Έφυγα για διακοπές!




bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Cisse χαλάρωσε λίγο και απόλαυσε τις διακοπές σου....Πάρε τηλέφωνο έναν κτηνίατρο και ρώτα τον αν πρέπει να κάνεις κάτι έστω και τώρα ως μέτρο πρόληψης. Μάλλον θα έπρεπε να ρωτήσεις τον κτηνίατρό σου τι θα έπρεπε να προσέξεις πριν ταξιδέψεις μαζί με το σκυλί.Εμείς δίνουμε milbemax καθε μηνα, για το σκουλήκι και για αποπαρασιτωση. Στην Αθήνα τι δίνετε? Δεν υπάρχει κίνδυνος για αυτή την ασθένεια?

Πάντως κατά τα άλλα νομίζω με scalibor, αμπούλα, σπρέι, φιδάκια κ.λπ. δεν κινδυνεύεις και τόσο πολύ...Στην Χαλκιδική είσαι, όχι στην Ταυλάνδη. Εχουμε πολλά κουνούπια, δεν λέω, αλλά αλοίμονο αν είσαι στην εξοχή και ταμπουρώνεσαι κάθε μέρα μέσα στο σπίτι με τον σκύλο από την ώρα που πέφτει ο ήλιος. Εμείς εδώ πάνω την βγάζουμε σχεδόν κάθε βράδυ με παρεούλα στον κήπο. Θα έπρεπε τώρα όλα τα σκυλιά της περιοχής να είχαν αρρωστήσει ή να την βγάζανε κάθε βράδυ μόνα τους μέσα στο σπίτι-έξω εμείς και μέσα αυτά.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
bytzamas χωρίς να θέλω να σκορπίσω τον πανικό (που ήδη το έκανα) εσένα είναι έξω το βραδάκυ έχοντας πάρει το χάπι τους όμως, της θείας μου οι σκύλοι πάσχουν όλοι από την διροφιλαριωση για αυτό και του επισήμανα να προσέχει. Τα ζώα της περιοχής δεν έχουν αρρωστήσει γιατί παίρνουν Milbemax κάθε μήνα. Εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε τόσο αυξημένο κίνδυνο και δεν δίνουν πολλοί milbemax στα ζώα τους.
Τέλως πάντων , να περάσεις καλά όπως σου ξαναείπα cisse και με συγχωρείς αν σε τρομοκράτησα με καθυστέρηση! :p
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Δεν κατηγορώ κανέναν, θεωρώ οτι όλοι έχουμε τις καλυτερες προθέσεις και απαντάμε σε διάφορα θέματα προσπαθώντας όταν και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε. Απλά είναι κρίμα να περνάς τις διακοπές σου προβληματισμένος. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή το τηλεφώνημα στον κτηνίατρο θα ήταν πιο χρήσιμο για τον cisse από τις δικές μας συμβουλές. Αν έχει δώσει μιλμπεμαξ και δεν το θυμάται? Αν πάλι δεν έχει δώσει, το κουνούπι μπορεί να τον "βρει" ακόμη και μέσα στο σπίτι...και το πρωί και το μεσημέρι..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν κατηγορώ κανέναν, θεωρώ οτι όλοι έχουμε τις καλυτερες προθέσεις και απαντάμε σε διάφορα θέματα προσπαθώντας όταν και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε.
Nαι βρε το ξέρω πως δεν κατηγορείς κανένα!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ολα καλα μην αγχωνεσται!! Τελικα ειχαμε παει καβουροτρυπες(χαχα)!!

Ταβερνε θα μας πειτε;

Ευχαριστουμε!!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Σημερα ειμαστε Λιοση και ειναι πολυ ωραια δεν εχει και πολυ κοσμο!!
Ευχαριστουμε για τος βοηθιες!!!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Τωρα που γυρίσαμε ειπαμε να ανεβάσουμε και μερικες φωτογραφίες σιγα σιγα να δειτε και εσεις πως περάσαμε !!! Ειπαμε οτι δεν ειμαι καλος στα Λόγια οποτε καλύτερα ας δείτε φωτογραφίες :D




H πρωτη μας μερα στην θαλασσα !
DSC04973..jpg




Βρικαμε και αλλα αλλα σκυλακια εκει !
DSC05012..jpg


Παω το cissouli βολτα και μολις γυρισω θα ασχοληθώ λιγο να φτιαξω τις φωτογραφίες να ανεβάσω και αλλες γιατι ειναι γυρω στις 500 :D
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ωραια περασατε μπραβο!!!
Καλη συνεχεια του Καλοκαιρου!

Αχ Χαλκιδικη....φοιτητικα χρονια και νιατα! :p με τη ζεστη πως τα πηγε ο μικρος? στο κουφονησι ηταν ενα αγγλικο μπουλντογκ που το λυποταν η καρδια σου:(
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Εχω μια ερωτηση και θελω γρηγορη απαντηση ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!

Εχει παει κανεις στην Τηνο να μου πει μερικα πραγματα ???
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Εχω μια ερωτηση και θελω γρηγορη απαντηση ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!

Εχει παει κανεις στην Τηνο να μου πει μερικα πραγματα ???
Παρατηρω μια βιασυνη ενα αγχος και μια απαιτηση στις ερωτησεις σου!! :p
Βρεστε μου γιατρο, ταβερνα, πληροφοριες για Τηνο...κλπ....:p
xαλαρωσε σισουδακι! Καλοκαιρακι ειναι! τα μυαλα μας ειναι αλλου...

(πλακα κανω ε? :p)

παιδια κατι για τη Τηνο, γιατι θα μας φαει!!! :p
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Παρατηρω μια βιασυνη ενα αγχος και μια απαιτηση στις ερωτησεις σου!! :p
Βρεστε μου γιατρο, ταβερνα, πληροφοριες για Τηνο...κλπ....:p
xαλαρωσε σισουδακι! Καλοκαιρακι ειναι! τα μυαλα μας ειναι αλλου...

(πλακα κανω ε? :p)

παιδια κατι για τη Τηνο, γιατι θα μας φαει!!! :p

Αμα μπλεξεις με Θεια, Μαμα, Αδερφο και Ξενοδοχεια που εχουν 1-2δωματια και πρεπει να προλαβεις βιαζεσε τι να κανω και εγω ??

Απλα θελω να ρωτησω για κανα ξενοδοχειο που εχουν παει, ποια θεωρειτε καλη παραλια! Εχω βρει μερικα αλλα θελω και την συμβουλη τον σκυλογονιων απο εδω !
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Αμα μπλεξεις με Θεια, Μαμα, Αδερφο και Ξενοδοχεια που εχουν 1-2δωματια και πρεπει να προλαβεις βιαζεσε τι να κανω και εγω ??

Απλα θελω να ρωτησω για κανα ξενοδοχειο που εχουν παει, ποια θεωρειτε καλη παραλια! Εχω βρει μερικα αλλα θελω και την συμβουλη τον σκυλογονιων απο εδω !
σου κανουν αυτο που τους επιτρεπεις να σου κανουν!
χαλαρωσε, παρε βαθειες ανασες κι αν αποφασισαν να πανε χωρις να εχουν κλεισει αρχες Αυγουστου στη Τηνο, βοηθεια τους...
Δες Αγιο Φωκα, Αγιο Σωστη....
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Το μόνο που μπορώ να σου πω για Τήνο είναι ότι έχει κάτι πολύ νόστιμα γλυκά...που δεν θυμάμαι πως τα λένε τώρα:D έχω ακούσει ότι έχει ωραία χωριά. Α...να έχεις και χρήμα για το προσκύνημα:D τα πάντα τα πληρώνεις εκεί:D
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Το μόνο που μπορώ να σου πω για Τήνο είναι ότι έχει κάτι πολύ νόστιμα γλυκά...που δεν θυμάμαι πως τα λένε τώρα:D έχω ακούσει ότι έχει ωραία χωριά. Α...να έχεις και χρήμα για το προσκύνημα:D τα πάντα τα πληρώνεις εκεί:D
ωστε ετσι ε? μη πας σε κανενα προσκυνημα τοτε....τον Θεο τον εχουμε μεσα μας...κι ειναι παντου...
και δεν θελει χρηματα....
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Φαινεται οτι "διαχρονικα" οι ιερεις της Τηνου εχουν αλλη αποψη. Ειδικα τωρα με την κριση θα "ζοριζεται" και η μεγαλοχαρη...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μπορώ να τους αναγνωρίσω ότι από ότι ξέρω έχουν φτιάξει τους δρόμους του νησιού.