Χαρίζονται οχτώ πανέμορφα κουταβάκια


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Απλα δεν βγαινω κολαουζο να το λεω αριστερα και δεξια σαν εσενα
Που έχεις δει ρε κακομοίρη εμένα, να γράφω αριστερά και δεξιά, τι κάνω εγώ προσωπικά;
Ασχολήσου με τα δικά σου γραφόμενα, που το μόνο που υποδεικνύουν, είναι πως δεν έχεις την παραμικρή ιδέα, για το τι συμβαίνει με το θέμα "εγκαταλείψεις" και "αδέσποτα", παρά μόνο ξώφαλτσα και μην πετάγεσαι συνεχώς σε ότι γράφω, μόνο και μόνο, για να μου την πεις.

* Τελικά, είναι λυτρωτικό να γράφεις έτσι. Παίζει να το καθιερώσω με μερικούς :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: agathe


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Τελικά μετά από οοοολα αυτά ο άνθρωπος που έκανε την μ@λ@κι@ εξαφανίστηκε, τα σκυλάκια ψάχνουν σπίτι, και εμείς που καταλήξαμε για μια φορά ακόμα? Κάπου το έχασα παλι!!
Σαν που έπρεπε δηλαδή, να έχουμε καταλήξει;
 








d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
μην πετάγεσαι συνεχώς σε ότι γράφω, μόνο και μόνο, για να μου την πεις.
Βασικα εγω σχολιαζω γενικα, ποιος και τι πεταγεται για να την πει μπορει να το συμπερανει ο καθενας.

Οσο για το αν ξερει και ποσο ξερει ο καθενας το θεμα αδεσποτα ειναι θεμα που δεν χρειαζεται να το φωναζουμε μεσα σε ενα φορουμ.

Αλλα ετσι ειναι, αμα το πουρουφαν εχει γινει εφιππο, αστα να πανε.

Ότι και να πουμε όσα και να του καταλογισουμε μετά από τόσο κράξιμο αυτό που μένει είναι 8 σκυλάκια ψάχνουν σπίτι.
Το δικαστηριο δεν κοιτα το αποτελεσμα αλλα την πραξη. Γνωστο αυτο.
 
  • Like
Reactions: Eroe and Hiraeth


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Καλησπέρα και πάλι. Όλα αυτά περί εκτρωσης και σχετικων αναρτήσεων τα σκεφτηκαμε και εμείς. Ο γιατρός μας είπε όμως οτι δεδομένων καταστάσεων θα ήταν πολύ επικίνδυνο για την σκυλίτσα μας. Τώρα κατά τα λοιπά έχω χάσει πλήρως το νήμα της συζήτησης.
Κανατε αυτο που αποφασισατε οτι ειναι σωστο σαν ενηλικοι, υπευθυνοι ανθρωποι.
Αυτο ειναι δικαιωμα σας.
Τωρα ομως εχετε πολυυυ δουλεια...
Εκτος απο τη καθημερινη φροντιδα που θελουν ολα αυτα τα σκυλια, πρεπει να βρειτε ανθρωπους που θα τα υιοθετησουν.
Σε τι μεγεθος(κιλα) πιστευετε οτι θα φτασουν;
Τι ρατσα/ες ειναι η σκυλα σας;
Ο πατερας ποσα κιλα ειναι;
Μοιαζουν με ποιμενικα.
 
  • Like
Reactions: Eroe


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ότι και να πουμε όσα και να του καταλογισουμε μετά από τόσο κράξιμο αυτό που μένει είναι 8 σκυλάκια ψάχνουν σπίτι.
Ναι, και τι προτείνεις;
Μπορείς πχ να φιλοξενήσεις ή να υιοθετήσεις εσύ, ένα ή περισσότερα;
Η τι άλλο νομίζεις, ότι θα έπρεπε να προταθεί;

@d3ac0n πολύ βαθυστόχαστα όλα αυτά που λες και δυσκολεύομαι να τα παρακολουθήσω!
 


ondin

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2018
209
123
Ναι, και τι προτείνεις;
Μπορείς πχ να φιλοξενήσεις ή να υιοθετήσεις εσύ, ένα ή περισσότερα;
Η τι άλλο νομίζεις, ότι θα έπρεπε να προταθεί;

@d3ac0n πολύ βαθυστόχαστα όλα αυτά που λες και δυσκολεύομαι να τα παρακολουθήσω!
Τίποτα δεν προτείνω. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δω αν υπάρχουν σπίτια που μπορούν να παρουν κάποιο σκυλάκι .
 




17 Ιουνίου 2018
14
11
53
Κανατε αυτο που αποφασισατε οτι ειναι σωστο σαν ενηλικοι, υπευθυνοι ανθρωποι.
Αυτο ειναι δικαιωμα σας.
Τωρα ομως εχετε πολυυυ δουλεια...
Εκτος απο τη καθημερινη φροντιδα που θελουν ολα αυτα τα σκυλια, πρεπει να βρειτε ανθρωπους που θα τα υιοθετησουν.
Σε τι μεγεθος(κιλα) πιστευετε οτι θα φτασουν;
Τι ρατσα/ες ειναι η σκυλα σας;
Ο πατερας ποσα κιλα ειναι;
Μοιαζουν με ποιμενικα.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Τίποτα δεν προτείνω. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δω αν υπάρχουν σπίτια που μπορούν να παρουν κάποιο σκυλάκι .
Μια χαρά. Πολύ σημαντικό. Και όταν βρεις, προώθησε και τα παρακάτω, που όσο να'ναι, προηγούνται. Ημερολογιακά καταρχάς. Και μόλις αποκατασταθούν αυτά, προχωράμε και στα επόμενα εκατοντάδες κουτάβια, που επίσης προηγούνται. Πες μου, μόλις τελειώσουν αυτά τα κουτάβια, να σου προωθήσω και τα υπόλοιπα (y)

Θες ένα Φερέρο Ροσέ στον καναπέ σου;
Bee & Bo νέες αφίξεις στην πόλη
Τα κουτάβια της Λευκής…
 


ondin

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2018
209
123
Μια χαρά. Πολύ σημαντικό. Και όταν βρεις, προώθησε και τα παρακάτω, που όσο να'ναι, προηγούνται. Ημερολογιακά καταρχάς. Και μόλις αποκατασταθούν αυτά, προχωράμε και στα επόμενα εκατοντάδες κουτάβια, που επίσης προηγούνται. Πες μου, μόλις τελειώσουν αυτά τα κουτάβια, να σου προωθήσω και τα υπόλοιπα (y)

Θες ένα Φερέρο Ροσέ στον καναπέ σου;
Bee & Bo νέες αφίξεις στην πόλη
Τα κουτάβια της Λευκής…
Δυστυχώς δεν μπωρό να κάνω τίποτα περισσότερο. Ουτε μπαίνω στο τρυπάκι να χαλαστω για τις μ@λ@κιες των άλλων. Αν περνάει κάτι από το χέρι μου το κάνω. Κοιμάμαι πολύ ήρεμος τα βράδια.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Alizin, μέχρι και την 45 ημέρα της κύησης.
Το πιο σημαντικό post αυτού του θέματος! Ισχύει;πως λειτουργεί; γράψε πιο αναλυτικά!

Όσο για τον ΔΕΗτζη και την πόρτα που άφησε ανοικτή, την είπα την ιστορία στον σκύλο μου και ακόμα γελάει...
Δλδ όταν έφυγε ο ΔΕΗτζης, εσείς δεν βγήκατε έξω να ελέγξετε αν είναι όλα οκ, που πέρασε ένας ξένος άνθρωπος από την τον κήπο σας, όπου έχετε μόνιμα την σκύλα σας (η οποία ήταν και σε οίστρο)! Ρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα...Έτσι όπως τα λες, όπως μπήκε ο εραστής, κάλλιστα θα μπορούσε να σας έχει φύγει η σκύλα από τον κήπο. Υπευθυνότητα λέμε, όχι αστεία!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Κοιμάμαι πολύ ήρεμος τα βράδια.
Είσαι ευλογημένος άνθρωπος.
Στην δικιά μου παρέα, είμαστε αρκετοί κολαούζοι, που τον έχουμε χάσει τον ύπνο μας, από τα σκυλιά που δεν έχουμε τι να τα κάνουμε, γιατί κάποιοι έχουν απρόσεχτους δεητζήδες. Και από την μια, τι στο καλό φταίμε εμείς και πόσα πια, να μαζέψουμε, αλλά από την άλλη, που να το αφήσεις μόνο και έρημο κι αυτό, να μην έχει στον ήλιο μοίρα;
 


ondin

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2018
209
123
Είσαι ευλογημένος άνθρωπος.
Στην δικιά μου παρέα, είμαστε αρκετοί κολαούζοι, που τον έχουμε χάσει τον ύπνο μας, από τα σκυλιά που δεν έχουμε τι να τα κάνουμε, γιατί κάποιοι έχουν απρόσεχτους δεητζήδες. Και από την μια, τι στο καλό φταίμε εμείς και πόσα πια, να μαζέψουμε, αλλά από την άλλη, που να το αφήσεις μόνο και έρημο κι αυτό, να μην έχει στον ήλιο μοίρα;
Όπως και εγώ και εσυ κάνεις ότι μπορείς.. .γιαυτο κοιμήσου ήρεμα κ εσύ.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
πω πω τι θυμηθηκα τωρα
να δεις πς εμεινε παγωτο ο δικος μου δεητζης οταν ηρθε πρωτη φορα να μετρησει το ρολοι και βγηκε η σουρι πηδωντας τον φραχτι να του πει γεια.....απο τοτε κορναρουν απο τον δρομο μακρυα.

εμενα ο ταχυδρομος μου ειπε να τα βαλουμε ρεφενε για γραμματοκιβωτιο
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Το πιο σημαντικό post αυτού του θέματος! Ισχύει;πως λειτουργεί; γράψε πιο αναλυτικά!
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, έχω ακούσει όμως πως κάνει δουλειά. Πιθανότατα κάποια από τα μέλη του φόρουμ να ξέρουν περισσότερα.
Ορίστε και το σχετικό
https://www.ktiniatriki.gr/viewpdf/914/28/
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, έχω ακούσει όμως πως κάνει δουλειά. Πιθανότατα κάποια από τα μέλη του φόρουμ να ξέρουν περισσότερα.
Ορίστε και το σχετικό
https://www.ktiniatriki.gr/viewpdf/914/28/
τωαρ θυμηθηκα ειχα βρει αυτο το επιστημονικο αρθρο....
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0093691X1500552X

Ενδιαφερον μου φανηκε το παρακατω, οποιος εχει ορεξη και γνωση αγγλικων περιγραφεται πιο αναλυτικα μεσα στο αρθρο.

Aglepristone is also a safe and relatively effective means of treating pyometra. However, given the high level of septic risk and the likelihood of rapid deterioration, such therapy is not recommended in emergency situations.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf