Έφαγε μελομακάρονο με σοκολάτα


Jack22

New Member
23 Ιανουαρίου 2023
2
3
29
Καλησπέρα σας! Έχω ένα κουτάβι 20 κιλών! Σήμερα τον άφησα για λίγη ώρα σπιτι και όταν γύρισα ειδα ότι έτρωγε μελομακάρονο με σοκολάτα! δεν γνωρίζω ποσό έφαγε! Τον κτηνίατρο μας δεν τον βρίσκω όπως ούτε κάποιον εδώ που κατοικούμε και δεν ξέρω τι να κάνω με έχει πιάσει πανικός.

επίσης το κουτί με τα μελομακάρονα το είχα σε σημείο να μην τα φτάνει τόσο καιρό δεν τα είχε πειράξει ποτέ και ούτε πίστευα ότι μπορεί να τα φτάσει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
... τόσο καιρό δεν τα είχε πειράξει ποτέ και ούτε πίστευα ότι μπορεί να τα φτάσει.
Αυτή την συνθήκη όσον αφορά κουτάβια αλλά και σκύλους γενικά, θα πρέπει να την βγάλεις από το μυαλό σου. Για τα πάντα, υπάρχει αυτή η πρώτη φορά :LOL:

Μην παθαίνεις πανικό για τόσο μικρή κατανάλωση, σε τόσο μεγάλο σκύλο. Εκτός βέβαια, αν προκύψει έξτρα αλλεργικός ή ευπαθής, που αν ήταν θα στο είχε δείξει μέχρι τώρα. Παρακολουθείς. Και μιλάς και με τον γιατρό σου αλλά ψύχραιμα. Αν όμως μένεις σε απομακρυσμένη περιοχή, καλό θα ήταν, να φτιάξεις ένα πολύ καλά οργανωμένο φαρμακείο. Να έχεις ότι χρειαστείς, σε μια στιγμή ανάγκης.

Καλή του χώνεψη του μικρού. Αν ήταν σκέτο, χωρίς σοκολάτα, θα τον ζήλευα :p
 


Jack22

New Member
23 Ιανουαρίου 2023
2
3
29
Αυτή την συνθήκη όσον αφορά κουτάβια αλλά και σκύλους γενικά, θα πρέπει να την βγάλεις από το μυαλό σου. Για τα πάντα, υπάρχει αυτή η πρώτη φορά :LOL:

Μην παθαίνεις πανικό για τόσο μικρή κατανάλωση, σε τόσο μεγάλο σκύλο. Εκτός βέβαια, αν προκύψει έξτρα αλλεργικός ή ευπαθής, που αν ήταν θα στο είχε δείξει μέχρι τώρα. Παρακολουθείς. Και μιλάς και με τον γιατρό σου αλλά ψύχραιμα. Αν όμως μένεις σε απομακρυσμένη περιοχή, καλό θα ήταν, να φτιάξεις ένα πολύ καλά οργανωμένο φαρμακείο. Να έχεις ότι χρειαστείς, σε μια στιγμή ανάγκης.

Καλή του χώνεψη του μικρού. Αν ήταν σκέτο, χωρίς σοκολάτα, θα τον ζήλευα :p
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Όλα καλά δεν έκανε τίποτα σαν να μην τα έφαγε ποτέ! Έχω μιλήσει από το ξημέρωμα με τον κτηνίατρο μας μου είπε να τον παρακουλουθω σήμερα αλλα δεν πιστεύει να υπάρχει θέμα αν ήταν θα ειχε φανεί. Που να ήξερα ότι θα έκανε τον Σούπερμαν Εδώ που ζούμε υπάρχει κτηνίατρος αλλα αν τον ενοχλήσεις για το οτιδήποτε μπορεί να σε βρίσει τον είχα χρειαστεί σε ετοιμοθάνατο γατάκι και τον κάλεσα να δω αν είναι και μου λέει Ε τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι κλείνω αν ζει φέρτο από Δευτέρα (ήταν Παρασκευή όταν τον κάλεσα) Ε πήγαμε άλλου και το γατάκι ζει και το έχουμε εμείς.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22