Άφησα το σκύλο μου να με πάει βόλτα για μια μέρα




DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
Υπάρχει ένα challenge στο youtube. Πρεπει να ακολουθησεις το σκυλο σου οπου και να παει, ο,τι και να κανει. Έπεσα πάνω του όταν ειδα αυτό το βίντεο


Ειναι μεγαλο, το ωραιο σημειο ειναι κοντα στο 6ο λεπτό. :ROFLMAO::ROFLMAO: Ωραια μερη!

Εκανα και εγώ ένα μικρό με τον παππουλη. Δεν ειναι πολυ σωστό γιατι ηταν στο γυρισμό και πηγαινε προς το σπιτι. Γνωριζει οτι σε εκεινο το δρομο υπαρχουν δυο σκυλοι )σε μπαλκονι και κηπο) που παντα γαβγιζουν και παντα εχει υφος λες και μπαινει στην περιοχη τους.
Αν τον προσεξετε, σταματαει. Πηγαινει απο πισω μου και περιμενει να κανω εγω ενα βημα. Σε καποια στιγμη μαλλον σκεφτεται τι εναλλακτικες εχει. Αν τον αφηνα, θα ημασταν εκει ακομα αλλα εχω και δουλειες!!
Θα ξανακανω ομως γιατι που φαινεται πολυ ωραια ιδεα.
εγω εαν την αφησω να με παει θα με τραβαει και λενε οτι οταν ενας σκυλος πηγαινει μπροστα γενικα απ τ αφεντικο του ηγειται στο αφεντικο οπως ηγειται στο κοπαδι.
γι αυτον τον λογο δεν την αφηνω ποτε να ειναι εκεινη μπροστα και γω πισω, ουτε οταν βγαινουμε απ την πορτα ουτε οταν μπαινουμε στο σπιτι ουτε στην βολτα εξω.παντα πλαι μου ποτε μπροστα μου.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
εγω εαν την αφησω να με παει θα με τραβαει και λενε οτι οταν ενας σκυλος πηγαινει μπροστα γενικα απ τ αφεντικο του ηγειται στο αφεντικο οπως ηγειται στο κοπαδι.
γι αυτον τον λογο δεν την αφηνω ποτε να ειναι εκεινη μπροστα και γω πισω, ουτε οταν βγαινουμε απ την πορτα ουτε οταν μπαινουμε στο σπιτι ουτε στην βολτα εξω.παντα πλαι μου ποτε μπροστα μου.
Εξαρταται απ το σκυλο παντα.

Προχθες το βραδυ ειπα να κανω το ιδιο και να δω τι θα κανει. Βγηκαμε απ το σπιτι και με πηγε χωρις δευτερη σκεψη στο παρκακι που πηγαιναμε οταν ηταν κουταβι και που εχουμε να πδιαφορετικο. Λυγμ. :)
Φευγοντας απο κει μπηκαμε σε μερη που δεν ειναι στη συνηθισμενη βολτα και προσεξα οτι στις διασταυρωσεις στεκοταν και με κοιταζε οπως κανει και στο βουνο πχ οταν ειναι λυτος. Το επομενο που προσεξα ηταν οτι δεν ηταν χαλαρος οπως οταν οδηγω εγω αλλα αντιθετα ειχε μια αναστατωση, σαν κατι να τον ειχε τρομαξει (τα αυτια κατω, πιο ταχυ βημα).

Θυμηθηκα κατι που ειχα δει να λεει ο Σιζαρ (ισως ; ) και εχω παρατηρησει και με αλλο σκυλο. Οτι οταν οδηγαει ο σκυλος, δεν ειναι χαλαρος και δεν κουραζεται, αντιθετως τσιτωνει. Μιλαω για οταν ειναι στο λουρι, γιατι στη λυτη βολτα σε μονοπατι φυσικα ειναι διαφορετικα.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Αποπειρα 2...οχι τοσο επιτυχημενη παλι. Χρειαζομαι action cam για να τα καταφερω να βγαλω τιποτα νορμαλ μαλλον.

Καταρχας περπαταει πολυ γρηγορα , τα φτυσα :unsure: (οχι δεν ειναι σε quick motion)

Επιπλεον θελει να κανει και τις χαιρετουρες του :LOL:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki