Έφυγα για διακοπές!


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγώ πηγαίνω σε μία κτηνίατρο στα Ν. Μουδανιά και είμαι ευχαριστημένη. Θα σου στείλω p.m. με τα στοιχεία της. Καλές διακοπές!
Γιατί με π.μ. βρε παιδιά; Ας την μάθει και κάποιος άλλος, που μπορεί να την χρειαστεί.
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Δεν ηξερα οτι επιτρεπεται να δημοσιοποιουμε στοιχεια γιατρων κ.λπ. Είμαι ευχαριστημένη από την συγκεκριμένη κτηνίατρο, το ιατρείο είναι ανοιχτό σχεδόν απ' το πρωί μέχρι το βράδυ και απαντάει πάντα στο τηλέφωνο:
Nιτσοτόλη Ελένη, Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής,
τηλ. 2373025657
κιν.6946680013
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Στα μέρη μου!!:)
Πολυγυρο μένω φιλε! δυστυχώς ομως φεύγω διακοπές απο Δευτέρα..η κτηνίατρος που γράφτηκε παραπάνω ειναι οντως στον Πολύγυρο και ειναι σχετικά καλη..το μονο μειονέκτημα οτι ΔΕΝ ειναι παντα εδω..εχει ωράριο..για να σε βοηθήσω σε περίπτωση που την χρειαστείς το ιατρείο της ειναι στην περιοχη του νοσοκομείου(σίγουρα θα το βρεις-δεν ειναι δύσκολο)
Ο,τι χρειαστεις ρωτα!:)


Ευχαριστω φιλε!!

Δλδ εσυ πηγαίνεις σε αυτην και εισαι ικανοποιημένος σωστα??? Πρεπει να προσεξω κατι στην χαλκιδικη η στις παραλίες επειδη θα εχω σκυλο μαζι ??

Κανα "Tip" ρε παιδι μου εχεις να μου δωσεις? μην μιλαμε μονο για κτηνιάτρους !!!
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Ευχαριστω φιλε!!

Δλδ εσυ πηγαίνεις σε αυτην και εισαι ικανοποιημένος σωστα??? Πρεπει να προσεξω κατι στην χαλκιδικη η στις παραλίες επειδη θα εχω σκυλο μαζι ??

Κανα "Tip" ρε παιδι μου εχεις να μου δωσεις? μην μιλαμε μονο για κτηνιάτρους !!!
Ό,τι θα πρόσεχες και οπουδήποτε αλλού. Εχουμε οργανωμένες παραλίες όπου λογικά θα πρέπει να έχεις τον σκυλάκο περιορισμένο κοντά στην ξαπλώστρα σου για να μην "ενοχληθεί" κανείς, αλλά έχουμε και πολλές μη οργανωμένες όπου μπορείτε να αράξετε σχετικά ανενόχλητοι, αν και είμαστε στη μέση της τουριστική περιόδου και είναι δύσκολο να βρεις την απόλυτη ερημιά. Θα βρείτε και μέρη με φυσική σκιά από πεύκα για να μην ζοριστεί ιδιαίτερα το γαλλάκι από την ζέστη. Έχουμε πολλά κουνούπια, σκνίπες κ.λπ.,οποτε ένα έξτρα ψεκασματάκι με σιτρονέλλα θα ήταν καλό εκτός από το σκάλιμπορ. Προσοχή στις βόλτες χωρίς λουρί γιατί υπάρχουν αρκετά αδεσποτάκια και ποτέ δεν ξέρεις...(να μην μπλέξετε σε καβγά). Προσοχή για φόλες, κυρίως σε χωράφια όπου υπάρχουν κοτέτσια κ.λπ. Α! Οπωσδήποτε αυτοκίνητο με κλιματισμό, γιατί αν πετύχετε καλοκαιρινό μποτιλιάρισμα στην Χαλκιδική, θα πάθετε θερμοπληξία, και εσείς και ο σκύλος:D!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ό,τι θα πρόσεχες και οπουδήποτε αλλού. Εχουμε οργανωμένες παραλίες όπου λογικά θα πρέπει να έχεις τον σκυλάκο περιορισμένο κοντά στην ξαπλώστρα σου για να μην "ενοχληθεί" κανείς, αλλά έχουμε και πολλές μη οργανωμένες όπου μπορείτε να αράξετε σχετικά ανενόχλητοι, αν και είμαστε στη μέση της τουριστική περιόδου και είναι δύσκολο να βρεις την απόλυτη ερημιά. Θα βρείτε και μέρη με φυσική σκιά από πεύκα για να μην ζοριστεί ιδιαίτερα το γαλλάκι από την ζέστη. Έχουμε πολλά κουνούπια, σκνίπες κ.λπ.,οποτε ένα έξτρα ψεκασματάκι με σιτρονέλλα θα ήταν καλό εκτός από το σκάλιμπορ. Προσοχή στις βόλτες χωρίς λουρί γιατί υπάρχουν αρκετά αδεσποτάκια και ποτέ δεν ξέρεις...(να μην μπλέξετε σε καβγά). Προσοχή για φόλες, κυρίως σε χωράφια όπου υπάρχουν κοτέτσια κ.λπ. Α! Οπωσδήποτε αυτοκίνητο με κλιματισμό, γιατί αν πετύχετε καλοκαιρινό μποτιλιάρισμα στην Χαλκιδική, θα πάθετε θερμοπληξία, και εσείς και ο σκύλος:D!


