Άλλαξε τελείως....


dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
Γεια σας παιδιά...Η Νάλα είναι πλέον 17 μηνών και πριν 2 μήνες τη στειρώσαμε..Μετά τη στείρωση άρχισε να κάνει απίστευτες ζημιές στο σπίτι όταν εμείς λείπαμε...Το περίεργο είναι ότι πριν ήταν υπόδειγμα:eek::eek::eek: Δεν άγγιζε τίποτα! Δεν μπορώ να καταλάβω τι της συμβαίνει και τα έχω παίξει.. Ζητώ απεγνωσμένα βοήθεια!!!!!
 




KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Δεν εχω ακουσει ποτε για θυληκα που μετα τη στειρωση να αλλαξαν συμπεριφορα κ μαλιστα προς αυτην την κατευθυνση!Συνηθως τα θυληκα δεν τα επηρρεαζει η στειρωση οπως στα αρσενικα. Συμφωνω με Brena.Μηπως δεν εκτονωνεται επαρκως?Μηπως ειναι κ θεμα ηλικιας?Τιποτα εφηβειες κ τετοια?(Αυτο ειναι απλα δικη μου υποθεση.Δε βασιζεται καπου)
 


dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
Ίσως η ώρα που φεύγω από το σπίτι..Φεύγω πλέον πολύ πρωί, αλλά πριν τη βγάζω βόλτα και δεν αργώ να γυρίσω..Εκτονώνεται αρκετά. Βγαίνει βόλτα 3 φορές τη μέρα και τρέχουμε επιπλέον γύρω στα 3 τέταρτα..
 




dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
Ναι, σίγουρα θα το κάνω..Απλά μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση η συμπεριφορά της και προσπαθώ να καταλάβω τι έχω κάνει λάθος.. Λες με το crate κάποια μέρα να συμμορφωθεί και να μην το χρειάζεται? Αν δηλαδή πέρα από τον περιορισμό το crate βοηθάει ώστε να ηρεμήσει ο σκύλος
 






dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
Κατά τα άλλα είναι φυσιολογική η συμπεριφορά της.. ευχαριστώ Berna! Θα το διαβάσω αμέσως