χρησιμοποιήσεις...... πώς και δεν σου έδωσε λύσεις για το πρόβλημα?? Συνήθως οι γιατροί ξέρουν απο τέτοια.

Όπως και να έχει όμως, κι επειδή έχουμε ξαναπεί σε άλλα θέματα οτι troll ξεtroll μπορεί να γίνει χρήσιμο το θέμα σε άλλους αναγνώστες στο μέλλον, εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα να σφουγγαρίσω το σημείο με ξύδι, νερό και πράσινο σαπούνι και αφού στεγνώσει να ψεκάσεις με κάποιο απωθητικό υγρό, απ' αυτά που υπάρχουν στην αγορά (petshop αλλα και σε ιατρεία ζώων). Είναι ειδικά υγρά που μυρίζουν άσχημα στα σκυλιά/γατιά και δεν πλησιάζουν το σημείο για να κάνουν την ανάγκη τους.
Αν το ψάξεις και λίγο στο internet θα βρείς πολλές μάρκες για να κάνεις τη δουλειά σου!

So simple............
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Aπό πότε το θειάφι «θα στείλει αδιάβαστο τον σκύλο»;
Εμένα έχει περάσει απο μέρη με μπόλικο θειάφι καμμιά πεντακοσαριά φορές και δεν έχει συμβεί τίποτα.
Δεν παθαίνει τίποτα κανένα ζώο με το θειάφι βρε παιδιά.
Μην αρχίσουμε τωρα, επειδη κάποιος έγραψε μια μπούρδα, να τρέμουμε και το θειάφι.
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Aπό πότε το θειάφι «θα στείλει αδιάβαστο τον σκύλο»;
Εμένα έχει περάσει απο μέρη με μπόλικο θειάφι καμμιά πεντακοσαριά φορές και δεν έχει συμβεί τίποτα.
Δεν παθαίνει τίποτα κανένα ζώο με το θειάφι βρε παιδιά.
Μην αρχίσουμε τωρα, επειδη κάποιος έγραψε μια μπούρδα, να τρέμουμε και το θειάφι.
Τον τελευταίο καιρό,συχνό φαινόμενο είναι η ρίψη φολων που έχουν βασικό συστατικό το θειάφι...Έχουν πάει πολλά σκυλιά Έτσι..
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ε! Εν ταξει! Και οι Βοργίες τα δηλητήρια τα έριχναν στο κράσι! Δεν σημαινει ότι πρέπει να τρεμουμε το κρασί γιατι «θα μας στειλει αδιαβαστους»!

Πάντως αυτο με τις «φολες που εχουν ως κυριο συστατικο το θειαφι και εχουν πάει πολλά σκυλια έτσι» μπορεις να με ενημερωσεις που το εμαθες εγκυρα; Γιατι εν αντιθεσει με το κρασι και τους ανθρώπους, δεν εχω δει να ελκονται τα σκυλια απ το θειαφι ωστε να βοηθησει ως τετοιο την προσληψη του αναμεμειγμενου με αυτο δηλητηρίου.
Ραδιο αρβύλα μου φαίνεται...
 
  • Like
Reactions: mareco


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Δεν είναι τυχαίο που ρίχνουν θειάφι και χύμα μάλιστα (ή με λίγο νερό).
Αν το γλείψει το ζώο θα έχει πρόβλημα (λόγια κτηνιάτρου)
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
...
Ραδιο αρβύλα μου φαίνεται...
Κι εμένα. Κανένα ζώο δεν έχει αναφερθεί να πεθαίνει απο θειάφι ούτε ακόμη και τα κοτόπουλα που έχουν ευαίσθητο αναπνευστικό. Στην επαρχία απο τέτοιον καιρό και πέρα "βρωμάει" ο τόπος θειάφι και δεν έχει αναφερθεί ούτε θάνατος μύγας. Τεκμηριωμένα έχει μόνο μυκητοκτόνο δράση και λέγεται ότι απωθεί και ερπετά ή θηλαστικά χωρίς καμία τεμκηρίωση.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Aπό πότε το θειάφι «θα στείλει αδιάβαστο τον σκύλο»;
Εμένα έχει περάσει απο μέρη με μπόλικο θειάφι καμμιά πεντακοσαριά φορές και δεν έχει συμβεί τίποτα.
Δεν παθαίνει τίποτα κανένα ζώο με το θειάφι βρε παιδιά.
Μην αρχίσουμε τωρα, επειδη κάποιος έγραψε μια μπούρδα, να τρέμουμε και το θειάφι.
Όπως κ να έχει πάντως , ακόμα κ τπτ να μην κάνει το θειάφι . Εδώ σχολιάζουμε την πρόθεση που έχει , όχι το συστατικό που θα χρησιμοποιήσει ...
Ο συμφορουμίτης εδώ θεωρεί ότι το θειάφι μπορεί να κάνει κακό , όποτε του πέρασε από το μυαλό σαν σκέψη να το βάλει ...
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Όπως κ να έχει πάντως , ακόμα κ τπτ να μην κάνει το θειάφι . Εδώ σχολιάζουμε την πρόθεση που έχει , όχι το συστατικό που θα χρησιμοποιήσει ...
Η πρόθεσή του είπε ότι είναι να το διώξει όχι να το σκοτώσει. Μην πάμε να βγάλουμε ίντριγκα με το ζόρι.
 
  • Like
Reactions: mareco


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Η πρόθεσή του είπε ότι είναι να το διώξει όχι να το σκοτώσει. Μην πάμε να βγάλουμε ίντριγκα με το ζόρι.
Έστω ... Εγώ δεν είπα ότι ήθελε να το στείλει ! Η πρόσθεση ήταν να το χρησιμοποιήσει !
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf