Έντονο γλύψιμο στον πρωκτό του! sos


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
καλησπερα!εδω και περιπου 2 εβδομαδες,το 8 μηνων πινσερακι μου γλυφει εντονα τον πρωκτο του και συγκεκριμενα πριν απο λιγο,αρχησε να τρεχει πανικοβλητο και να σκουζει!τον εχω παει 2 φορες στο γιατρο και μου ειπε οτι δεν βλεπει να χρειαζεται να του αφερεθει το υγρο απο τους πρωκτικους αδενες και δεν εχει κατι απο εξωτερικης αποψεως!εχω τρελαθει!δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.....αυριο τον πρωι θα τον παω σε αλλον,να δω τι θα μου πει!μπηκα στην διαδικασια να σας γραψω για να δω τι θα μου πειτε,αν δηλ.ειχε καποιος αναλογη εμπειρια,για να ''βγαλω'' το βραδυ γιατι θα χαζεψω!ευχαριστω.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εάν μυρίζει εκεί σαν μέταλλο ή ψαρίλα παραπέμπει σε πρωκτικούς αδένες. Σε κάθε περίπτωση πήγαινε αύριο σε άλλο κτηνίατρο.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τα κόπρανα του πως ήταν τις τελευταίες μέρες?Σφιχτά?!

Μπορεί να έχει δυσκοιλιότητα και να ζοριζόταν να αφοδεύσει και να ερεθίστηκε το σημείο εκείνο!
 




choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
Τα κόπρανα του πως ήταν τις τελευταίες μέρες?Σφιχτά?!

Μπορεί να έχει δυσκοιλιότητα και να ζοριζόταν να αφοδεύσει και να ερεθίστηκε το σημείο εκείνο!
δεν μπορω να πω οτι εχουν φυσιολογικη ροη τα κακα του,ειναι λιγο σφικτα και ζοριζεται και λιγο!εδω και τρεις μερες βαζω λιγο λαδι στην τροφη και ενω την πρωτη φορα ηταν μια χαρα στην συνεχεια παλι ζοριζοταν καπως....
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ένα γιαουρτάκι στην ξηρά είναι πολύ καλό!

Όπως και να χει θα πρέπει να πάρεις και γνώμη κτηνιάτρου!
 


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
καλησπερα!μιλησα σημερα το πρωι με τον αλλο κτηνιατρο και μου ειπε,ετσι που τα περιεγραψα,οτι το πιο πιθανο ειναι να εχει υγρο στους πρωκτικους αδενες.του ειπα οτι ο προηγουμενος γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι πρισμενο για να βγαλουμε καποιο υγρο ομως αυτος μου ειπε οτι για να ειναι πρισμενο,σημαινει οτι εχει αρκετο υγρο δηλ.οτι ειναι στο τελευταιο σταδιο οπου πρεπει να βγει....μπορει να ειναι λιγο υγρο αλλα θα πρεπει να βγει πριν γινει χειροτερα....αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι του μιλαγα και με ακουγε με τοση προσοχη και ενδιαφερον πραγμα που δεν ειχα με τον αλλο κτηνιατρο!θα τον παω αυριο το πρωι και ελπιζω να ειναι αυτο και το σκυλοπαιδο μου να σταματησει να ταλαιπωρειται!ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!θα εχω νεα αυριο....
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
μη μασας.. και η ζαιρα ετριβε τον ποπουλι της ασταματητα.. και δεν φαινοταν τιποτα.. την πατησε εξωτερικα και δεν εβγαλε τιποτα.. αλλα επεμεινε .. και της εκανε τον καθαρισμο..εσω-εξω.. και πεταχτηκε η αηδια μεχρι απεναντι.. σοκ παθαμε!!!

Ολη την μερα την πηγε διαροια... αλλα την επομενη.. ξαναηλθε στα ηψηλα της επιπεδα η ντιβα!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν ειναι τίποτα να το κάνει. Γάντια θα βάλει, θα χώσει το δάχτυλο και θα πιέσει. Αν δεν σιχαίνεσαι, βοήθησέ τον. Εγω το ειδα στο youtube. Αν βγει πάστα, να ξέρεις ότι ηταν σε άσχημο στάδιο.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Δεν ειναι τίποτα να το κάνει. Γάντια θα βάλει, θα χώσει το δάχτυλο και θα πιέσει. Αν δεν σιχαίνεσαι, βοήθησέ τον. Εγω το ειδα στο youtube. Αν βγει πάστα, να ξέρεις ότι ηταν σε άσχημο στάδιο.
ναι οντως.. μετα που μου εδειξε.. μπορω να το κανω.. το θεμα ειναι .. θελω? μπαα... δεν νομιζω.. γιακ!
 






choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
ωχ!βρε παιδια τι δαχτυλο?μια σταλια ειναι το μωρο μου!και αγορακι.....αλλο το θερμομετρο και αλλο ''αυτο''!?και αν μετα απο αυτο δεν μου ''ξαναμιλησει''?πλακα κανετε....ελπιζω να ειναι το μικρο δαχτυλο!?
 


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
Δεν ειναι τίποτα να το κάνει. Γάντια θα βάλει, θα χώσει το δάχτυλο και θα πιέσει. Αν δεν σιχαίνεσαι, βοήθησέ τον. Εγω το ειδα στο youtube. Αν βγει πάστα, να ξέρεις ότι ηταν σε άσχημο στάδιο.
α!Thx για το βινταεκι!ηταν καπως ανακουφιστικο!δεν ειναι και τιποτα τρομερο!μακαρι να πανε ολα καλα και να ειναι μονο αυτο!thx ρε παιδια και συνχωρεστε με αν με βρησκετε λιγο υπερβολικη αλλα χθες στεναχωρηθηκα παρα πολυ με τον τροπο που εσκουζε.....
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
ωχ!βρε παιδια τι δαχτυλο?μια σταλια ειναι το μωρο μου!και αγορακι.....αλλο το θερμομετρο και αλλο ''αυτο''!?και αν μετα απο αυτο δεν μου ''ξαναμιλησει''?πλακα κανετε....ελπιζω να ειναι το μικρο δαχτυλο!?
Τί να σου πώ ;;; :confused: Θα σε γελάσω, και δεν το θέλω ... :D
Ομολογουμένως, και εγώ αγριεύτηκα με τα δάχτυλα ... :shock:
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν το χώνει μέσα μέσα. Αν ειδες το βίντεο και άλλα τόσα που έχει το τιουμπ, απλά πιέζει το σημείο και αν χρειαστεί μπορεί να γίνει περισσότερη μάλαξη. Ειτε το πιέζει σαν δαγκάνα, ειτε χώνει λίγο μέσα και πιέζει με το άλλο δάχτυλο απο εξω.

Μπορεί να του εχει σταθει κάτι; Εφαγε τίποτα που μπορει να μη βγηκε; Αν έχει σταθει, ετοιμασου για εισχώρηση.
 


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
Δεν το χώνει μέσα μέσα. Αν ειδες το βίντεο και άλλα τόσα που έχει το τιουμπ, απλά πιέζει το σημείο και αν χρειαστεί μπορεί να γίνει περισσότερη μάλαξη. Ειτε το πιέζει σαν δαγκάνα, ειτε χώνει λίγο μέσα και πιέζει με το άλλο δάχτυλο απο εξω.

Μπορεί να του εχει σταθει κάτι; Εφαγε τίποτα που μπορει να μη βγηκε; Αν έχει σταθει, ετοιμασου για εισχώρηση.
του δινω συμπιεσμενα κοκκαλακια για να ασχολειτε,τα παιρνω απο το κτηνιατρειο.λετε επειδη τα τρωει και αυτα δεν ξερω απο τι υλικο μπορει να ειναι,να τον εχουν πειραξει στο εντερο του και να μην μπορει να τα αφοδεψει?
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Χρειάζεται προσοχη όταν προσπαθουμε να αδειάσουμε τους πρωκτικους αδενες.
Καλο ειναι να μην το επιχειρει καποιος που δεν έχει ιδεα.
Υπαρχει περιπτωση απο τις πολλες μαλαξεις να τους χαλαρωσουμε και να δημιουργησουμε πρόβλημα εκει που δεν υπαρχει.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Η Λαρα καποια στιγμη πριν χρονια ειχε μαζεψει υγρο στους πρωκτικους αδενες. Δεν της εβαλε δαχτυλο η τοτε γιατρος της αλλα πιεσε τον πρωκτο σαν να προσπαθει να σπασει ενα μεγαλο σπυρι. Αποτελεσμα εκτοξευτηκε με πιεση ενα βρωμερο υγρο και το σκυλι ανακουφιστηκε. Σε σπανιες περιπτωσεις που το υγρο μαζευεται ξανα και ξανα επεμβαινουν χειρουργικα στους αδενες
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@