Ήρθαμε σπίτι!




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Μου θυμίζει πολύ τον Έλβις μωρό. Μη τρομάζεις. Ο δικός μου είναι 40 κιλά :eek:
 












Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Δοκίμασε φυσικό φως (όχι λάμπες ή φλας) και κατά κύρια προτίμηση, εξωτερικούς χώρους όταν αρχίσετε τις βόλτες. Επίσης, δοκίμασε close up φωτογραφίες και καλύτερο είναι η κάμερα να κατεβαίνει στο επίπεδο του σκύλου. Κέντραρε όσο το δυνατόν περισσότερο, στα μάτια. Θα δεις αρκετή διαφορά πιστεύω. Αν του δείχνεις και κανένα παιχνίδι ή λιχουδιά, τις περισσότερες φωτογραφίες θα τις λατρέψεις.

Τα μαυροτσούκαλα είναι αρκετά πιο δύσκολα στις φωτογραφίες τους, αλλά με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρεις! :)
 




M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Μανουλομάνουλο! Έχω μια προτίμηση στα μαυροτσούκαλα μεν, αλλά κι αυτό το σοκολατάκι σου είναι τρέλλα. (το όνομα που πρότεινα είχε επιτυχία βλέπω, θα ζητήσω ποσοστό -αλλά δέχομαι να πληρωθώ σε κάτσιασμα και φιλιά!)

ΥΓ: αν θες βοήθεια στις ρυθμίσεις για τις φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο (ή με τεχνητή πηγή φωτός), σφύρα -το 'χω σπουδάσει λέμε το θέμα!
 
















d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
πολυ σωστα θυμασαι!
Και δεν τον έλεγες Καρά που εκτός από μαύρος στα Τούρκικα είναι και σκυλάς τραγουδισταράς; Και το Πάολα για θηλυκό σκυλί, λέει..
Να σου ζήσει σαν τα ψηλά βουνά! Να το χαίρεσαι!
 
Last edited:


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Και δεν τον έλεγες Καρά που εκτός από μαύρος στα Τούρκικα είναι και σκυλάς τραγουδισταράς; Και το Πάολα για θηλυκό σκυλί, λέει..
Να σου ζήσει σαν τα ψηλά βουνά! Να το χαίρεσαι!
Ή ΛΕΠΑ, που φέρνει και σε γαλλικό.:LOL:
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Το depth of field είναι σούπερ, θολώνει το πίσω τόσο όσο, για να αναδείξει καλύτερα το μπροστά. Την επόμενη φορά, να φροντίσεις και η πηγή φωτός να είναι πίσω από σένα (ενώ τώρα πχ. είναι στο πλάι και το μισό πρόσωπο είναι σωστά φωτισμένο, ενώ το άλλο μισό σήκωνε λίγο ακόμα). Όπως τον έχεις στήσει δηλαδή, με μισό βήμα πίσω προς τα αριστερά (δικό του), θα ΄βγαινε τέλειος.

Είναι πανέμορφο φατσόνι, απαιτώ πληρωμή σε φωτό για τις συμβουλές μου :love::love::love::love::love:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22