Μαλιστα, Δεν παει ποτε βολτα χωρις λουρι ΜΟΝΟ σε περιφραγμένο χωρο που ξερω εγω ο ιδιο τι υπαρχει εκει μεσα !!!

Εχουμε αμαξι με κλιματισμό οποτε είμαστε Κομπλε !!

Αυτο με τις φόλες με φοβίζει λιγο αλλα θα εχω το λουρί πολυ κοντα μου και τα μάτια 100000000000111444444!!!!

Αυτο με την παραλια με αγχώνει λιγο αλλα θα τα καταφέρουμε !!!!
 




bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Εκτός από αυτές που σου έστειλα, αν πάτε στο Ποσείδι, είναι ωραία και στην "μύτη", μπροστά από τον φάρο
 


Java

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2011
85
0
35
Ηράκλειο Κρήτης
Αμα πηγαινες 2ο ποδι θα ειχα να σου πω αρκετες παραλιες που θεωρητικα ειναι ερημικες...Τωρα πρωτο ποδι δεν ξερω καθολου!Το εχω κοψει εδω και καποια χρονια :p
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Παντου παω δεν εχω θεμα γραψτε οτι θελετε απλα μενω στο πρωτο ποδι!!

Σημερα πηγαμε στη βουρβουρου στο καρυδι, ωραια παραλια με πευκα!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Milbemax του έδωσες; Εκεί που είσαι θερίζει η διροφιλαριωση (heartworm)
Να περνάς καλά! :D
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Προσέχουμε για να έχουμε ή μάλλον για να μην έχουμε! :p
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
απο κουνουπια...Αλλα πριν δωσεις πρεπει να εχει κανει το σκυλι εξεταση οτι ΔΕΝ εχει heartworms. Αν εχει και δωσεις χαπι...γειαααααααααα σου...
Μην το δωσεις αν δεν κανεις πρωτα την εξεταση.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έχει δίκιο η Hopsi, απλώς στην Αθήνα λίγο δύσκολο να έχει αλλά 100% σίγουρος δεν μπορείς να είσαι.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ευχαριστω κοριτσια με σαλταρατε και εχει και κουνουπια αρκετα!!

Αφου δεν μπορω να κανω κατι τωρα ακου μετρα Προληψης..τον ψεκαζω καθε μερα με ενα μειγμα σιτρονελα,ευκαλ, κοκ , τι αλλο μπορω να κανω;
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
να αποφευεγεις να βγαινει εξω απο οταν πεσει ο ηλιος και μεχρι το πρωι.
φιδακια σε σημειο που δεν εχει προσβαση ο μικρος.
ταμα στην παναγια τη Σουμελα(πλακιιιιιιιτσα)
οχι κοντα σε λημναζοντα νερα.
δεν μπορω να σκεφτω τωρα κατι αλλο.
υγ:: ζηλεεεεεεεεεεεευωωωωωωωωω
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ευχαριστω κοριτσια με σαλταρατε και εχει και κουνουπια αρκετα!!

Αφου δεν μπορω να κανω κατι τωρα ακου μετρα Προληψης..τον ψεκαζω καθε μερα με ενα μειγμα σιτρονελα,ευκαλ, κοκ , τι αλλο μπορω να κανω;
Λυπάμαι μόνο για την ημέρα που σε είδα πριν φύγεις ξέχασα να στο πω ενώ το είχα στο μυαλό μου, ίσως επειδή έφυγα αμέσως..
Μην τον βγάζεις από το σούρουπο και μετά, δεν είχα σκοπό να σε σαλτάρω αλλά είναι άτιμη ασθενεια αυτή..
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Συνεχιζουμε σημερα βρισκομαστε στην καβουροπετρα και ειναι θεικα ο cisse εχει σκαψει τον λακο του κ καθεται μεσα!!

Μπορει να μου πει καποιος καποια ωραια ταβερνα;;
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
οχι εγω, αλλα εχε το νου σου στα τσιμπουρια στην αμμο.:D
υΓ : κανω οτι μπορω να σου χαλασω τις δικακοπες, χαχα!
 
Last edited: